Pierwszy średniak

Za nami już 14. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020 z której kibice Kolejorza ponownie nie mogą być zadowoleni. W trwających rozgrywkach ligowych Lech Poznań już 9 raz stracił punkty nie potrafiąc wygrać w żadnym z 3 ostatnich spotkań. Nic więc dziwnego, że ligowy średniak jest pierwszy. Pierwszy w grupie spadkowej.Lech Poznań nie wygrał w Szczecinie już kolejnego 5 meczu czekając na triumf w lidze od dokładnie miesiąca. Remis z Pogonią tak naprawdę nic Kolejorzowi nie dał. Wynik 1:1 czy 0:3 to w obecnej sytuacji niewielka różnica, zespół nadal jest poza ósemką mając coraz większe straty do najlepszych. Na lidera nie ma co patrzeć, ponieważ on i tak znajduje się poza zasięgiem. Poza zasięgiem w tej chwili wydają się być nawet zespoły zajmujące lokaty na podium.

Arka Gdynia – Legia Warszawa 2 (trafiony)
Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk x (nietrafiony)
Górnik Zabrze – Piast Gliwice 1 (nietrafiony)
Jagiellonia Białystok – ŁKS Łódź 1 (trafiony)
Korona Kielce – Zagłębie Lubin x (nietrafiony)
Pogoń Szczecin – Lech Poznań 1 (nietrafiony)
Raków Częstochowa – Wisła Kraków 1 (trafiony)
Śląsk Wrocław – Wisła Płock 1 (trafiony)

Lech Poznań jako ligowy średniak musi skupić się na robieniu nadziei kibicom. 2 punkty do 8. lokaty szybko się odrobić i jest szansa odskoczyć Zagłębiu wraz z Rakowem, które tracą do nas raptem 1 oczko. Najłatwiej będzie im odskoczyć poprzez ogranie w 15. kolejce przedostatniej Korony Kielce mającej duże problemy ze zdobywaniem bramek. Chyba nikt, dosłownie nikt nie wyobraża sobie, aby Kolejorz w najbliższą niedzielę nie ograł bardzo słabych „Koroniarzy”. Jeśli Lech nie skompromituje się w Poznaniu wtedy na pewno zmniejszy straty do niektórych drużyn, bowiem w parach Lechia – Pogoń, Piast – Jagiellonia i Wisła P. – Cracovia potkną się co najmniej 3 kluby. Ktoś straci punkty też w potyczce dziesiątego Zagłębia z jedenastym Rakowem.Nasze obiektywne typy na mecze 15. kolejki PKO Ekstraklasy 2019/2020:

Lech Poznań – Korona Kielce 1
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin x
Legia Warszawa – Górnik Zabrze 1
ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław 1
Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok 2
Wisła Kraków – Arka Gdynia 1
Wisła Płock – Cracovia Kraków 2
Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa x

Tabela po 14. kolejce PKO Ekstraklasy 2019/2020:

1. Legia Warszawa 26 pkt.
2. Cracovia Kraków 26
3. Piast Gliwice 25
4. Pogoń Szczecin 25
5. Wisła Płock 25
6. Jagiellonia Białystok 23
7. Śląsk Wrocław 21
8. Lechia Gdańsk 21
9. Lech Poznań 19
10. Zagłębie Lubin 18
11. Raków Częstochowa 18
12. Górnik Zabrze 16
13. ŁKS Łódź 11
14. Wisła Kraków 11
15. Korona Kielce 11
16. Arka Gdynia 10

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <6 komentarzy

 1. smigol pisze:

  W tym sezonie jest duża szansa żeby Lech w końcu coś wygrał pierwszy raz od 2015 roku. Nie chodzi mi tutaj o PP ale o grupę spadkową.

 2. J5 pisze:

  Wielu z nas już od conajmniej roku wieściło że w końcu będziemy walczyć o mistrzostwo, mistrzostwo grupy B. I wiele na to wskazuje, a ogranie Korony która pod wodzą nowego trenera zaczyna wreszcie stawać na nogi nie wydaje się być aż tak oczywiste. Koroniarze zaczęli więcej biegać , a to jak wiadomo jest najlepszą receptą na Kolejorza. Ja w tym meczu raczej ostrożnie stawiałbym na remis, ale i kolejna kompromitacja mnie nie zdziwi, tym bardziej że jest to dość powszechne w nowożytnej historii Lecha. Biorąc pod uwagę sukcesywny spadek jakości naszej drużyny, w następnym sezonie po wywalczeniu mistrzostwa ( grupy B) będziemy walczyć o utrzymanie, a za dwa lata czeka już nasz klub bezwzględny spadek do pierwszej ligi. Prawdopodobnie już za rok nie będzie kim grać, bo piłkarze posiadający jakąkolwiek jakość zaczną odchodzić po zakończeniu kontraktów, a za dwa lata drzwi pewnie zatrzasną się po Tibie. Wychowankami i zagranicznym szrotem sprowadzanym przez pajaców z zarządu utrzymać się w Ekstraklasie na pewno się nie uda. Czarno rysuje się przyszłość Lecha pod rządami amikorskiej szajki

  • torreador pisze:

   Oj, licząc na „mistrzostwo grupy B”, jesteś niepoprawnym optymistą

  • arek z Debca pisze:

   Szanse na utrzymanie w lidze należy upatrywać w beznadziejności tej ligi, która z roku na rok jest coraz słabsza, tak samo jak Lech.

   • Radomianin pisze:

    Ja myślę że teraz wygramy, a potem porażki z Wisłą i Piastem i tak już będzie się toczyło to: jakaś porażka, potem zwycięstwo , 2 porażki , remis, zwycięstwo 2 porażki , remis, porażka, zwycięstwo, porażka….
    Ale jak już wiadomo jakie wyniki nas czekają to po co te ,, występy” oglądać? :/ Ja nie rozumiem trenera. Przecież chyba wie że to on 1 wyleci jak tak dalej będzie szło. Zamiast wywalić Kebaba, carnegomarka i huhara na trybuny i pokazać że ma jaja i nie godzi się na sprowadzanie szrotu to on jest cichutki. I tak straci pracę, a przynajmniej wśród kibiców miałby poważanie.

 3. Ekstralijczyk pisze:

  Lech Poznań – Korona Kielce X2
  Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 1X
  Legia Warszawa – Górnik Zabrze 1
  ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław X2
  Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok 1X
  Wisła Kraków – Arka Gdynia 1X
  Wisła Płock – Cracovia Kraków 1X
  Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa 1X