Top 10 (03-09.09)

Top 10 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Cykl o nazwie „Top 10” ma za zadanie co tydzień w środę lub w czwartek wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: Szymek do newsa: Wrócić zwycięsko po przerwie

„Kolejorz dobrze operuje piłką i widać dużo pozytywów w grze i w rozgrywaniu piłki. Natomiast co nie pokoi, to brak koncentracji jak w Lubinie, niepewny bramkarz (na tej pozycji nie ma stabilności od bardzo dawna – ostatnio pewnym bramkarze był Putnocky sprzed około 4 lat wstecz), kolejna kwestia to bardzo często nie przemyślane zmiany przez trenera, jakie wprowadzają destabilizacje składu. Ostatnią kwestią nad jaką trzeba popracować to gra kombinacyjna, przy takiej przewadze i rozgrywaniu piłki, akcje pod bramką przeciwnika są schematyczne, widać łowa trenerów aby poprawić ten element bo przy 0-0 słabo to wygląda, zresztą można spojrzeć na ostatni mecz. był remis a Lech wymienil 2 razy więcej podań niż Płock..efekt podział punktów.”

Autor wpisu: inowrocławianin do newsa: Sumy w poprzednich oknach

„Barkroth, Muhar… Gdzie oni mieli oczy, że aż tyle kasy wydali na takich dziadów. Szczególnie tego Muhara. Za tą kasę można było ściągnąć dużo lepszego zawodnika. A żal im wydać 700-800 tysi na Bohara, który jest sprawdzony w lidze i mógłby obsadzić dwie pozycje, czyli skrzydło i napad. Kolejna kwestia to rekord za Murawskiego. Wstyd i obciach, że w czasach biedy, 10 lat temu, czy jeszcze wcześniej ten rekord został zrobiony(oczywiście za poprzedniego zarządu), do dziś nie został pobity gdzie ceny przecież przez ostatnie lata poszły mocno do góry. To jest idealne podsumowanie obecnego zarządu. Olali też innych ciekawych zawodników, co okienko tak robią. Teraz mamy Muhara i parodystow chcących grać jako bramkarze w pierwszym zespole Lecha. Był Steinbors, sprawdzony, olali. Ten Steinbors wygrał ostatnio mecz Jadze. Olali Świerczoka, którego można było wypożyczyć, też sprawdzony w lidze a nawet w pucharach co w naszym przypadku powinno być istotne.”

Autor wpisu: gutek do newsa: Muhamad Awad w Lechu Poznań

„Nie rozumiem tego transferu do końca. Na skrzydłach raczej nie wygra rywalizacji o miano zmiennika z Boharem, a w ataku ze Świerczokiem… ach sorry, kkslech.com zlewa mi się często z rzeczywistością.
Wygląda na to, że zarząd tak rozochocił się po udanym eksperymencie z Timurem, który zdominował ligę przez ostatnie 1,5 sezonu, że postanowił podnieść sobie poprzeczkę i wypożyczyć zawodnika na jeszcze bardziej wariackich papierach z jeszcze bardziej egzotycznej ligi (pamiętajmy, że Timur przy podpisywaniu kontraktu z Lechem był świeżo upieczonym strzelcem w Lidze Mistrzów). Ale odkładając ironię na bok, z tego transferu należy się cieszyć, bo pustka na ławce aż wypala oczy. Podoba mi się, że przychodzi do nas piłkarz bardziej techniczny i uniwersalny, który pewnie też nie będzie stękał, jak będzie musiał zagrać w rezerwach. Można debatować o dziwnej strategii klubu z transferami itd, ale Mohamedowi oczywiście będę kibicował, oby okazał się wartościowym graczem, co najmniej jak jego imiennik z Liverpoolu ;)”

Autor wpisu: Muro do newsa: Wrzesień prawdziwym sprawdzianem

„Dla mnie sprawa jest prosta, wyłączając serce i emocje. W sobotę gong ze Śląskiem, w czwartek gong ze Szwedami i „skupienie się na lidze”. Potem w niedzielę wygrana w niezwykle prestiżowym i „nie ma już słabych drużyn w ekstraklasie” przeciwnikiem zza miedzy i „skupienie się na kolejnym meczu”, „wyciąganie wniosków” i „dalsza praca zespołowa” oraz „chęć zrehabilitowania się w oczach kibiców”.
W międzyczasie odejdzie Jóźwiak i – znając życie – Moder albo Puchacz (choć Moder po debiucie to bardziej gorący towar, zwłaszcza jak coś w dzisiejszym meczu z Bośnią i Hercegowiną zagra składnego). Za Modera do środka pola wskoczy zawsze waleczny i agresywnie grający (jak w ostatnim meczu rezerw!) Karlo, a jak za bardzo dobrze będzie szło to się zmieni bramkarza na chorwackiego dryblera i też coś zawali. A jeszcze jak komuś wypadnie kontuzja – jak szklanemu Rogne – to dopiero będzie promocja na lansowanie młodzieży!
Ech, że dożyłem takich popierdolonych czasów w których kadra narodowa prowadzona jest przez gościa, co w seniorskiej piłce jako trener nic nie ugrał i który przez kolesiowskie układy prowadzi Reprę. I który ustawia tak fatalnie swój zespół, że mimo jakości jaką mamy w kadrze, ta kadra nic nie gra.
I że dożyłem czasów, w których być może najlepsze pokolenie młodzieży od lat – Puchacz, Moder, Jóźwiak, Gumny – nie wygrywa nic w lidze ani w pucharze, nie stempluje swoimi występami żadnego namacalnego sukcesu, a potem rozchodzi się po Europie i za parę lat będzie stanowić trzon Reprezentacji.
Racją jest to, co ktoś napisał – Lech przyucza młodzików do zawodu, zagraniczne kluby ich rozwijają i formują, a potem Repra ma z tego pożytek (Lewandowski, Linetty, Bereszyński, Jóźwiak, Bednarek, Moder, Gumny – przykłady z ostatnich paru lat).
I czym tu się potem jarać? Sprzedażą Modera za 10 baniek? Gumnego za 2? Opchnięciem Bednarka po jednym sezonie, w którym nic nie wygrał i potem kibicowanie Southampton F.C?
Nie oglądałem drugiej połowy z Holandią i zdaje się, że dobrze na tym wyszedłem. Nie oglądałem meczu w Lubinie i też na tym dobrze wyszedłem. Oglądałem mecz z Wisłą Płock i wyłączyłem ostatnie minuty. Dziś zerknę na BiH i potem poczekam, za jaką kwotę puszczą Modera i Jóźwiaka, ale tym mam się jarać?
Popierdolony klub, popierdolone to wszystko.”

Autor wpisu: Przemo33 do newsa: W 3 lata z testów w rezerwach do Premiership

„To jest wręcz kapitalny przykład tego, jak się działa w tym klubie i kto tutaj pracuje oraz dlaczego jesteśmy w tym miejscu, w którym aktualnie jesteśmy. Przyjeżdża młody gracz, imponuje swoją grą, jest lepszy od rówieśników, a nawet nie zostanie mu zaoferowany kontrakt. No ludzie przecież to jest pozbawione sensu i jakiejkolwiek logiki! Mogli mu chociaż zaoferować ten kontrakt, powalczyć o niego. Jakby nie podpisał – trudno, ale przynajmniej nikt by im nic nie zarzucił, że nic nie zrobili w tej sprawie. Brak mi słów na takie coś. Później się dziwić, czemu ta nasza liga jest taka słaba, jak przyjeżdżają do nas na testy lub jest zainteresowanie takimi graczami jak Essien, Salah, Paulinho czy Keylor Navas, a w naszych klubach mówią i uważają, że to za słabi piłkarze, że oni ich nie chcą. A potem kopara im opada, jak jeden z drugim robią karierę za granicą, a ci sobie plują w brodę, że mogli ich mieć za darmo…”

Autor wpisu: J5 do newsa: Na chłodno: Zimny koniec lata

„Nie wiem czy Żuraw jest taki niewinny i ograbiony przez zarząd z zawodników. Wydaje mi się że jest współwinny tej sytuacji razem z zarządem. Świadczą o tym chociażby te idiotyczne zmiany, gdzie za Ramireza wchodzi Marchwiński, a za Puchacza słaby Gumny na lewą obronę. Prawdopodobnie wykonując wytyczne zarządu w sprawie promowania pewnych zawodników, trener sam osłabia zespół, będąc winnym straty pięciu punktów. Rozmowy z Augsburgiem w sprawie sprzedaży Gumnego musiały być już bardzo zaawansowane, skoro Żuraw pokazywał że Robert jest tak uniwersalnym piłkarzem że może grać zarówno na prawej jak i na lewej obronie. Zapachniało kompromitacją, ale jakoś Gumę udało się sprzedać. Żuraw mimo wszystko to dobry trener, który w zeszłym sezonie osiągnął całkiem niespodziewany wynik. Jednak albo jest trenerem nakierowanym na sukces swojej drużyny, albo wyrobnikiem nieudolnego zarządu nastawionym tylko i wyłącznie na zysk. Jeśli Żuraw chce się cieszyć sympatią kibiców, nie może godzić się na ustalanie składu drużyny przez zarząd. Nie tak powinien wyglądać sportowy model drużyny. Trener zapewne dalej ma poparcie wielkiego grona kibiców, jak i moje. Ale niech udowodni wynikami, że na nie zasługuje. W tym tempie wyprzedaży zawodników jego szanse na sukces maleją. Ale czy to w ogóle obchodzi zarząd???”

Autor wpisu: marcinos do newsa: Śmietnik Kibica

„O wartości tych zmienników świadczą ostatnie mecze. Rogne jako zmiennik służy bardziej na wypadek wykartkowania lub kontuzji innego zawodnika. Środkowy obrońca to nie jest pozycja do zmiany w czasie meczu. Skóraś to na razie zapchajdziura uczący się piłki ekstraklasowej. Marchwiński nawet wchodząc na zmęczonego przeciwnika osłabia zespół. To gość do ogrywania się przy prowadzeniu 3:0. Szymczak to jeszcze zagadka – liczę na niego – choć widać że jest podatny na kontuzje. Nam potrzeba 3 wartościowych zawodników w ofensywie, którzy wchodząc w 70 minucie na zmęczonego przeciwnika są w stanie przechylić szalę zwycięstwa. Ogrywanie i promowanie na siłę niedojrzałych juniorów może i zapewnia pieniądze z transferów, ale szkody spowodowane przegranymi meczami i utratą wizerunku u sponsorów i kibiców są większe.”

Autor wpisu: Michu73 do newsa: Wnioski po ligowym falstarcie

„Wnioski są takie, ze jest jak zwykle z tymi zastanymi dusigroszami, którzy w dupie maja czy skończymy jako nr 1,3 czy 7! Jak człowiek napali się na to, ze jest szansa aby bylo lepiej (świetna runda finałowa, realne szanse na mistrzostwo przy delikatnym i mądrym wzmocnieniu druzyny), dostajesz w ryj jak zwykle i po pierwszych trzech kolejkach i ruchach tych pajaców zarządzających klubem, zdajesz sobie sprawę z tego, ze znowu będziemy walczyć o miejsce w pierwszej trójce, odpadniemy w półfinale PP i chuja ugramy w pucharach europejskich, bo jak można myśleć inaczej nie mając obrony (o bramkarzu już nawet nie piszę, bo jest tu podobnie jak z Trałka, którego żegnałem z uśmiechem na ustach dostając w zamian Muhara). I to jest wariant optymistyczny! Nigdy nie możemy mieć dobranej kadry bo zawsze temu pierdolonemu skąpcowi żal wyłożyć nieco kasy. Po kiego grzyba jest im potrzebny ten klub sportowy?! Niech wypierdalają z Poznania i to im szybciej tym lepiej! Wiem, ze to głos zdesperowanego kibica, który nie będzie miał żadnego wpływu na rzeczywistość ale po napisaniu tego jest mi nieco lżej na duszy. Pozdrawiam wszystkich Wiara! Tylko KOLEJORZ!”

Autor wpisu: babol do newsa: Śmietnik Kibica

„Niestety to kółko wzajemnej adoracji będzie jeszcze trwało długi czas. To efekt bratania się braci kibicowskiej z okupantem. Inaczej nie można nazwać ludzi, którym nie zależy na sukcesie sportowym, a wyłącznie na aspekcie finansowym! Widać to od lat, że kosztem sukcesu sportowego promuje się na siłę wielu młodych chłopaków robiąc im niekiedy krzywdę. Od lat jesteśmy karmieni żałosnymi śpiewkami o sukcesach. Jednak od jakiegoś czasu przestali się już z tym kryć. Nie ma już opowiadania bajek, bajdurzenia o budowaniu zespołu na LE itd. Za to mamy nowe cele w postaci braku celów! Mamy się po prostu cieszyć, że odchodzi młody chłopak, który bym motorem napędowym zespołu, dostając w zamian z reguły gościa po przejściach lub co gorsza po prostu słabego piłkarza. Nie dziwi później, że nie ma chemii w drużynie. Trener słup niczego nie może bo i jaja ma skrępowane. Czasem się odezwie, że już zaraz, za moment przyleci ten wyczekiwany zawodnik, a tu po wielu tygodniach opowiadania bajek przychodzi uzupełnienie do składu. I tak to trwa od wielu długich lat. Odnoszę wrażenie, że gdyby tak np. wymienić nasz zarząd/właściciela na ten choćby z Piasta podejrzewam, że w 1 sezonie jak nie majstra byśmy świętowali to na pewno nie byłoby powodów do wstydu, a tak jest jak każdy widzi.”

Autor wpisu: Jacek_komentuje do newsa: Śmietnik Kibica

„Widzę, że wielu z Was podchodzi sceptycznie do transferu Awada. Ja na razie nie będę się wypowiadał negatywnie, poczekam spokojnie, jak się zaprezentuje. To, że wypożyczenie, i że wysoka kwota odstępnego mnie nie odstrasza. Po pierwsze, jeśli się nie sprawdzi, będzie go można łatwo wymienić. Z kolei jak okaże się wartościowy, to kwotę wykupu zawsze można ponegocjować. Przecież Butkę też wypożyczaliśmy nie licząc na jego późniejszy wykup, a okazał się bardzo sensownym tymczasowym wzmocnieniem. Jeśli Szymczak będzie zdrowy to powinien dostawać w Lechu swoje szanse, a w kolejce jest potencjalnie również Sobol, który może okaże się gotów na przejście do pierwszej drużyny w nowym sezonie. Pomysł wypożyczenia na rok nie jest w tej sytuacji taki zły.

Tak w ogóle uważam, że w ostatnim czasie poprawiły się efekty pracy skautingu. Od 2019 roku przyszli:
Na plus: Satka, Crnomarkovic, Butko, Ramirez, Czerwiński, Ishak i Sykora. Dwóch ostatnich ten plus na razie trochę na wyrost, bo są na początku drogi, ale zapowiadają się nieźle.
Na minus: Muhar i dwóch bramkarzy.
Skuteczność 70% to nie jest zły wynik.

Jak to w Lechu, jak jest przez chwilę bardziej optymistycznie, to musi się spieprzyć. Dziś, co wszyscy wiemy, a kolega Ekstralijczyk ładnie wyłożył powyżej, mamy bardzo przyzwoitą jakościowo pierwszą dziesiątkę na boisku. Nie mamy wprawdzie bramkarza, ale obrona (Czerwiński, Satka, Crnomarkovic, Puchacz), pomoc (Kamiński, Moder, Tiba, Ramirez, Sykora) i Ishak na szpicy to może być czołówka Ekstraklasy na niemal każdej pozycji.

Niestety, jak to zwykle w Kolejorzu, decydenci latają od bandy do bandy. O ile wcześniej zwozili wagony szrotu, tak teraz chyba wydaje im się, że w dziesiątkę da się coś ugrać. Jak wszyscy piszemy, mamy potencjalnie czterech wartościowych zmienników (Rogne, Skóraś, Marchwiński i Szymczak). Tyle, że Szymczak nie wiadomo kiedy będzie do gry, a pozostałych trzech ostatnio formą nie zachwyca. Zresztą Thomasowi zapewne za chwile znowu spadnie cegła na łeb w drewnianym kościele i będzie się leczył trzy miesiące. Może jako wartościowy zmiennik sprawdzi się Niewiadomski na LO, może będzie Awad na „9”. I to by było na razie na tyle. Słuszna idea, żeby sprowadzać mniej zawodników o wyższej jakości, została jak zwykle sprowadzona do absurdu.”

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <