Wokół meczu: Lechia – Lech

Wokół meczów – Wszystko co dotyczy rozegranego spotkania przez Lecha Poznań z danym rywalem w Ekstraklasie, w Pucharze Polski lub w europejskich pucharach. Liczby, statystyki konkretnego meczu, ciekawostki, klasyfikacja Lechowych strzelców, asystentów czy zestawienie kartek.

Pogorszony bilans

Lech pogorszył dziś swój dobry bilans meczów z Lechią. W 71 meczu przegrał 25 raz w tym po raz 13 w Gdańsku.

Ogólny bilans: 32-14-25, 85:66 (71 meczów)
W Ekstraklasie: 27-12-17, 76:54 (56 meczów)
Na wyjeździe: 10-5-13, 31:33 (28 meczów)

Kolejny rok czekania

Lech nie wygrał w Gdańsku 4 kolejnego meczu. Po porażce 1:2, remisie 3:3 i przegranej 0:1 dziś poległ 1:2. Kolejorz ostatni raz zwyciężył na obiekcie Lechii w listopadzie 2015 roku.

11 mecz, 6 porażka

Lech rozegrał dziś 11 w historii spotkanie na nowym obiekcie w Gdańsku. Przegrał już 6 raz w tym 2 z rzędu. Po 3 zwycięstwach z rzędu w latach 2014-2015 jest tylko gorzej.

Trzeci mecz w tym roku

Lech już 3 raz w tym roku kalendarzowym spotkał się z Lechią. Po przegranej w Gdańsku 0:1, zwycięstwie w Poznaniu 2:1 dzisiaj już 2:1 zwyciężyli lechiści. Kolejorz jeszcze może w 2019 roku zmierzyć się z Lechią. W Pucharze Polski.

Stokowiec poprawia bilans

Piotr Stokowiec stanął dziś po raz 18 na drodze Lecha poprawiając w sobotę swój bilans z Kolejorzem, który teraz jest równy – 8-1-8, 18:23.

Wciąż bez zwycięstwa

Po ostatnich 3 przerwach na kadrę Kolejorz wygrał 2 mecze i 1 zremisował. Ostatni raz po przerwie na reprezentację przegrał właśnie rok temu we wrześniu. Lech czeka na wyjazdowe zwycięstwo po wrześniowej przerwie na kadrę od 2012 roku.

Duży zawód

Po 2 porażkach u siebie przy wysokich frekwencjach teraz Lech przegrał na wyjeździe sprawiając kibicom kolejny zawód. Kolejorz poległ w 2 kolejnym spotkaniu rozpoczynając oficjalnie coroczny jesienny kryzys. Terminarz niestety nie sprzyja – Jagiellonia, Chrobry, Górnik, Wisła. Katastrofa wisi w powietrzu już 24 września w Głogowie.

Kolejne trafienie Gytkjaera

Christian Gytkjaer zdobył dziś 5 bramkę w tym sezonie ligowym, natomiast Joao Amaral zaliczył 2 asystę.

Pierwsza pauza

Djordje Crnomarković obejrzał dziś odpowiednio 4 i 5 kartkę w tym sezonie przez co w piątek przeciwko Jagiellonii nie zagra. W dodatku urazu doznał inny obrońca Volodymyr Kostevych co pozwoliło zadebiutować Tomaszowi Dejewskiemu. Sytuacja w obronie robi się zła.

Jest coraz gorzej

Lech w razie wygranej byłby bardzo blisko czołówki. Po kolejnej porażce może nawet wypaść z górnej ósemki.

8 meczów i tylko 3 wygrane

Bilans Lecha Poznań to w tej chwili bilans typowego średniaka. 8 meczów, 3 zwycięstwa i nawet 8. lokata znów się zgadza. Stoimy w miejscu.

DOM: 1-0-2, 6:5
WYJAZD: 2-2-1, 7:6
OGÓŁEM: 3-2-3, 13:11

0:1 dało kolejną porażkę

Wliczając wszystkie fronty od sezonu 2015/2016 zespół Lecha przegrywał dziś 0:1 w 78 meczu. Poległ 60 raz.

Lech przy wyniku 1:0
85-11-5

Lech przy wyniku 0:1
6-12-60

* – Wliczone są rozgrywki Ekstraklasy, o PP, SPP i europejskie puchary (sezony 2015/2016 – 2019/2020)