Top 10 (16-22.07)

Top 10 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Cykl o nazwie „Top 10” ma za zadanie co tydzień w środę lub w czwartek wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: Pawel68 do newsa: Wypowiedzi trenerów po Cracovia – Lech 1:2

„To co robi pan trener Źuraw to jest dobra robota! Trochę szczęścia miał,że większość wychowanków wystrzeliła z taką formą, ale to pod jego skrzydłami i drugich trenerów to nastąpiło!Na początku sezonu większość z nas zastanawiała się czy my chociaż w pierwszej ósemce będziemy, a tu przy odrobinie szczęścia mielibyśmy majstra zasłużonego! Transfery Rutkowskich bardzo nieudane! Tylko Satka wg mnie jest wartością dodaną tego zespołu! Chciałbym jeszcze wspomnieć o trenerze przygotowania fizycznego Kikucie, który wreszcie doprowadził do tego, że są siły na całe mecze i to na intensywności!Co się stało z Kasprzakiem ?(czy on jeszcze pomaga?) bo coś cicho o nim, a kiedyś cały czas o nim pisaliśmy?I na koniec mam jeszcze marzenie ściętej głowy, że Rutkowscy się ogarną i będą kupować co okienko jednego zawodnika, ale który podniesie poziom! Zapomniałem napisać, że zimowy transfer Ramireza też na duży plus Rutkowskich! A więc na 5 transferów, 2 dobre czyli słaba skuteczność komitetu transferowego…”

Autor wpisu: Bart do newsa: Oko na grę: Christian Gytkjaer

„Niewykluczone że wystąpi tu sytuacja analogiczna do sytuacji Ramirez vs Jevtić – Ishak (swoją drogą to jak powinno się wymawiać to nazwisko – Is-hak czy Iszak?) niekoniecznie będzie lepszym piłkarzem od Gytkjaera, ale za to będzie bardziej pasował do stylu gry, co koniec końców może sprawić że drużyna stanie się mocniejsza. W taki sposób zmiana Jevticia na niekoniecznie lepszego Ramireza sprawiła że zespół gra lepiej. W taki właśnie sposób funkcjonuje Liverpool Jurgena Kloppa – niekoniecznie wszyscy piłkarze są tam najlepsi na świecie, ale każdy perfekcyjnie pasuje do stylu gry. Przecież taki Andy Robertson, Gini Wijnaldum czy Jordan Henderson to nie są jacyś wirtuozi. Dwóch z nich przed przyjściem do Liverpoolu spadło z Premier League. Jednak u Kloppa drużyna jest tak ułożona, że atuty każdego z piłkarzy są maksymalnie eksponowane a ograniczenia nie są tak widoczne, przez co w dobrze funkcjonującym systemie każdy wygląda lepiej. Dobrze zbudowany zespół wręcz zaprzecza matematyce, bo wartość elementów składowych tworzących zespół jest wyższa niż suma tych składników. Klopp jest tak pożądanym trenerem bo potrafi to robić jak mało kto. Wydaje mi się, że od roku Lech jest budowany wg klucza podobnego do klucza stosowanego przy budowie Liverpoolu – najważniejszą cechą nowych piłkarzy jest przydatność dla zespołu. Van der Hart robi różnicę swoją grą nogami, Satka ze swoją umiejętnością rozgrywania idealnie wpisuje się w model budowy akcji podaniami po ziemi, Ramirez dzięki swojej ruchliwości pasuje do wymienności pozycji w ofensywie lepiej niż pasował Jevtić. Jeśli rzeczywiście podążamy taką ścieżką a Ishak lepiej pasuje do tego co chce grać Żuraw, to zespół będzie grać lepiej.”

Autor wpisu: Grimmy do newsa: Wyróżnienia dla lechitów po kolejnych meczach

„Minęło 35/36 kolejek, a Satka dopiero pierwszy raz nominowany do drużyny kolejki. To mnie jeszcze bardziej utwierdza, że „eksperci” w Polsce nie potrafią czytać gry defensywnych piłkarzy. O ile jeszcze z ofensywnymi ogólnie trudno się przyczepić, bo wybierają mniej więcej słusznie – ale też co to za sztuka, w ofensywie jak robisz liczby, to jesteś gość, nie robisz – jesteś szrot (takie generalnie uproszczenie, ale na jego zasadzie wybierają do drużyn kolejki, przez co piłkarze typu Tiba czy Antolić są często pomijani po dobrych meczach). O tyle z defensywnymi już to nie jest takie oczywiste. Satka ma ten „problem”, że świetnie czyta grę, więc nie musi się ratować wślizgami czy ofiarnymi rzutami na blok (jak tak zawsze wychwalany Pazdan), dlatego nie gra efekciarsko i nasi „eksperci” mogą nie zauważać jego świetnej gry. U nas jak piłkarz nie strzela i nie asystuje to jakby nie istniał dla oceniających, a że obrońcy z reguły rzadko to robią, to panowie „eksperci” mają problem z wyborem. Pamiętam jak dwa sezony temu, jeszcze w barwach Górnika Zabrze, Wieteska był ciągle wybierany do drużyny kolejki. Zewsząd były tylko ochy i achy, bo nastrzelał tych bramek w sezonie bodajże 7. Co z tego, że Górnik sam stracił bramek chyba z 500 i mieli jedną z najgorszych, jeśli nie najgorszą defensyw w lidze. Dla mnie Satka powinien być w trójce najlepszych defensorów ligi. Swietny w tyłach, gra praktycznie bez faulu, wygrywa zdecydowaną większość pojedynków w powietrzu i na ziemi, rewelacyjnie wyprowadza piłkę czy to mocnym podaniem, czy niespodziewanym sprintem. Satka – Dilaver, o Boże, ale to by żarło!”

Autor wpisu: inowrocławianin do newsa: Niedziela pożegnań

„Niestety żegnamy nie tych, których byśmy chcieli. Oby odeszło góra dwóch z nich. Każdy z tych zawodników miał duży wkład w to drugie miejsce. Do szczęścia zabrakło niewiele (wystarczyło głupio nie tracić punktów). Będzie mi ich brakowało. Gytkjaer zrobił swoje, może odchodzić z podniesioną głową. Oby jego następca nie był gorszy. Jóźwiak też raczej odejdzie. Fajnie się u nas rozwinął, będzie kolejna dobrą wizytówka Lecha. Mam nadzieję, że mniej niż 5 mln za niego nie dostaniemy, a liczę że więcej. W jego miejsce musi przyjść ktoś kto z miejsca będzie prezentował przynajmniej taki poziom jak on. Mam tu teraz na myśli Bohara. Moder, Kamiński, Puchacz, powinni definitywnie zostać na przynajmniej kolejny sezon. Rozegrać więcej meczy i w odróżnieniu od tamtej dwójki coś w końcu zdobyć z Lechem, właśnie za rok. Uważam, że jeszcze nie są gotowi. Niech pomogą Kolejorzowi w eliminacjach. Są coś winni Klubowi. Oby Rutek nie popełnił błędu…Butko też dał radę, dzięki. Powinien zostać pożegnany Muhar, Żamaletdinow i Tomczyk. Nie dali rady niestety. Kostiewicz już nie jest konkurencją dla Puchacza, również powinien zostać wymieniony na lepszego zawodnika. To tyle ode mnie. Nie cierpię takich momentów.”

Autor wpisu: tomasz1973 do newsa: List otwarty prezesa Aforti do klubu

„No cóż psędochoroba robi swoje, rozpiździli gospodarkę i zaczynają się efekty. To w kontekście ostatniej rezygnacji. Niewątpliwie trzeba jednak zaznaczyć, że rutek zbiera żniwo swojego minimalizmu! Nikt, kto się chce pozytywnie zaprezentować, a w końcu takie są oczekiwania firmy, która wykłada swoje bejmy, nie będzie tego robił z drużyna, która kojarzy się jako wieczny przegrywający, która nie ma celów sportowych, a dla właścicieli nie liczą się trofea i puchary w gablotach, a kolejne, dumnie rozwieszone koszulki sprzedanych zawodników. Prezesi tych wszystkich firm, które zrezygnowały ze sponsorowania Lecha doszli do wniosku, że skoro nie mogą się zaprezentować w europie, nie mogą być ojcami krajowego sukcesu, ich reklamy nie są oglądane przez takie tysiące kiboli jak kiedyś, to po co im taka współpraca. Skoro rutek zajął się handlem, a zaprzestał sportem, to stwierdzili, że widocznie mu z tym dobrze, ale oni swoich pieniędzy do tego wkładać nie muszą, bo rutek sukcesu im nie daje, a kasą ze sprzedaży się nie dzieli!”

Autor wpisu: Jacek_komentuje do newsa: Wystaw swoje oceny po meczu z Cracovią

„Szymański swoją szansę dostał i… koń jaki jest każdy widzi.
Obrona: Satka profesor, Puchacz i Butko ok, ocenę Crnomarkovicia obniża duży wkład w samobója.
W pomocy w porządku, chociaż brak Tiby widoczny. Marchwiński najsłabszy w tej formacji, jego ocenę ratuje wykończenie znakomitej akcji Skórasia. Ale Filip swoje szanse powinien dostawać i walenie w niego jak jest słabszej formie mi się nie podoba. Młody jest, można mu wahania formy wybaczyć. Pozostaje jednym z bardziej utalentowanych wychowanków, któremu po prostu potrzeba regularności. Największym wygranym dzisiejszego meczu jest dla mnie Skóraś – wyraźnie pokazał, że zasługuje na więcej szans. Akcja bramkowa fantastyczna, szkoda trochę zjebanej setki, ale generalnie swoje minuty wykorzystał na maksa. Gytkjaer jak to on – strzelił bramkę po farfoclu bramkarza Cracovii (szczęściu trzeba umieć pomóc), z kolei jednej setki nie wykorzystał. Trochę go szkoda, bo statystyki fantastyczne, ale po prawdzie w tabelkach pozostawia po sobie lepsze wrażenie niż na boisku. Tak czy inaczej: dziękuję za dużo radości w Lechu i powodzenia w nowym klubie.”

Autor wpisu: slavo1 do newsa: Żuraw patrzy w przyszłość

„Poza Jóźwiakiem i Gumnym, którzy są gotowi i chętni na odejście do lepszych lig – i sa w takim czasie, że głupotą było by im tego zabraniać są jeszcze inni (o nich za chwilę). O ile pamiętam jak wkurzał mnie jeden i drugi w początkach swojej gry – musieli dojrzeć do „exportu”. Jeden dorósł później a drugiego zblokowała kontuzja. Mamy na miejscu zmienników (Czerwiński) lub dojdą (jak mam nadzieję) – i pewnie są młodzi, którzy zachęceni przykładem tej dwójki (i następnej trójki) z pewnością się ostro wezmą do roboty. Bo można i warto jak widać. I teraz clou : na tę chwilę na fali wznoszącej są Moder, Kamiński i Puchacz. Jeśli zostaną sprzedani na tym etapie to zrobi im się krzywdę. I jeszcze większą krzywdę sobie zrobi właściciel. Czysta głupotą finansową byłaby sprzedaż już teraz. Za rok każdy z nich będzie mógł przebierać w ofertach a Rutki będą mogli jak te pieniądze wydać. Ta trójka to jedna z najlepszych i najpewniejszych inwestycji na rynku. Nie mam co do tego wątpliwości – Lech ma szanse pokazać się w pucharach, zdaje się że będą ME – czy może być lepszy czas? Nie wierzę – choć jest może z 0,5% szans – że zostaną jeszcze jeden rok – ale gdyby tak było, to strach się bać. Jeśli tych młodych Rutki sprzedadzą – to z czystym sumieniem będą mogli sobie pośpiewać Klasyka : co by tu jeszcze spieprzyć, co by tu jeszcze…”

Autor wpisu: Pawelinho do newsa: Liga Europy ponownie tylko przygodą

„Żeby Lech w ogóle myślał o czymś więcej niż o III rundzie LE to potrzebne są wzmocnienia kadry. Na razie poza transferem Ishaka nie dzieje się nic w tej materii bo i prędzej ktoś z Kolejorza odejdzie niż przyjdzie. Takie podejście włodarzy klubu (po raz n-ty z rzędu po dobrym sezonie) niestety do bycia dalekim od optymizmu nawet jeśli start w Lidze Europy należy jako przygodę i zbieranie doświadczenia czy odbudowę współczynnika, który drastycznie się kurczy na przestrzeni ostatnich. To tylko pokazuje jak ten skompromitowany zarząd zmarnował potencjał Lecha, który przecież był duży, a wystarczy przypomnieć sobie chociażby mecze z Austrią Wiedeń, Deportivo, AS Nancy, Feynoordem, Manchesterm City, Juventusem czy np FC Salzburgiem.”

Autor wpisu: Didavi do newsa: Ucałowany herb, czas pożegnań, medalowa niedziela i jasny przekaz

„Nie pamiętam kiedy ostatnio było mi tak szkoda po odejściu jakiegoś zawodnika. Mam wielką sympatię do Gytkjaera i ogromny szacunek. Przez 3 lata strzelał regularnie. 24 gole w tym sezonie to niesamowity wynik. Tylko 11 zawodników na całym świecie strzeliło więcej bramek, a wśród nich Lewandowski, Messi, Haland czy Immobile. To robi wielkie wrażenie. Zawsze Gyta broniłem, zawsze na niego liczyłem, bo można było na niego liczyć. Od początku było widać, że to świetny snajper. Całowania herbu po golu się nie spodziewałem, ewidentnie chciał nam pokazać, że jest z Lechem związany i po odejściu o nas nie zapomni. Najbardziej żałuje, że nie mógł z nami świętować. Myślę, że fetę mistrzowską zapamiętałby do końca życia. Gytkjaer to jeden z najlepszych piłkarzy jakich w Lechu mieliśmy. Gytkjaer King! Pisałem już o tym. Kocioł tym meczem zakończył jakąś „umowę” z zarządem. Prawdopodobnie była to umowa na zasadzie. Ten sezon jest przejściowy nie krytykujcie, nie wymagajcie. I jak widać wraz z końcem sezonu zakończył się okres spokoju i braku wymagań, a wraz z nowych wreszcie ponownie będą mówić tym samym głosem co my. Będą wymagać, cisnąć i jak trzeba krytykować. Tylko po to, by za rok świętować już majstra.”

Autor wpisu: J5 do newsa: Ucałowany herb, czas pożegnań, medalowa niedziela i jasny przekaz

„Nigdy nie zapomnę tego, jak Christian ucałował herb Kolejorza! To był ważny gest, który mówił że nasz klub jest także klubem kontrowersyjnego Duńczyka, który bodajże w Rosenborgu puchar przyłożył sobie do… wszyscy wiedzą. Jednak Lech, Poznań, klub i wielka rzesza wielkopolskich kiboli wywarła na nim takie piętno, że w taki sposób, można powiedzieć że zarezerwowany dla Lechitów z krwi i kości, postanowił wyrazić miłość i przywiązanie do niebiesko białych barw. Byłem wtedy wzruszony, i nie zapomnę Gyta i jego gestu do końca życia. Nie wiem do kogo można go porównać, może do Andreasa Brehme wtedy, kiedy stary mistrz świata płakał po spadku jego Werderu do ll Bundesligi… Gyt to już piękna historia, i choć z drużyną ugrał tylko wicemistrza Polski, to indywidualnie zdystansował konkurentów w walce o tytuł króla strzelców. Był Gytkjaer, potem długo, długo nic aż wreszcie jakiś papudrok. Wielkie gratulacje. Nowy sezon już niedługo, a przed wicemistrzem Polski nowe aspiracje. Wreszcie występ w europejskich pucharach, nasz powrót do Europy, i z pozycji drugiej siły w kraju atak na miejsce pierwsze. I w końcu długo wyczekiwany Puchar Polski. Może ta młoda a już doświadczona drużyna nie da się pokonać medialnej sile obecnego Mistrza Polski. Wszyscy na to liczymy, i tylko od zarządu, od jego być może jakiegoś doświadczenia, i braku wyprzedaży za wszelką cenę ta walka o najwyższe cele zależy. Oby udało im się znaleźć właściwą ścieżkę pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem. Dla nich i dla nas będzie to bardzo ważne.”

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <