Sytuacja kadrowa Lecha przed meczem z Lechią

W niedzielę, 23 lutego, o godzinie 17:30 na koniec 23. kolejki Lech Poznań zagra z Lechią Gdańsk. Sytuacja kadrowa w Kolejorzu poprawia się ostatnio z każdym upływającym lutowym tygodniem. Być może pojutrze trener Dariusz Żuraw pierwszy raz tej wiosny da radę sklecić meczową dwudziestkę.W niedzielę przy Bułgarskiej nie zagra kontuzjowany Paweł Tomczyk mający cały czas problem z barkiem. Zabraknie też przechodzącego rehabilitację Roberta Gumnego. Powoli do zdrowia wracają rekonwalescenci Michał Skóraś oraz Tomasz Cywka, których sytuacja poprawia się z każdym upływającym dniem. Niewykluczone, że pojutrze któryś z nich znajdzie się w meczowej „20”.

Na razie jest jeszcze za wcześnie na debiut Bohdana Butko. Ukrainiec w poniedziałek pracował indywidualnie z trenerem Andrzejem Kasprzakiem. Potem rozpoczął treningi z zespołem kończąc rehabilitację po przebytym niedawno urazie mięśnia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wtedy 29-latek powinien doczekać się debiutu na początku marca (najwcześniej 28 lutego).

W tej chwili zagadką jest obsada drugiej linii. Niewykluczona jest jedna zmiana w środku pola. Dani Ramirez zagra w niedziele od 1 minuty, ale może wystąpić na prawym skrzydle bądź na „10”. Do spotkania z lechistami lechici odbędą jeszcze dwa treningi po których wyjaśni się skład na niedzielny mecz o 5. miejsce w ligowej tabeli.

Początek spotkania Lecha Poznań z Lechią Gdańsk pojutrze o 17:30 przy Bułgarskiej. Ten bój zakończy zmagania 23. kolejki PKO Ekstraklasy 2019/2020.PRZEWIDYWANA meczowa „20” na mecz z Lechią:

Bramkarze: Mickey van der Hart, Karol Szymański

Obrońcy: Lubomir Satka, Thomas Rogne, Tomasz Dejewski, Djordje Crnomarković, Volodymyr Kostevych

Pomocnicy: Karlo Muhar, Pedro Tiba, Jakub Moder, Filip Marchwiński, Dani Ramirez, Kamil Jóźwiak, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kamiński, Juliusz Letniowski, Mateusz Skrzypczak, Michał Skóraś

Napastnicy: Christian Gytkjaer, Filip Szymczak

PRZEWIDYWANY skład Lecha na mecz z Lechią:

Van der Hart – Kamiński, Satka, Rogne, Kostevych – Muhar, Tiba – Puchacz, Ramirez, Jóźwiak – Gytkjaer.

* – w zapowiedzi meczu przewidywany skład może być inny

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 2

 1. Jacek_komentuje pisze:

  Lubię Puchacza, ale uważam, że obecnie w ofensywie są lepsze opcje.
  Wolałbym Ramireza i Jóźwiaka na skrzydłach a w środku Tibę z Moderem lub Marchwińskim. Zakładam, że pozycja nr „6” jest póki co zabetonowana.

  Jeśli Puchacz ma grać, to za Kostię na LO.

 2. Ostu pisze:

  Oczywista oczywistość… Puchacz na LO…
  Tiba do przodu z Marchwinskim a Moder za Muhara…
  No i Ramirez na lewą stronę – albo wesprze Modera albo pójdzie „za Tibą”…
  Reszta – jak tam Żuraw uważa…

Dodaj komentarz