Top 10 (27.05-02.06)

Top 10 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Cykl o nazwie „Top 10” ma za zadanie co tydzień w środę lub w czwartek wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: Ostu do newsa: Śmietnik Kibica

„No i historia zatacza koło – sprawdza się to co wielu pisało – może i Lech chciałby zatrudnić jakichś piłkarzy ale problem w tym, że Ci nie chcą być zatrudnieni w Lechu – i jeszcze te pogłoski o portalach “przetargowych” – powoli bowiem ta sytuacja klubowa i sposób działania i zarządzania Klubem wylewa się na zewnątrz…
…i jeszcze te wywiady Piotrka i Tomka…
… nie są także bez znaczenia słowa Pana Macieja, że nie przypuszczał że jest tak źle w klubie…
Z takim PR-em naprawdę trudno będzie coś zdziałać – a zarządzik zdaje się w ogóle nie dostrzegać wszelakiej maści problemów wewnątrz klubu i na zewnątrz – ostatnie wywiady Piotrka świadczą że facet nie zdaje sobie z tego sprawy…
No bardzo jestem ciekaw dalszego rozwoju sytuacji…
Kto zostanie “specjalistą” od przygotowania fizycznego…?
Kto zostanie “zatrudniony” do 1 drużyny…?
Czy cokolwiek zostanie przebudowane w szeroko pojętym szkoleniu…?
No cóż…
Ciekawe czasy przed nami…”

Autor wpisu: tomajg83 do newsa: Letni raport transferowy 2021 – część 2

„Lech ma kilka problemów, które sam sobie zgotował. Główny problem w tym, że Lech to dziś klub bez wyników sportowych. Lech w obecnym momencie to nieatrakcyjny kierunek dla nawet w miarę dobrych ekstraklasowych grajków. Brak Pucharów i ogólne zblazowanie wokół drużyny również nie pomaga. Nawet u Skorży w wypowiedziach między wierszami można wyczuć „że w niezłe bagno wdepnął”. To też potencjalnemu grajkowi nie pomaga podjąć decyzji o grze w Lechu. W tej trudnej sytuacji mogą za to pomóc pieniądze – dobra wypłata i wysoka kwota transferu. Ale mamy sknerusów u sterów więc na to nie liczę. Dodavi – może i Skorża chciał skompletować skład wcześniej i to jak najbardziej słuszna opcja. Ale tu musiałoby zagrać wszystko – decyzje, skauting, kasa, chęć piłkarzy do gry. To takie perpetum mobile czyli „na 99% nigdy się nie wydarzy”. Ściągną może 1-2 i to z odległym nr z listy a nie tzw. priorytety. Później w przebranym szrocie w sierpniu coś „dobiorą”. Do tego kilku juniorów i będzie ten sam kisiel co oglądamy co roku. #MajsterNaStulecie to zajebista sprawa ale tak, jak mocno wierzą w to kibice tak Zarząd w tym kierunku robi stanowczo za mało. Dwa, że patrząc na „pogłoski transferowe” to nie do końca czuję czy Ci gracze to odpowiednia jakość na majstra czy dublet. Czy rozczarujemy się w tym roku tak jak w poprzednich? Czas pokaże.”

Autor wpisu: Kuki do newsa: Rozczarowujący sezon obrońcy

„Większość piłkarzy którzy przychodzą do Lecha zapomina jak się gra w piłkę. Pamiętam jakie wejście miał Amaral w meczach z Soligorskiem, żeby potem często irytować. Moim zdaniem to pokłosie tego, że do Lecha ściąga się często piłkarzy którzy nie pasują kompletnie do koncepcji. Skauting leży i kwiczy. Potem zmienia się trener i jest jeszcze gorzej. Taki Gajos w Jagielloni grał wyżej, w Lechu próbowano z niego zrobić defensywnego pomocnika, a ten przestał się rozwijać i zatracił wszystkie atuty. Czerwiński to taki wybiegany piłkarz, który bazuje raczej na szybkości. W grającym głównie w ataku pozycyjnym Lechu się nie sprawdza, bo większość kariery spędził w Zagłębiu, które gra typową ekstraklasową wrzutkę z kontry. Podobna sytuacja co z Sykorą, wiecznie występującym na lewej pomocy.”

Autor wpisu: Bart do newsa: Joel Pereira w Lechu Poznań

„I dodatkowo kolejny obcokrajowiec, tak jakby mało obcokrajowców było w składzie. Skoro już sprowadzają obcokrajowców, to niech chociaż bezwzględnie egzekwują od nich naukę polskiego. Jeśli po roku czy dwóch obcokrajowiec nie jest w stanie udzielić po polsku minutowego wywiadu po meczu, to wypad bo znaczy że tak naprawdę nie chce to być nie szanuje Polski która daje mu zatrudnienie za pensję często kilkukrotnie przewyższające średnią krajową. Bez litości wobec nikogo.”

