Prawie pół zespołu wyjeżdża na kadrę

Dzisiejszy bój Lecha Poznań z Wisłą Płock (start 17:30) zakończy 2. kolejkę piłkarskiej PKO Ekstraklasy 2020/2021. Po tym spotkaniu rozpocznie się pierwsza z trzech jesiennych i dwutygodniowych przerw na mecze reprezentacji narodowych. Na obozy kadr zostało powołanych aż 10 zawodników co oznacza, że trener Dariusz Żuraw będzie miał wkrótce duże problemy z przeprowadzaniem zajęć.W dniach 4-7 września w Lidze Narodów będą mieli szansę zagrać Lubomir Satka, Kamil Jóźwiak oraz Jakub Moder, który czeka na debiut w seniorskiej reprezentacji Polski. W dniach 3-7 września towarzysko i u nas w kraju będzie rywalizować za to kadra Polski do lat 19. Powołania na spotkania z Niemcami i Czechami otrzymało aż 4 piłkarzy – Krzysztof Bąkowski, Jakub Niewiadomski, Filip Marchwiński oraz Filip Szymczak.

Najważniejsze pojedynki czekają Jakuba Kamińskiego, Roberta Gumnego i Tymoteusza Puchacza. Ta trójka dostała nominację do reprezentacji do lat 21 na spotkania w ramach eliminacji ME U-21 z Estonią na wyjeździe oraz z Rosją w Łodzi. „Kamyk”, „Guma” oraz „Puszka” najpóźniej wrócą do klubu z obozu kadry, bowiem spotkanie biało-czerwonych z Rosjanami odbędzie się dopiero 8 września.

Powołania dla aż 10 piłkarzy powodują, że podczas tej przerwy na kadrę w klubie pozostanie jedynie 15 zawodników licząc kontuzjowanego Mickiego van der Harta oraz Volodymyra Kostevycha, który tego lata jeszcze nie pojawił się w kadrze meczowej Kolejorza mogąc wkrótce odejść. Tak wąska kadra podczas wrześniowej przerwy na kadrę nie jest dobrą wiadomością przed bardzo ważnymi, wrześniowymi spotkaniami.

W nowym miesiącu Lech Poznań pojedzie m.in. do Wrocławia, rozegra Derby Poznania, zmierzy się z Pogonią, wystąpi w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy a być może nawet w III czy w IV fazie kwalifikacji zaraz na początku października. Kolejorz w pierwszym spotkaniu po wrześniowej przerwie na kadrę uda się na obiekt Śląska z którym w ubiegłym sezonie nie wygrał ani razu w 3 meczach. Pojedynek we Wrocławiu zaplanowano na sobotę, 12 września na godzinę 20:00.Piłkarze Lecha Poznań w reprezentacjach narodowych – wrzesień 2020:

Lubomir Satka
LN, Słowacja – Czechy (piątek, 4 września, godz. 20:45)
LN, Izrael – Słowacja (poniedziałek, 7 września, godz. 20:45)

Jakub Moder i Kamil Jóźwiak
LN, Holandia – Polska (piątek, 4 września, godz. 20:45)
LN, Bośnia i Hercegowina – Polska (poniedziałek, 7 września, godz. 20:45)

Robert Gumny, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kamiński
eMME, Estonia U-21 – Polska U-21 (piątek, 4 września, godz. 18:00)
eMME, Polska U-21 – Rosja U-21 (wtorek, 8 września, godz. 18:00)

Krzysztof Bąkowski, Jakub Niewiadomski, Filip Marchwiński i Filip Szymczak
Tow, Polska U-19 – Niemcy U-19 (czwartek, 3 września, godz. 14:30)
Tow, Polska U-19 – Czechy U-19 (poniedziałek, 7 września, godz. 16:45)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <