Najefektywniejsi lechici w tym roku

W kończącym się 2020 roku do zdobycia aż 89 goli na 3 frontach mocno przyczyniło się 4 zagranicznych zawodników Lecha Poznań. Dani Ramirez, Mikael Ishak, Christian Gytkjaer oraz Pedro Tiba byli bardziej efektywnymi lechitami w mijających 12 miesiącach.Hiszpan, Szwed, Duńczyk oraz Portugalczyk w 45 oficjalnych meczach Kolejorza strzelili aż 48 goli dokładając do tego dorobku 22 asysty. Co ciekawie pomijając kwoty za podpis Lech Poznań nie wydał na tych bardzo dobrych piłkarzy nawet miliona euro.

Dani RAMIREZ
Gole: 13
Asysty: 11

Dani Ramirez okazał się transferem na piątkę. Hiszpan przez rok zaliczył w Kolejorzu 11 asyst i strzelił 13 goli mając duży wpływ na jesienne wywalczenie wicemistrzostwa Polski oraz jesienny awans do fazy grupowej Ligi Europy. 28-latek w 4 meczach w 2020 roku miał bramkę i asystę. Było spotkanie w którym Ramirez zaliczył 2 asysty, w Nikozji zanotował nawet 3 asysty, 2 gole w tym samym meczu strzelił raz – w Pruszkowie.

null

Mikael ISHAK
Gole: 15
Asysty: 1

Mikael Ishak tylko jesienią zdobył 15 goli na 2 frontach i zaliczył 1 asystę. Statystycznie najlepszy mecz rozegrał we wrześniu we Wrocławiu, kiedy strzelił 2 bramki oraz zanotował asystę. 27-latek w barwach Lech Poznań jeszcze nie zdobył hat-tricka. Zanotował za to 4 dublety (w meczu ze Śląskiem, Benficą, Standardem oraz z Valmierą).

null

Christian GYTKJAER
Gole: 13
Asysty: 1

Christian Gytkjaer wiosną w Ekstraklasie strzelił aż 13 goli kończąc ligowy sezon 2019/2020 z 24 trafieniami na swoim koncie, które dały Duńczykowi koronę króla strzelców polskiej ligi. „Gyt” wiosną zanotował 2 dublety (z Górnikiem i Jagiellonią). W meczu z Koroną 3:0 strzelił hat-tricka. Był okres w którym 30-latek w kolejnych 3 meczach zdobył 5 bramek.

null

Pedro TIBA
Gole: 7
Asysty: 9

Portugalczyk imponował liczbami przede wszystkim jesienią (5 bramek i 6 asyst). W całym 2020 roku Pedro Tiba strzelił dla Lecha Poznań 7 goli dokładając do tego dorobku 9 asyst. Portugalczyk jesienią strzelił bramkę w 2 kolejnych meczach (z Podbeskidziem i ze Stalą). W meczu z Jagiellonią 4:0 kończącym zeszły sezon zanotował bramkę oraz asystę. Jesienią 2020 to właśnie Pedro Tiba miał w Lechu Poznań najwięcej asyst.

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <