Lechowa młodzież – tydzień 21

Przez obostrzenia nałożone przez rząd Polski Związek Piłki Nożnej odwołał mecze lig juniorskich od 27 marca do 9 kwietnia. Tym samym połowa młodzieżowych drużyn Lecha Poznań w ten weekend nie rywalizowała i nie zagra także za tydzień.

W sobotę i w niedzielę normalnie odbyła się 24. kolejka II-ligi. Lech II Poznań przegrał 2 raz z rzędu, tym grając od początku aż 7 piłkarzami, którzy nie są młodzieżowcami uległ na wyjeździe Górnikowi Polkowice 0:4. Kolejorz na boisku wicelidera stracił gola już w 1 minucie.

Podopieczni Artura Węski są na spadkowym 17. miejscu w ligowej tabeli mając raptem 1 oczko przewagi nad ostatnią lokatą w II-lidze. W sobotę, 3 kwietnia o 12:00 we Wronkach rywalem rezerw będzie Pogoń Siedlce, która przegrała ostatnie 3 spotkania.

Swojej sytuacji nie zmienili juniorzy starsi z CLJ w której są na 10. miejscu z 2-punktową przewagą nad strefą spadkową. PZPN zawiesił te rozgrywki na 2 tygodnie, dlatego zawodnicy Huberta Wędzonki po 4 kolejnych porażkach nie mieli okazji odkuć się w domowej konfrontacji z Górnikiem Zabrze. 10 lub 11 kwietnia rywalem Lecha U-18 we Wronkach będzie bijące się o tytuł Zagłębie Lubin.

Jeszcze w piątek w grupie B CLJ U-17 grali juniorzy młodsi. Lech Poznań szkolony przez Bartosza Bochińskiego rozbił na wyjeździe Akademię Reissa Poznań 4:0 i jest liderem z 9 punktami po 4 meczach. Warto podkreślić, że w ten weekend połowa spotkań w naszej grupie nie odbyła się. Za 2 tygodnie juniorzy młodsi na wyjeździe zagrają z Bałtykiem Koszalin.

Przez obostrzenia odwołano całą 4. kolejkę grupy B CLJ U-15. Trampkarze starsi Lecha Poznań prowadzeni przez trenerski duet Marcin Kardela & Jędrzej Łągiewka w sobotę, 10 kwietnia, o godzinie 11:00 zmierzą się u siebie z UKS Lotos Gdańsk.

Przez zawieszenie rozgrywek juniorskich kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy nie za tydzień a za dwa tygodnie w poniedziałek, 12 kwietnia. Aktualnych tabel oraz terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.