Terminy na reprezentację w tym roku

W 2020 roku jak co 12 miesięcy trenerzy klubów piłkarskich będą mieli łącznie 4 przerwy trwające w sumie 8 tygodni podczas których będą mogli w trakcie rozgrywek ze spokojem popracować z zawodnikami. Lech Poznań od 3 sezonów nie oddaje już tylu piłkarzy na obozy seniorskich reprezentacji dostarczając za to najwięcej w Polsce graczy na zgrupowania młodzieżowych kadr.W kalendarzu FIFA na 2020 rok znajduje się łącznie 5 oficjalnych terminów na obozy reprezentacji narodowych. W najbliższych miesiącach na Starym Kontynencie odbędą się mecze różnych rozgrywek. Pierwszy w tym samym terminie odbędą się nawet 2 duże międzynarodowe turnieje. W trwającym 2020 roku czeka nas 2-tygodniowa przerwa na kadrę w marcu, we wrześniu, w październiku i w listopadzie. Podczas nich powołany zawodnik Kolejorza do seniorskiej reprezentacji będzie mógł wystąpić maksymalnie w 8 spotkaniach.

Terminy 4 przerw na kadrę w 2020 roku są trochę inne niż w roku ubiegłym. Marcowa przerwa na obozy reprezentacji rozpocznie się dopiero 23 marca a ta wrześniowa według przepisów FIFA jeszcze 31 sierpnia i zakończy się 8 września. Za to w listopadzie po ostatniej przerwie na reprezentację Lech Poznań znów późno wróci do gry, bo dopiero w drugiej połowie tego miesiąca.

Maj, czerwiec i lipiec będą intensywnym czasem międzynarodowej rywalizacji na całym świecie. Choćby w dniach 12 czerwca – 12 lipca odbędą się Mistrzostwa Europy 2020 a także Copa America 2020 rozgrywana również w roku ubiegłym. Od tego roku Copa America ma już zawsze odbywać się wtedy kiedy Euro na Starym Kontynencie. Oczywiście przed Mistrzostwami Europy będą odbywały się mecze towarzyskie. Latem szansę na wyjazd na Euro mają Christian Gytkjaer, Kamil Jóźwiak i Lubomir Satka jeśli oczywiście Słowacy awansują na Mistrzostwa.

Warto przypomnieć, że FIFA przed 5 laty zlikwidowała sierpniowy termin na kadrę. Zwykle w połowie tego miesiąca i w trakcie tygodnia reprezentacje rozgrywały po 1 meczu towarzyskim, teraz wtedy toczą się głownie spotkania w ramach eliminacji Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.
Oficjalne terminy na mecze reprezentacji narodowych w 2020 roku:

23 – 31 marca 2020 (2 terminy)
12 czerwca – 12 lipca 2020 (Mistrzostwa Europy 2020 i Copa America 2020)
31 sierpnia – 8 września 2020 (2 terminy)
5 – 13 października 2020 (2 terminy)
9 – 17 listopada 2020 (2 terminy)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <