Warto wiedzieć: Lech – Lechia (20.04.2021)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu dzień przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Lech Poznań – Lechia Gdańsk (20.04.2021):

O polepszenie bilansu – Jutro Lech zmierzy się z Lechią po raz 76 na wszystkich frontach i 60 w lidze. Będzie miał szansę zwyciężyć 36 raz (20 u siebie).

Jedna porażka od 1962 roku – Lech od 1962 roku przegrał u siebie z Lechią tylko 1 ligowy mecz. W 2018 roku uległ przy Bułgarskiej wynikiem 0:1, pracę po porażce z gdańszczanami stracił Ivan Djurdjević.

Gole bardzo prawdopodobne – W ostatnich 10 meczach obu ekip zawsze były gole. Ostatni raz bramka nie padła wiosną 2017 roku, kiedy mecz Lech – Lechia przy Bułgarskiej zakończył się remisem 0:0.

Lech lubi podejmować Lechię – Lech w 26 ostatnich domowych meczach z Lechią na wszystkich frontach wygrał 19 razy. 6 meczów zremisował i 1 spotkanie w Poznaniu przegrał.

Różne drużyny – Lechia w trwających rozgrywkach Ekstraklasy zremisowała dotąd tylko 5 razy (mniej remisów ma jedynie Warta). Za to Lech zremisował już 9 spotkań (częściej remisuje jedynie Cracovia).

Lechia ostatnio nie przegrywa – Lechia nie przegrała od 3 spotkań (bilans 1-2-0). Ostatnie 2 mecze zremisowała, na wyjazdową wygraną czeka od 27 lutego.

Pojedynek snajperów – Jutrzejszy mecz będzie szwedzko-portugalskim pojedynkiem snajperów. Mikael Ishak oraz Flavio Paixao zdobyli dotąd po 10 ligowych goli.

Średni bilans Stokowca – Trener Lechii, Piotr Stokowiec wielokrotnie rywalizował z Lechem. Ma średni bilans z Kolejorzem – 8-2-11, 21:30.

Mało kilometrów – Oba zespoły podczas meczów nie pokonują zbyt wielu kilometrów. Lech pokonuje średnio 112,45 na mecz (10 wynik), a Lechia 111,44 kilometrów na mecz (14 rezultat w lidze).

Dwa bieguny sprintów – Lechici wykonują średnio 105 sprintów na mecz (3 wynik), lechiści 92 sprinty na mecz (12 rezultat).

Mecz o nic – Dla Lecha mecz z Lechią to spotkanie o nic. Nie ma znaczenia, które miejsce zajmie Lech skoro nie zagra w pucharach.

Długa seria Skorży bez wygranej – Maciej Skorża prowadząc Lecha nie wygrał w żadnym z 10 ostatnich meczów ligowych czekając na ekstraklasowe zwycięstwo od 25 lipca 2015 roku (Lech – Lechia 2:1).

Pięć kolejnych meczów bez wygranej – Lech nie wygrał w żadnym z 5 ostatnich meczów ligowych. Ostatni raz zwyciężył 7 marca w Szczecinie, natomiast u siebie 21 lutego ze Śląskiem.

Fatalnie u siebie – Lechici w ostatnich 9 meczach w Poznaniu wygrali tylko 1 raz ze Śląskiem i strzelili zaledwie 3 bramki. Aktualnie mają serię 4 kolejnych domowych gier bez zwycięstwa.

Największe emocje po 81 minucie – Statystycznie najwięcej emocji czeka nas jutro po 81 minucie. W lidze po tym czasie poznaniacy strzelili 6 goli. Przy okazji stracili aż 8 bramek i 9 cennych punktów.

Na trzech kanałach – Wtorkowy mecz zostanie pokazany na 3 kanałach. Będzie dostępny na C+ Sport, C+ 4K oraz dodatkowo znów w TVP Sport. To kolejne spotkanie Kolejorza w TVP.

Gil rozjemcą – Arbitrem jutrzejszych zawodów przy Bułgarskiej będzie Paweł Gil. Sędzia z Lublina w tym sezonie prowadził 2 nasze mecze w których Lech bramkowo remisował.

Lech jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa we wtorek po 20:30 będzie Lech. Średni kurs na wygraną Kolejorza wynosi 2.00, na remis 3.45 a na triumf rywala 4.00.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <