Po 28 kolejce II-ligi

W sobotę, 17 kwietnia oraz w niedzielę, 18 kwietnia odbyła się 28. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2020/2021. Pauzy dwóch dotychczasowych liderów wykorzystała Chojniczanka. W coraz gorszej sytuacji zgodnie z przewidywaniami są rezerwy Lecha.

Lech II Poznań przegrał drugi mecz za tzw. „6 punktów” w ciągu 3 dni. Tym razem mimo prowadzenia 1:0 uległ na wyjeździe ostatniej dotąd Olimpii Elbląg 1:3, która tym samym przerwała serię 7 kolejnych spotkań bez wygranej. Teraz rezerwy Lecha Poznań są na przedostatniej pozycji w tabeli II-ligi.

Znów od strefy spadkowej oddalił się Hutnik, znowu u siebie przegrała ostatnia Olimpia Grudziądz, wygraną w końcówce odniosła Garbarnia, cały czas broni w walce o bezpośredni awans do I-ligi nie składa druga już Chojniczanka oraz Wigry.

Bardzo wiele emocji było we Wrocławiu, gdzie Śląsk prowadząc po 82 minutach 3:2 ostatecznie przegrał ze Stalą 3:4, która po tym zwycięstwie jest na barażowym 4. miejscu. Pojedynek Znicz – Górnik zostanie rozegrany dopiero we wtorek (powodem są zakażenia w zespole z Polkowic). Spotkanie Błękitnych z GKS-em już wcześniej zostało przełożone ze względu na problemy katowiczan z koronawirusem.

Lech II Poznań do bezpiecznej lokaty traci 2 punkty. Na ostatnim bezpiecznym miejscu są Błękitni Stargard z którymi rezerwy zagrają w niedzielę, 25 kwietnia, o godzinie 13:00 u siebie. Dla podopiecznych Artura Węski ten bój będzie już pojedynkiem ostatniej szansy.