Najciekawsze opcje na rynku

W czerwcu kontrakty wygasają ponad 100 piłkarzom występującym dotąd w klubach PKO Ekstraklasy 2019/2020. W tym gronie są również zawodnicy Lecha Poznań, którym kończą się umowy albo wypożyczenia. Wśród takich graczy Kolejorza znajdują się Karol Szymański, Bohdan Butko, Tomasz Cywka, Timur Zhamaletdinov i Christian Gytkjaer, którego najbardziej będzie żal.Christian Gytkjaer to w tej chwili najbardziej łakomy kąsek na ekstraklasowym rynku transferowym, aczkolwiek nie dla rodzimych klubów tylko zagranicznych. Wśród piłkarzy, którym przynajmniej na ten moment 30 czerwca wygasają umowy jest za to wielu innych zawodników na których drużyny z polskiej ligi będą mogły skusić się biorąc ich za jakiś czas z tzw. „wolnego transferu”.

Najciekawszymi piłkarzami z kartą w ręku za kilka/kilkanaście tygodni będą choćby Michał Chrapek, Robert Pich, Tom Hateley, Uros Korun, Błażej Augustyn, Filip Mladenović, Igor Angulo, Kamil Wojtkowski, Petteri Forsell, Adnan Kovacević, Jakub Żubrowski czy Jorge Felix.

W grupie wyżej wymienionych najciekawszych piłkarzy z kończącymi się kontraktami są nawet zawodnicy, którzy z miejsca wnieśliby jakość do Lecha Poznań. Do takich graczy można zaliczyć śmiało choćby Filipa Mladenovicia czy Jorge Felixa, który szybko mógłby stać się wzmocnieniem Kolejorza.

Warto zaznaczyć, że europejskie federacje już od kilkunastu dni naciskają, aby automatycznie przedłużyć kontrakty wygasające 30 czerwca 2020 roku. UEFA nie mogła podjąć takiej decyzji, ale klubom chce pomóc FIFA. Ta organizacja zamierza odgórnie przedłużyć umowy, a także zmienić okres trwania letniego okienka transferowego 2020. Wszystko po to, by dokończyć sezon 2019/2020 nawet w sierpniu.Kluby i NAJCIEKAWSI zawodnicy, którym w czerwcu 2020 kończą się umowy:

Lech Poznań

Christian Gytkjaer

Legia Warszawa

Piast Gliwice

Uros Korun
Tom Hateley
Gerard Badia
Jorge Felix

Cracovia Kraków

Janusz Gol
Niko Datković

Śląsk Wrocław

Robert Pich
Michał Chrapek

Pogoń Szczecin

Hubert Matynia

Lechia Gdańsk

Błażej Augustyn
Filip Mladenović

Jagiellonia Białystok

Jakub Wójcicki
Maciej Makuszewsi

Raków Częstochowa

Wisła Płock

Jakub Rzeźniczak
Dominik Furman

Zagłębie Lubin

Jakub Tosik

Górnik Zabrze

Igor Angulo
Szymon Matuszek
Martin Chudy

Wisła Kraków

Jakub Błaszczykowski
Michał Mak
Kamil Wojtkowski

Korona Kielce

Petteri Forsell
Jakub Żubrowski
Adnan Kovacević
Ivan Marquez

Arka Gdynia

Damian Zbozień
Frederik Helstrup
Adam Deja

ŁKS Łódź

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

  1. Grossadmiral pisze:

    Z tego co pamiętam to Rapa z Cracovi jeszcze w starym roku przedłużył kontrakt do 2022 takie info było w necie a na TM nie zaktualizowali do tej pory a co do nazwisk to może to agenci Mladenovicia czy Felixa dzwonili czy nadal się nimi interesują nasi a wcześniej nie za bardzo chcieli rozmawiać ;)

  2. Ekstralijczyk pisze:

    Felix i Mladenovic to mogliby być fajne transfery do Lecha, ale pewnie odejdą za zagranicę.

  3. inowroclawianin pisze:

    Mladenovic, Felix i Angulo o ile Gytkjaer odejdzie, a wygląda na to, że raczej odejdzie.