Autor wpisu: Didavi do newsa: Joel Pereira w Lechu Poznań

„Wzmocnienia zaczynamy od uzupełnienia, w dodatku zawodnikiem, który odbił się od Omonii i Spartaka Trnavy i to z kontraktem na 4 lata! Komuś się nieźle sufit zwalił, podpisując taki kontakt.
Pereira podobno taki ofensywny, a gość ma w karierze nie zdobył bramki i ma 8 asyst na 120 meczów, więc niech nie wciskają kitu, że ofensywny. Z drugiej strony nie spodziewałem się świetnego transferu na prawą obronę, do rywalizacji, powiem więcej, myślałem, że nie przyjdzie nikt, gdy Skorża mówił o 6 transferach.
Dobrze, że nie jest to kolejny ograniczony Ukrainiec. Wolę słabego Portugalczyka, niż słabego Ukraińca.
Oceniając po “jutubach” z jego gry z tego sezonu, to nie wygląda tak źle.
Czekamy na wzmocnienia!
#MajsterNaStulecie”

Autor wpisu: Piknik do newsa: Joel Pereira w Lechu Poznań

„Każdy transfer, to jest ryzyko i może to i truizm, ale zgadzam się, że ostatecznie wszystko zweryfikuje boisko. Pamiętam, że krytykowałem kiedyś przyjście do Lecha Zaura Sadajewa, (zresztą nie tylko ja) a później okazało się, że ten zawodnik był transferowym strzałem w dziesiątkę. Z drugiej strony bardzo się cieszyłem kiedy do Poznania zawitał Niki Kaczarawa, a czas pokazał, że była to droga pomyłka w ruchach transferowych Kolejorza. Także Witam w Lechu powodzenia. Jedną rzeczą do której muszę się doczepić jest długość kontraktu. Przychodzi tu zawodnik, który prawdopodobnie jest tylko uzupełnieniem składu i daje mu się 4 letni kontrakt. Dla mnie pachnie tu amatorką na odległość w razie niewypału Lech będzie miał duży problem, ale w końcu to bogaty klub a kto bogatemu zabroni. :)”

Autor wpisu: Jacek_komentuje do newsa: Joel Pereira w Lechu Poznań

„Mają rozmach….
To już nie wiem, jakich ogórków musimy mieć w Akademii, jeżeli do rywalizacji z Alanem przychodzi taki gość. Nie przebił się w Spartaku Trnava i Omonii Nikozja, w całej karierze 0 goli i 8 asyst w 122 meczach. W ofensywie koleś nic nie oferował, ale może chociaż dawał spokój z tyłu. Oczywiście życzę powodzenia jak każdemu nowemu, ale żeby jego CV jakoś szczególnie przekonywało to nie powiem. Pojechali do tego Gil Vicente po skrzydłowego Lourency’ego a wrócili z prawym obrońcą.”

Autor wpisu: Sp do newsa: Pyry z gzikiem: 20 milionów

„Kolejny świetny artykuł. Że zarząd kłamie to my się już dawno przyzwyczailiśmy, ale oni w tak bezczelny sposób to robią, że to jest nie pojęte. Przecież to można wygooglować w 45 sekund. Bardzo mi się podoba zaangażowanie Pana Trenera Macieja Skorży, ale mam nadzieje, że te jego starania nie pójdą na marne, że on dzwoni, produkuje się namawia, rozmawia z agentami i samymi zawodnikami, a na końcu Klimczak powie Panie Macieju my tutaj mamy tańszego który zagra na dwóch pozycjach, a i może jak się pojawi okazja to sprowadzimy jeszcze kogoś jako uzupełnienie. Bo wie Pan, że my chcemy dawać szanse naszym wychowankom. Kompletnie nie rozumiem czemu Kurminowskiego tak łatwo odpuścili nie dając mu szansy się pokazać, a postawili na Tomczyka, że co że Kibol z Kopernika i kocha Kolejorza, jeżdżąc na wyjazdy. Teraz dostaną jakieś ochłapy z ekwiwalentu za wyszkolenie gdy ten pójdzie do Bundesligi, a Pawka kopie się po czole w rts’ie gdzie mają go dosyć. Chłop jest tak drewniany, że szok. Nic poza szybkością nie ma co mu nie wiele daje bo przyjmując piłkę ta odskakuje na 3 metry ale w inna stronę niż kierunek jego biegu. Co do rezerw. Już sam nie wiem czy lepiej by grali w III lidze a najlepsi byli wypożyczeni do I ligi lub nawet esa, czy by utrzymali się w II i znów walczyli o utrzymanie. Klimczok z Rutkowskim ponoć tyle pieniędzy wkładają w akademie, jakoś tego po tabeli nie widać i nie interesuje mnie to, że grają rocznikami młodszymi. Jeżeli bierze się trenerów którzy dopiero się uczą i zarabiają śmieszne pieniądze to lepiej nie będzie. Skils.lab wybudują to Rutek do obsługi tej maszyny zatrudni kogoś kto odbył 3 tygodniowe szkolenie i będzie pracował za najniższą krajową. To nie ma sensu bo to nic nie da. Co w ogóle stało się z Juniorami Młodszymi na wiosnę? Trener im powiedział patrzcie 14-0-0 strzeliliście 51 bramek, a straciliście tylko 9 macie luz i możecie mieć wyjebane. Bo stracić 3/4 bramek z jesiennych 14 meczów w 2 spotkania. Nie wiem co jest grane.”

Autor wpisu: Grossadmiral do newsa: Pyry z gzikiem: 20 milionów

„Tomczyka zostawiono głownie przez pryzmat jego dynamiki i innej charakterystyki względem gyta. Jak Kurmina wypożyczali wpisali jako kwotę wykupu 1 mln zł co i tak było dużo jak na jego umiejętności na tamten czas a przypomne że tam go wzieli i grał w rezerwach. To kogo byś wolał w sumie Tomczyka który gdzieś tam moze tez zrobić postęp szybciej czy kurmina z rezerw Zyliny. Kurmin był 4 czy 5 w hierarchii i nawet Lecha zdziwiło ze Zylina się zdecydowała tyle zapłacic. Zrobił postęp fajnie ale zostałby u nas grałby w naszych rezerwach i to chyba też nie koniecznie w pierwszym składzie i tyle by było z jego kariery. Gyta i Ishaka by ze składu nie wygryzł oczywiście można sobie pluć w brodę po co jakieś chobłenki timury czy inny Dioni był brany zamiast dać na zmiennika Kurmina ale z drugiej by 3/4 kibiców pisało że napastnika nie ma jest jakiś młody nie ma głębi składu żaden zawodnik żeby straszyć Gyta i na niego naciskać. Dodatkowo to jeden z niewielu juniorów którzy nie pograli sobie w pierwszym składzie Lecha a robi jakąś karierę reszta sobie nie radzi. Szkoda że Lech nie zagwarantował sobie ceny ewentualnego odkupu Kurmina bo teraz jak znalazł za Arona.”

Autor wpisu: Ostu do newsa: Ogrom pracy

„Mamy zbudować “sportowe auto” z części innych aut oraz z części ze złomu…
Bo mamy taki budżet – pisałem już o tym pare miesięcy temu – i na sezon “jubileuszowy” będziemy “łatać” Puchaczem…
Ale dobra wiadomość jest taka, że ten budżet już jest “odłożony” – Karol K już śpi spokojnie – a że trzeba budować skills.lab to kasy na konkretne wzmocnienia nie ma…
Żeby ZROZUMIEĆ co tak naprawdę dzieje się w klubie “trzeba iść drogą pieniędzy…” – jak to się czasem mówi w filmach…
I właśnie idąc tym tropem można stwierdzić odpowiedzialnie, że konkretne transfery się skończyły zanim tak naprawdę się zaczęły – a Piotrek ma pełne zaufanie do Tomka – no więc jeszcze raz popatrzmy na te liczby i uswiadommy sobie ich konsekwencje…
To będzie nowa liczba Lecha – taki symbol – 1/14 !!!
Tak, tak…
Jeden na czternaście to udany transfer…
Piotr “pochwała ignorancji” Rutkowski
Dlaczego nazwałem go emanacją pochwały ignorancji ?
Ano dlatego, że normalnie myślący i “znający się na rzeczy” prezes potrafiłby “ocenić” i zrobić NAJPROSTSZĄ analizę słabych i mocnych stron – słynne SWOT – i doszedłby dawno do wniosku, że tak działając NIGDY nic nie osiągnie a raczej doprowadzi do upadku – prędzej czy później – klub i siebie oraz zastanowiłby się nad alternatywą
– zmienić sposób myślenia i działania
– sprzedać klub
bo ze wszelkich analiz biznesowych wynika jasno że TYLKO te dwie alternatywy istnieją…
Ale chodząca “pochwała ignorancji” nigdy się nie podda – no i ten ostatni wywiad – idealnie pasuje do tego to ukute na Forum powiedzenie “chuja się znam ale się wypowiem…”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <