Po 32 kolejce II-ligi

W sobotę, 8 maja oraz w niedzielę, 9 maja na łącznie 9 stadionach odbyła się 32. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2020/2021. W tej serii spotkań ze strefy spadkowej szczęśliwie wyszły rezerwy Lecha Poznań, na górze tabeli punkty straciła prowadząca dwójka. Trzecia Chojniczanka pauzowała.

Liderujący Górnik Polkowice stracił w Krakowie 2 gole z rzutu karnego (2 bramkę w ostatniej minucie). Również w 90 minucie 1 oczko Pogoni wyrwała Skra. W Kaliszu znów potknął się faworyzowany GKS ulegając KKS-owi 1:2, w boju beniaminków Motor odrobił straty i wygrał z Sokołem aż 4:1.

W innym ciekawym meczu Błękitni prowadząc do 85 minuty z Olimpią Grudziądz 2:1 ostatecznie przegrali 2:3. Bardzo ważne zwycięstwo odniósł Lech II Poznań, który 2 raz w sezonie ograł rewelacyjne rezerwy Śląska II Wrocław. Kolejorz po serii 5 kolejnych gier bez wygranej w tym 3 remisach z rzędu triumfował 1:0 dzięki czemu awansował na 15. miejsce.

Dużo emocji było jeszcze w Suwałkach w których kolejnym zespołem zdobywającym w ten weekend pełną pulę po 90 minucie okazał się Hutnik. Już 7 raz z rzędu przegrała będąca tuż nad kreską Bytovia, która nie ma jednak żadnej przewagi nad ostatnią drużyną. Aż 4 zespoły mają na swoim koncie 29 oczek, Lech II Poznań zgromadził 30 punktów.