Wyróżnienie dla Rogne i nowa piłka Ekstraklasy

W sobotę Thomas Rogne zanotował jeden z lepszych występów w Kolejorzu. Kapitan Lecha Poznań zastępujący na boisku Lubomira Satkę strzelił gola dającego remis, a także zanotował dobre liczby typowo defensywne.31-latek miał w Lechu Poznań najwyższy InStat index (340). Oprócz zdobycia bramki zanotował 75% udanych pojedynków 1 na 1 (najwięcej w Kolejorz), miał w naszym zespole najwięcej kontaktów z piłką i wykonanych podań (108 z czego 91% było celnych).

Thomas Rogne po raz 2 w sezonie 2020/2021 znalazł się w jedenastce kolejki według Ekstraklasy SA. Wcześniej wyróżniony został po 12 serii spotkań. W tych rozgrywkach do jedenastki kolejki PKO Ekstraklasy trafiło dotąd 7 różnych lechitów. Najczęściej wyróżniony (3-krotnie) był Dani Ramirez.

Wyróżnieni po 15. kolejce
null

Wyróżnienia dla lechitów w sezonie 2020/2021:

* – Według Ekstraklasy SA

3 – Ramirez (po 6, 10 i 12. kolejce)
2 – Ishak (po 2 i 3. kolejce)
2 – Moder (po 4 i 6 kolejce)
2 – Satka (po 4 i 6. kolejce)
2 – Tiba (po 3 i 12. kolejce)
2 – Rogne (po 12 i 16. kolejce)
1 – Kravets (po 6. kolejce)We wtorek, 2 lutego spółka zarządzająca polską ligą Ekstraklasa SA pokazała nową piłkę o nazwie Conext 21 firmy Adidas. Ekstraklasa SA współpracuje z Adidasem już od lata 2014 roku. Wtedy ekstraklasowicze grali piłką o nazwie Brazuca, teraz przez cały rok od lutego do grudnia 2021 będą rywalizowali piłką “Conext 21″, która zastąpił „Uniforię” obowiązującą jeszcze w minionej kolejce i wcześniej w 2020 roku.

Nowa piłka Ekstraklasy złożona jest z sześciu paneli, które tworzą wyjątkowy, dynamiczny wzór. Nawiązuje on do jedności sześciu federacji piłki nożnej na świecie. Ligowcy pierwszy raz zagrają piłką „Conext 21” w piątek, 5 lutego. Ta piłka będzie obowiązywała do grudnia tego roku, ekstraklasowicze będą także trenować właśnie tymi piłkami.

Nowa piłka Ekstraklasy na 2021 rok i kilka poprzednich modeli Adidasa:

null
null
> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

5 komentarzy

 1. Bart pisze:

  Niby zaliczył dobry występ, ale przy golu dla Górnika złamał linię spalonego.

  • Kuki pisze:

   To raz. Dwa że tą swoją siatkówkę przy główce Jimeneza powinien mieć dobrą zjebę od trenera. Mnóstwo szczęścia w tym że nie było z tego karnego przeciwko Lechowi.

  • fox pisze:

   Wydawało mi się,że Salamon złamał linię spalonego.

  • Bart pisze:

   Rogne. Sprawdź na skrócie. Wystarczyłoby żeby w odpowiednim momencie zrobił krok do przodu i Górnik byłby złapany na spalonym.

  • Sp pisze:

   Rogne, Rogne. Patrzył na piłkę i spóźnił się z wyjściem.