Warto wiedzieć: Lech – Wisła P. (30.08.2020)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu dzień przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Lech Poznań – Wisła Płock (30.08.2020):

O poprawę bilansu – Lech zagra jutro z Wisłą po raz 32 w historii mając szansę na 15 zwycięstwo i 13 ekstraklasowe. Do granicy 50 strzelonych goli „Nafciarzom” brakuje poznaniakom tylko 1 bramki.

12 meczów, 9 zwycięstw – Lech na 12 meczów z Wisłą w Poznaniu wygrał 9 razy. W każdym spotkaniu z „Nafciarzami” rozegranym przy Bułgarskiej (Ekstraklasa, I-liga, Puchar Polski) padała co najmniej 1 bramka. W Ekstraklasie lechici jeszcze nigdy nie przegrali u siebie.

8 kolejnych wygranych – 8 ostatnich ligowych pojedynków Lecha z Wisłą Płock w Poznaniu kończyło się zwycięstwami Kolejorza odpowiednio 4:1, 4:2, 3:2, 3:2, 2:0, 2:1, 2:1 i 4:0.

Wisła regularnie wraca z bagażem goli – W 9 ostatnich ligowych meczach przy Bułgarskiej lechici zawsze strzelali Wiśle co najmniej 2 gole.

Trzy wygrane Żurawia – Dariusz Żuraw trenując Lecha pokonał Wisłę Płock już 3 razy. Ograł ją 2:1, 4:0 i 2:0.

Sześć meczów bez porażki – Lech nie przegrał z Wisłą Płock już od 6 spotkań (wliczając dom i wyjazd). Kolejorz ostatni raz poległ z tym rywalem w 2017 roku.

W ubiegłym sezonie dwie wygrane – W ubiegłym sezonie Ekstraklasy ekipa z Płocka nie stanowiła dla Lecha żadnego problemu. Kolejorz wygrał w obu spotkaniach 4:0 i 2:0.

Ponownie w 2. kolejce – Lech ponownie zagra z Wisłą Płock w 2. kolejce. Rok temu pod koniec lipca pokonał ją w Poznaniu aż 4:0.

W pierwszym meczu było różnie – Bilans Lecha w pierwszym meczu ligowym u siebie w danym sezonie jest niemal równy – 9-2-7. Kolejorz ostatni raz przegrał 4 lata temu. W ostatnich sezonach w pierwszym spotkaniu ekstraklasowym w nowym sezonie nie stracił gola.

Były piłkarz kontra Lech – Przeciwko Lechowi może zagrać Piotr Tomasik, który w czerwcu 2019 rozwiązał kontrakt z Lechem Poznań za porozumieniem stron.

O w miarę spokojną przerwę – Stawka meczu z Wisłą Płock są nie tylko 3 punkty. Wygrana zapewni Kolejorzowi w miarę spokojną przerwę na kadrę, która w naszym przypadku potrwa niecałe 2 tygodnie.

Mecz z kibicami – Jutrzejszy mecz Lecha będzie pierwszym w tym sezonie z kibicami na stadionie. Spodziewana liczba widzów to 9-12 tysięcy. Z tradycyjnym przedmeczowym i meczowym raportem na żywo z Bułgarskiej ruszamy o 16:05. Spotkanie z Wisłą pokaże C+ Premium.

Kwiatkowski rozjemcą – Arbitrem niedzielnej potyczki przy Bułgarskiej będzie Tomasz Kwiatkowski. W ubiegłym sezonie nie był to dla nas szczęśliwy arbiter – 1:1 z Piastem, 1:2 z Lechią i 2:2 ze Śląskiem.

Lech jest faworytem – Według bukmacherów zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w niedzielę po 17:30 będzie Kolejorz. Średni kurs na wygraną Lecha wynosi 1.40, na remis 4.90 a na triumf Wisły aż 8.00.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <