Warto wiedzieć: Lech – Stal (01.05.2021)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu dzień przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Warto wiedzieć: Lech Poznań – Stal Mielec (01.05.2021):

O polepszenie bilansu – Przed Lechem 54 mecz ze Stalą w historii (Ekstraklasa, I-liga i Puchar Polski). Poznaniacy mają szansę na 27 wygraną i 24 w Ekstraklasie.

Trzy mecze bez porażki – Wliczając ligę i Puchar Polski zespół Lecha Poznań nie przegrał ze Stalą od 3 spotkań. Z tym rywalem zagra u siebie pierwszy raz od 1996 roku.

Dobre wyniki w Poznaniu – Lech wygrał ostatnie 2 mecze ze Stalą w Poznaniu (4:3 i 2:0 dnia 3 kwietnia 1996 roku). Stal ostatni raz zwyciężyła przy Bułgarskiej 27 lat temu.

3-1-1 – Lech w tym sezonie ograł 2 beniaminków u siebie. Bilans z 3 beniaminkami ma niezły – 3-1-1, 8:3. W grudniu w Mielcu było 1:1.

Dobre wyniki z beniaminkami – Lech potrafi grać z beniaminkami. Od 2002 roku w 96 spotkaniach zaliczył z nimi bilans 55-24-17, gole: 191:86.

Żadnej stawki – Sobotni mecz to dla Lecha sparing, nie ma on żadnej stawki. Dziesiąty Kolejorz do 7. lokaty traci aż 5 punktów.

Lech pomoże czy zaszkodzi? – Lech może jutro pomóc lub zaszkodzić Stali. W razie wygranej nad mielczanami może spowodować spadek tej drużyny z Ekstraklasy.

Krótkie serie – Lech w ostatnich 2 meczach u siebie nie stracił bramki, Stal w ostatnich 2 spotkaniach ligowych nie przegrała zdobywając 4 oczka.

7 meczów, 1 zwycięstwo – Lech w ostatnich 7 meczach wygrał zaledwie 1 raz pokonując 20 kwietnia Lechię 3:0.

Domański zawstydza lechitów – Kolejorz musi w sobotę uważać na pomocnika Macieja Domańskiego. 31-latek ma imponujące liczby – 7 goli, 6 asyst. Z takimi liczbami w Lechu byłby najlepszy.

Domański dużo biega – Maciej Domański to nie tylko dobry piłkarz pod względem liczb. Pomocnik z 3 wynikami znajduje się w najlepszej 10 zawodników, którzy podczas meczów przebiegli dotąd najwięcej kilometrów. W jednym spotkaniu pokonał aż 13,07 kilometrów.

Najstarszy trener w lidze – Stal ma obecnie najstarszego trenera w lidze. Włodzimierz Gąsior w tym roku skończy 73 lata, niedawno przejął mielczan notując dotąd bilans 1-1-1.

5 zwycięstw, 1 na wyjeździe – Stal ma na swoim koncie najmniej zwycięstw w lidze – 5 wygranych i tylko 1 na wyjeździe (w grudniu w Warszawie).

Stal zabiega Lecha? – Stal pokonuje średnio 115,35 km na mecz co jest 4 wynikiem w lidze. Lech w tym zestawieniu jest dopiero trzynasty.

Dużo sprintów – Oba zespoły są w czołówce sprintów. Lech wykonuje 105 sprintów na mecz (2 wynik), Stal 98 (7 rezultat).

Największe emocje po 81 minucie – Statystycznie najwięcej emocji czeka nas między 41 a 50 minutą oraz po 81 minucie. W lidze w tym czasie poznaniacy strzelili odpowiednio 7 i 6 goli. Przy okazji stracili po 81 minucie gry aż 8 bramek i 9 cennych punktów.

Przybył rozjemcą – Arbitrem sobotnich zawodów przy Bułgarskiej będzie Jarosław Przybył. Sędzia z Kluczborka prowadził w tym sezonie 3 nasze spotkania (1 zwycięstwo, 2 porażki).

Lech jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w sobotę po 20:00 będzie Lech. Średni kurs na wygraną Kolejorza wynosi 1.60, na remis 4.15 a na triumf rywala 5.40.