II-liga: Olimpia Elbląg – Lech II Poznań 4:0

W meczu inauguracyjnej 1. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, Lech II Poznań w swoim pierwszym spotkaniu na szczeblu centralnym wysoko przegrał na wyjeździe z Olimpią Elbląg aż 0:4 (0:2). Rezerwy wzmocnione Karolem Szymańskim, Tomaszem Dejewskim, Wiktorem Pleśnierowiczem, Mateuszem Skrzypczakiem, Jakubem Moderem, Filipem Szymczakiem i Jakubem Kamińskim, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem nie dały sobie rady z bardziej konkretnym na boisku rywalem.

Przygoda rezerw z II-liga rozpoczęła się fatalnie, bowiem już w 1 minucie po dośrodkowaniu i główce z bliska Olimpia prowadziła 1:0. Po tym golu lechici szybko zaczęli grać w piłkę, przeważali, jednak oddawali niewiele groźnych strzałów. Olimpia bez problemu kontrolowała przebieg spotkania łatwo odpierając ataki Kolejorza. W 35 minucie gry groźnie w polu karnym rywala szarżował Jakub Kamiński, który oddał strzał obroniony przez bramkarza. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się jednobramkowym prowadzeniem Olimpii Elbląg przeciwnik wykorzystał błąd obrony i w doliczonym czasie pierwszej odsłony zdobył bramkę na 2:0.

W przerwie trener Rafał Ulatowski nie dokonał żadnych zmian. Lech ruszył do przodu i już w 50 minucie mógł zdobyć kontaktową bramkę gdyby piłka po mocnym strzale Jakuba Modera znalazła drogę do siatki. W 64 minucie meczu kilkadziesiąt sekund po zejściu kontuzjowanego Tomasza Dejewskiego zespół rezerw Kolejorza kompletnie pogubił się przy okazji rzutu rożnego tracąc 3 bramkę w tym spotkaniu. Trzeci gol wpłynął już na poznaniaków, którzy sporadycznie atakowali ustępując wyraźnie bardziej doświadczonej drużynie Olimpii Elbląg rozgrywającej na dodatek bardzo udane, skuteczne spotkanie. Olimpia nie zatrzymywała się zdobywając w 82 minucie gry kolejnego gola po efektownej akcji Szuprytowskiego. Ostatecznie drużyna z Elbląga wygrała aż 4:0 odnosząc najwyższe zwycięstwo od wielu, wielu miesięcy.

Wliczając 3 letnie sparingi był to 4 kolejny mecz w którym gracze Rafała Ulatowskiego nie zdobyli bramki. Rezerwy Lecha Poznań po 1. kolejce II-ligi 2019/2020 są na ostatnim 18. miejscu w tabeli. Za tydzień w sobotę, 3 sierpnia, o godzinie 20:09 zagrają na wyjeździe z Górnikiem Łęczna, który w ten weekend pokonał w Krakowie tamtejszą Garbarnię 1:0.

1. kolejka II-ligi 2019/2020, niedziela, 28 lipca, godz. 19:00
Olimpia Elbląg – Lech II Poznań 4:0 (2:0)

Bramki: 1 i 64.Kuczałek 45+2.Ryk 82.Szuprytowski

Żółte kartki: Miller, Ryk, Wenger – Moder, Pleśnierowicz, Tupaj, Pawlicki, Skrzypczak

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)

Olimpia: Madejski – Sedlewski, Lewandowski, Wenger, Balewski (87.Filipczyk) – Krasa (79.Żołądź), Kuczałek – Demianiuk, Szuprytowski, Prytuliak (42.Ryk) – Miller (84.Brychlik).

Rezerwowi: Kapłon, Brychlik, Filipczyk, Kordykiewicz, Milanowski, Żołądź, Ryk.

Lech II: Szymański – Pawlicki, Pleśnierowicz, Dejewski (62.Nawrocki), Wojtkowiak – Skrzypczak, Moder, Bartkowiak (72.Janiak) – Tupaj (72.Kryg), Szymczak (81.Karbownik), Kamiński.

Rezerwowi: Radliński, Nawrocki, Smajdor, Andrzejewski, Kryg, Kaczmarek, Janiak, Szramowski, Karbownik.