List otwarty prezesa Aforti do klubu

Firma Aforti Holding wspierająca Lecha Poznań od 4 lat w nowym sezonie 2020/2021 nie będzie już strategicznym sponsorem Kolejorza. Poinformował o tym prezes firmy, który wystosował list otwarty. Tym samym klubowi dochodzi kolejny problem, siatka sponsorska jest coraz mniejsza, aktualnie składa się ona tylko z paru firm.Firma Aforti latem 2016 roku została sponsorem typu premium Lecha Poznań. Logo Aforti w sezonie 2016/2017 znajdowało się na spodenkach piłkarzy Kolejorza, następnie w poniedziałek, 3 lipca 2017 roku Aforti oficjalnie zostało nowym strategicznym sponsorem klubu. Według zapisów w umowie firma z branży finansowej w ciągu 3 lat miała wesprzeć Lecha Poznań rekordową w historii klubu kwotą w okolicach kilkunastu milionów złotych brutto (około 5,5 mln zł na sezon).

W niedzielę, 19 lipca prezes grupy Aforti, Klaudiusz Sytek będący kibicem Lecha Poznań w liście otwartym podziękował klubowi za współpracę. To oznacza, że Aforti nie będzie już reklamować się na koszulkach Kolejorza w nowym sezonie 2020/2021. Nie jest to dobra informacja, ponieważ klub od 2 lat nie może również znaleźć nowego sponsora stadionu po tym jak wygasła umowa z firmą Inea.

W ostatnich miesiącach mocno skurczyła się cała siatka sponsorska. Lecha nie sponsoruje już choćby WTK, Hellmann, partnerem nie jest m.in. Opel Domcar, dużo wcześniej klub opuściła firma Den Braven, Trust czy MAN. Aktualnie Lech Poznań ma raptem 4 sponsorów, którymi są Kompania Piwowarska, STS, Amica i FOGO. Reszta to sponsor techniczny oraz partnerzy klubu. Lech Poznań od dłuższego prowadzi negocjacje z potencjalnymi sponsorami, teraz w rozmowach może pomóc powrót do ligowej czołówki zespołu Kolejorza, który nie kojarzy się już z wiecznymi przegranymi i nie będzie niekorzystnie wpływał na wizerunek potencjalnych sponsorów.Aktualna siatka sponsorska Lecha Poznań:

Sponsor strategiczny:
Sponsor główny: Kompania Piwowarska (marka Lech Pils)
Sponsor premium: STS, Amica, FOGO
Sponsor techniczny: Macron
Partnerzy: Oskar, JTC, Souvre, Gomez, Icea, Park Rodzinka, Rehasport, Aztorin
Partner akademii: Sonda Sports

List otwarty prezesa Aforti do klubu:
null

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 25

 1. tomasz1973 pisze:

  No cóż psędochoroba robi swoje, rozpiździli gospodarkę i zaczynają się efekty. To w kontekście ostatniej rezygnacji. Niewątpliwie trzeba jednak zaznaczyć, że rutek zbiera żniwo swojego minimalizmu! Nikt, kto się chce pozytywnie zaprezentować, a w końcu takie sa oczekiwania firmy, która wykłada swoje bejmy, nie będzie tego robił z drużyna, ktora kojarzy się jako wieczny przegrywający, która nie ma celów sportowych, a dla właścicieli nie liczą się trofea i puchary w gablotach, a kolejne, dumnie rozwieszone koszulki sprzedanych zawodników. Prezesi tych wszystkich firm, które zrezygnowały ze sponsorowania Lecha doszli do wniosku, że skoro nie mogą się zaprezentować w europie, nie mogą być ojcami krajowego sukcesu, ich reklamy nie są oglądane przez takie tysiące kiboli jak kiedyś, to po co im taka współpraca. Skoro rutek zajął się handlem, a zaprzestał sportem, to stwierdzili, że widocznie mu z tym dobrze, ale oni swoich pieniędzy do tego wkładać nie muszą, bo rutek sukcesu im nie daje, a kasą ze sprzedaży się nie dzieli!

 2. anonimus pisze:

  Aforti to już historia. Pytanie brzmi kto teraz będzie sponsorem strategicznym? Bogatych firm w Wielkpolsce jest sporo także ciekawy jestem jak Klimczak się wykaże.

 3. Erwin pisze:

  Wcześniej było ciężko o sponsora jako ligowy średniak, teraz przez tego śmiesznego wirusa może być kłopot, ale zrobiliśmy postępy i mam nadzieję, że ktoś się znajdzie.

  • bombardier pisze:

   Jakie postępy – to, że trzech czy czterech młodych wkomponowali się do zespołu?
   Skończył się sezon i co wiemy?
   Nie wiadomo kto odejdzie, kto przyjdzie?
   Tak co sezon – nikt nie będzie ładował ciężką forsę w DRUŻYNĘ WIDMO!
   Tak na marginesie – to lokalne media cały czas kreują Lecha na wielką drużynę, no i kibice –
   same ochy i achy. Już zdecydowana większość widzi Lecha w przyszłym sezonie w mistrzowskiej koronie!

   • Wasiu pisze:

    Jakiś czas temu wspomniałem, że ciągu ostatnich 27 lat zdobyliśmy mistrzostwo… 2 razy. Trochę mało jak na „Wielką drużynę”.

   • Erwin pisze:

    Zrobiliśmy postępy w stosunku do poprzedniego sezonu i skończyliśmy na 2 a nie 8 pozycji, to co się stanie w kolejnym nie wie nikt, zależy od tego co się nigdy nie podda i patrząc na teraz, liczę na nowego sponsora, ale wiadomo, że nawet dodatkowa kasa może chuja dać gdy znów przyjdą jakieś Muhary, czas pokaże, niemniej ciekawy sezon się zapowiada i najbliższe ruchy mogą nam pokazać w jakim kierunku zmierzamy.

 4. Garcia pisze:

  Nowy sponsor : Państwowa Służba Zdrowia

 5. inowroclawianin pisze:

  Miło mi, że firma z Inowrocławia wspiera Kolejorza :-)

 6. Piknik pisze:

  Tomaszu1973 twoje teksy mnie już męczą od wielu lat. Pisałeś bzdury o Lechu, ale zostaw epidemie dla specjalistów i jeśli w nią nie wierzysz zapraszam do szpitala w Poznaniu na Szwajcarską i rozumiem, że pracujesz tam bez żadnej ochrony skoro jesteś taki pewny. Koleś twoje teksty dziele na dwie kategorie głupie i jeszcze głupsze, i wiem, że wierzysz w płaską ziemie i to, że szczepionki wywołują autyzm na szczęście część ludzi jeszcze wierzy w naukę. A i te twoje popierdolone pierdoły związane z prawdziwymi kibicami Lecha, którzy chodzili na mecze gdy ty nie miałeś ochoty zostaw w swoim domu bo jednak wierni kibole mają to w chu.. to co piszesz. A jak i ty tobie podobni z wiosek pod Poznaniem oceniali przed tym sezonem nasz klub z Poznania, że na którym, będzie miejscu, nie będzie nawet pierwszej ósemki specjalisto od traktorów.

  • tomasz1973 pisze:

   Posłuchaj śmieszny kmiotku. Twój to może jest brud a twoimi paznokciami, a nie Lech! Lech był, jest i będzie Wielkopolski i to dzięki temu, że to klub regionalny, a nie jednego miasta ma taką siłę. Nie będę tu obrażał nikogo z Poznania, tak jak ty chcesz obrazić ludzi spoza Poznania, niestety matołku nie pozjadałeś wszystkich rozumów, a jak nie zauważyłeś to akurat wyrazicieli podobnych do moich poglądów jest tu więcej, a że już dawno udowodniono iż większość ma rację, to tłumaczyć ci nic nie zamierzam.
   P.S. Po co czytasz moje teksty skoro cię męczą? Ja akurat nie lubię nic czekoladowego, więc nie sięgam po to na sklepową półkę, a teraz skup się, bo możesz tego nie pojąć! Uwaga! Popieram szczepionki i nie znam się na traktorach!

  • Michu73 pisze:

   Piknik, nie chce mi się zbyt dużo czasu tracić na odpowiedz, ale powiem tylko tyle – osrałeś się nieźle tym komentem. Zastanów się zanim naciśniesz guzik „opublikuj komentarz”😂

 7. 100h2o pisze:

  A tak przy okazji… ciekawe że w tym „mocarstwowym ekstraklasowym widzie” NIKT nie zauważył że tak naprawdę w Polsce NIE MA POWAŻNYCH ZAGRANICZNYCH SPONSORÓW. Nie chce mi się szukać jacy „mocarze ” utrzymują sponsorsko czołówkę. Ale- Legła -Piwo i Buk Lech-Piwo , Buk i Amica, Piast – Buk Lechia – państwowa firma (Energa) i… kłopoty finansowe Śląsk-Buk, Pogoń- Państwowa firma (Azoty) Cracovia- Comarch Jaga- Buk.
  Kiedyś zabroniono bukom ładować się w piłkę, teraz to bukmacherka to firmuje, piwo i państwowe firmy.
  Gdzie tu Windows, Amazon, Volkswagen, Samsung, Huawei itp ? To jedynie „klepanie biedy”. Więc zapomnijcie o „poważnych sponsorach”. Cała ta liga na glinianych nogach.

  Za to „giganci” czyli Orlen ( Wisła Płock), KGHM (Zagłębie Lubin) czy Suzuki -Korona jakoś niezbyt rządzą w polskim futbolu.
  Ciekawe co?

  • anonimus pisze:

   To sprawdź sobie kolego jacy są sponsorzy na koszulkach w klubach Laliga czy Premiership i czy większość to nie są przypadkiem buki.. Akurat to i może tylko to mamy podobne.. Ciekawostką jest sponsor na koszulkach Villarreal dosyć nietypowy jak na dzisiejsze czasy.

 8. foxi85 pisze:

  Zagadać z DINO Polska ! 7 czy 8 na liście bogaczy, biorąc pod uwagę wszystkie aktywa – bezkonkurencyjny nr 1 w PL :)

 9. Ostu pisze:

  No tego jeszcze nie było – bo powołam się na wpis @tolep, który ostatnio zwrócił uwagę na pana Masztale
  rka – wiceprezesa eklapy – szarą eminencję PZPN – któremu osobiście dziękował Duda za wygraną i powiedział „nie zapomnę o swoich obietnicach”…
  No więc ten facet jest odpowiedzialny za wszystkie „inwestycje” spółek skarbu państwa w rodzimy futbol – i to on odpowiada za to że mamy takiego sponsora tytularnego.eklapy…
  Jakieś przemyślenia i wnioski…?

  • tolep pisze:

   Że w paru aspektach obecna ekipa działą całkiem profesjonalnie. Na przykład połowę dziennikarstwa sportowego sobie kupili bepośrednio (jak na przykład Weszło), a druga im nie podskoczy bo też liczy kiedyś na jakąś pracę w tym niepewnym fachu.

   Wybitby strategiczny ruch jak na nich.

   A wracając do finansów – sport zawodowy w Polsce ma po prostu słabe perspektywy komercyjne. skoro nawet do najpopularniejszych dyscyplin w wielkim stopniu dokładają się podmioty publiczne. Głównym powodem zapewne jest przekrój demograficzny widzów, ale to już temat na inną rozmowę.

 10. Przemo33 pisze:

  Ciekawe, jakiego teraz znajdą nowego sponsora strategicznego i ile im zapłaci. Tak się niestety dzieje, jak nie nastawiał się Rutek na sukces sportowy, to teraz ma konsekwencje swoich działań.

 11. slash pisze:

  Ponoć znalazł się chętny. Prezentacja w sierpniu

Dodaj komentarz