Wyróżnienia dla lechitów po 10. kolejce

W 10. kolejce piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020, Lech Poznań wygrał w Zabrzu po ponad 3 latach przerwy zwyciężając przy okazji w lidze pierwszy raz od 24 sierpnia. Zwycięstwo nad Górnikiem byłoby niemożliwe gdyby nie dobra postawa wychowanków klubu, którzy akurat w sobotę pociągnęli cały zespół do zdobycia 3 punktów na trudnym terenie.Tymoteusz Puchacz po zaliczeniu premierowej asysty w Głogowie teraz w sobotę strzelił premierową bramkę w lidze. Kamil Jóźwiak zdobył 2 gola w tym sezonie, a 1 asystę zanotował Jakub Moder. Pierwszy raz w historii miała miejsce sytuacja w której w Waszych ocenach pomeczowych 3 pierwsze miejsca zajęli wychowankowie. Najwyższą średnią notę miał oczywiście Moder dla którego był to dopiero 2 ligowy występ w tym sezonie i 1 mecz od pierwszej minuty.

20-latek mający w sobotę najwyższy InStat index w Kolejorzu zaliczył w Zabrzu kilka imponujących liczb, które zrobiły wrażenie nie tylko na kibicach Lecha Poznań. Wychowanek klubu został wybrany graczem 10. kolejki przez Canal Plus Sport.

Jakub Moder wraz z Tymoteuszem Puchaczem znaleźli się również w najlepszej jedenastce minionej 10. kolejki PKO Ekstraklasy według Ekstraklasy SA. Dla obu zawodników urodzonych w 1999 roku było to oczywiście pierwsze wyróżnienie w bieżących rozgrywkach.

Asystenta przy sobotnim 3 trafieniu dla Lecha Poznań doceniono też w magazynie Gol Ekstra na TVP Sport. Jakub Moder po raz pierwszy znalazł się w jedenastce kolejki według ekspertów i dziennikarzy tej stacji.

Wysoko po tym weekendzie oceniany jest także gol Tymoteusza Puchacza. Premierowe trafienie 20-latka w Ekstraklasie należy do najładniejszych bramek minionej 10. kolejki zmagań.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <