Po 17 i przed 18 kolejką II-ligi

Dnia 5 oraz 6 grudnia na tym razem 8 a nie 9 stadionach została rozegrana 17. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2020/2021. W ten weekend potknięcia zaliczyły dwa prowadzące kluby, cały czas na fali są rezerwy Śląska Wrocław a rezerwy Lecha Poznań znajdują się pod kreską.

Liderujący Górnik Polkowice prowadząc 1:0 tylko zremisował u siebie z Motorem Lublin 1:1. Potknięcie zanotował też wicelider GKS Katowice, który po serii zwycięstw uległ na swoim obiekcie Chojniczance Chojnice 1:2. Potknięcia tych rywali wykorzystały Wigry, które odrobiły straty, gola na wagę 3 punktów w 90 minucie strzelili za to Błękitni.

Cały czas w górnej połówce tabeli jest Śląsk II Wrocław, który na wyjeździe pokonał rozczarowujący Znicz pewnie 3:1. Nic 1 oczko w 93 minucie nie dało rezerwom Lecha Poznań, które nadal są na spadkowym 17. miejscu w II-lidze. Charakter w ten weekend pokazała Garbarnia, która przegrywając w Elblągu 0:1 umiała zwyciężyć 2:1.

Lech II Poznań, który zimę najpewniej spędzi pod kreską w sobotę o 12:00 zagra na wyjeździe z czwartą Chojniczanką. Teoretycznie łatwe zadanie czeka trzecie Wigry, które podejmą czerwoną latarnię Olimpię Grudziądz, spore szanse na kolejne zwycięstwo mają rezerwy Śląska Wrocław, które czeka spotkanie z Olimpią Elbląg.

18. kolejka będzie już ostatnią tej jesieni. Zakończy ją niedzielny bój Stali Rzeszów z GKS-em Katowice. Jeszcze w tym tygodniu dojdzie do zaległego meczu Garbarni Kraków ze Zniczem Pruszków a 16 grudnia Sokoła Ostróda ze Stalą Rzeszów.