Lechowa młodzież – tydzień 18

Rundę wiosenną 2021 rozpoczęły już wszystkie najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Falstart zaliczyli juniorzy starsi Kolejorza, którzy znów się ośmieszyli.Rezerwy Lecha Poznań ponownie grały w sobotę i u siebie. Kolejorz do 94 minuty prowadził z Sokołem Ostróda 1:0. Później ręką zagrał Karol Smajdor, jedenastkę na gola zamienił Dawid Wolny przez co rezerwy straciły cenne 2 punkty. Lech II Poznań jest na 15. miejscu w ligowej tabeli. Ma tylko 1 oczko przewagi nad strefą spadkową i 2 punkty więcej od ostatniego Hutnika Kraków z którym w najbliższą niedzielę zagra na wyjeździe.

Na start wiosny nie popisali się juniorzy starsi trenowani przez Huberta Wędzonkę. Lech Poznań z CLJ niespodziewanie uległ u siebie będącemu w strefie spadkowej Gwarkowi Zabrze 0:1. Juniorzy starsi Kolejorza mają nad strefą spadkową tylko 5 punktów przewagi, w dodatku będąca za Kolejorzem drużyna Jagiellonii Białystok ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie.

Dziewiąty obecnie Lech Poznań U-18 ma na swoim koncie dwie kolejne porażki bez zdobycia choćby gola. Na wyjazdach mniej bramek od zawodników Wędzonki strzelił tylko ostatni Hutnik Kraków. Teraz juniorzy starsi Kolejorza wybiorą się na teren piątego obecnie Śląska Wrocław.

Dużo lepiej na starcie wiosny w grupie B CLJ U-17 poszło juniorom młodszym. Podopieczni Bartosza Bochińskiego pokonali na wyjeździe FASE Szczecin 3:0 i już po 1. kolejce są liderami. Także liderem, lecz w grupie B CLJ U-15 są trampkarze starsi prowadzeni przez trenerski duet Marcin Kardela & Jędrzej Łągiewka. Trampkarze starsi Lecha Poznań rozbili w ten weekend gdańską Lechię 4:0.

W drugiej wiosennej kolejce ekipy zarówno Lecha Poznań U-17 jak i Lecha Poznań U-15 czeka derbowy pojedynek z Wartą Poznań. Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel oraz terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Sokół Ostróda 1:1
CLJ U-18: Lech Poznań – Gwarek Zabrze 0:1
CLJ U-17: FASE Szczecin – Lech Poznań 0:3
CLJ U-15: Lech Poznań – Lechia Gdańsk 4:0

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Hutnik Kraków – Lech II Poznań (niedziela, 14 marca, godz. 13:15)
CLJ U-18: Śląsk Wrocław – Lech Poznań (sobota, 13 marca, godz. 12:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Warta Poznań (sobota, 13 marca, godz. 12:00)
CLJ U-15: Warta Poznań – Lech Poznań (sobota, 13 marca, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <