Lechowy Flesz (31.08-15.09)

Lechowy Flesz to stały cykl informacyjny w którym średnio co 2 tygodnie w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko, których normalnie nie publikujemy w innych wiadomościach, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.Były trener znalazł nowy klub

Patryk Kniat szkolący przez lata juniorów Lecha i goszczący jeszcze niedawno z Wisłą Płock przy Bułgarskiej znalazł nowy klub. Trener objął Unię Swarzędz w której już wcześniej pracował.

Młodzi zagrali w kadrach

Nie tylko zawodnicy z pierwszego zespołu rywalizowali ostatnio w reprezentacjach narodowych. Patryk Gogół, Filip Borowski, Jerzy Tomal i Krzysztof Bąkowski z akademii Lecha Poznań wraz z reprezentacją U-18 zajęli 2. lokatę w Pucharze Syrenki. W kadrach wystąpili jeszcze Karol Smajdor oraz wypożyczeni do innych klubów – Michał Skóraś i Dawid Kurminowski.

Oldboje cały czas walczą

We wtorek, 17 września, o godzinie 19:00 w II rundzie OPP oldboje Lecha Poznań zagrają z drużyną Złotych Złotkowo. Jeśli byli gracze Kolejorza wyeliminują tego rywala wtedy w 1/8 finału pod koniec września zmierzą się z Kłosem Zaniemyśl.

Zmarł syn legendy klubu

Na początku września zmarł Andrzej Białas będący synem legendy klubu – Edmunda Białasa. Andrzej Białas będący kibicem Lecha Poznań chodzący na mecze przy Bułgarskiej został pochowany kilka dni temu na poznańskim Junikowie. W ostatnich latach zmagał się z chorobą.

Byli lechici w nowych klubach

Mimo końca letniego okienka transferowego kluby nadal przeprowadzają transfery. Były bramkarz Lecha, Arkadiusz Malarz przeszedł do ŁKS-u Łódź, natomiast Kasper Hamalainen trafił do czeskiego Jablonca. Coś coraz dalej jest ten jego dom w Finlandii.

Nowa umowa wychowanka

Pomocnik Lecha Poznań U-17, Ksawery Kukuła podpisał parę dni temu nowy 3-letni kontrakt z Kolejorzem.

Formella trafił za oceanem

Pamięta ktoś jeszcze o Dariuszu Formelli? 12 września na oczach niespełna 1,5 tysiąca widzów zdobył on gola dla Sacramento Republic FC w II-lidze USA. 24-latek jest do tego klubu tylko wypożyczony do końca grudnia.

Były lechita walczy o tytuł

Były zawodnik Kolejorza, Niklas Barkroth może w Szwecji zdobyć kolejne trofeum. Na 8 kolejek przed końcem ligi 2019 jego Djurgardens Sztokholm zajmuje 2. lokatę z 2-punktową stratą do AIK-u Solna mając 1 mecz rozegrany mniej. 27-latek zdobył w tym sezonie 2 gole i zaliczył 4 asysty.

Ruszyła 4 edycja Ekstra Talent

10 września ruszyła 4 edycja akcji pod nazwą „Ekstra talent”. W Poznaniu akcja będzie miała miejsce już w najbliższy czwartek, 19 września. Więcej o akcji na stronach Ekstraklasy SA.

Pawka w Lidze Plus

W tygodniu dziennikarze Canalu Plus gościli przy Bułgarskiej kręcąc z Pawłem Tomczykiem zabawę o nazwie „Turbokozak”. Premiera dziś wieczorem.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

 1. J5 pisze:

  Może chociaż Pawka Turbokozaka wygra w tym sezonie. Puchar Gargamel z wielką pompą wstawi do gablotki

  • Pawel1972 pisze:

   Ale już w tym roku coś wsadzili do gabloty – zdjęcie Pleśnierowicza w koszulce Romy. I wystarczy, bo zgłupiejemy od tych sukcesów :D

 2. Pawel1972 pisze:

  Hamalainen – mądra głowa
  błąka się po całym świecie,
  aby dojść do Finlandowa.
  Właśnie nową zaczął podróż,
  by ją skończyć w Finlandowie.
  A co przeżył i co widział
  czeska TV wam opowie.