28 strat

W ubiegłym sezonie 2020/2021 poznański Lech rozegrał 44 oficjalne mecze co było większą liczbą niż w jeszcze wcześniejszym sezonie 2019/2020, ale mniejszą niż w rozgrywkach 2018/2019. Kolejorz nie wygrał nawet połowy spotkań, w 28 meczach tracił punkty, dobre serie notował głównie na początku rozgrywek o których już mało kto pamięta.

Najlepsza passa

Lech najlepszą passę miał na początku sezonu 2020/2021. Nie przegrał wtedy 8 kolejnych spotkań, miał serię 5 kolejnych zwycięstw od 16 września do 4 października na 2 frontach.

Najlepsza passa w lidze

Poznaniakom tylko raz udało się wygrać 3 kolejne mecze ligowe. Taka passa trwała od 21 lutego do 7 marca, na serię złożyły się zwycięstwa nad Śląskiem 1:0, Wartą 2:1 i Pogonią 1:0.

Najgorsza seria

Kolejorz miał fatalną końcówkę jesieni 2020 i fatalny początek wiosny 2021. W regulaminowym czasie nie wygrał 8 kolejnych meczów, w 7 spotkaniu wyeliminował co prawda Radomiaka z Pucharu Polski, ale triumfował dopiero po rzutach karnych.

Długo co 3 dni

Sezon 2020/2021 stał pod znakiem rywalizacji do 3-4 dni. Lech od 1 października do 19 grudnia grał na 3 frontach bez żadnej przerwy poza oczywiście dwoma przerwami na obozy kadr narodowych. Od 1 października do końca 2020 roku poznaniacy rozegrali aż 18 meczów.

Gorzej niż w sezonie 2010/2011 i 2015/2016

Lech Poznań dostając się do Ligi Europy znowu zawalił sezon na krajowym podwórku. W rozgrywkach 2010/2011 i 2015/2016 był jednak wyżej w tabeli oraz docierał do finału Pucharu Polski. W sezonie 2020/2021 odpadł na etapie 1/4 finału, a także zajął 11. miejsce w lidze (najniższa lokata od 2003 roku). Dla wielu kibiców emocje w zeszłym sezonie skończyły się 2 marca z chwilą odpadnięcia z Pucharu Polski.

12 czystych kont

Bramkarze Lecha Poznań w 44 meczach sezonu 2020/2021 zachowali 12 czystych kont. Kolejorz nie strzelił bramki tylko w 11 spotkaniach. Wszystkie najciekawsze statystyki i najważniejsze liczby ligowego sezonu 2020/2021 można znaleźć -> TUTAJ.

Naj, naj, naj

Lech najwyższe zwycięstwo w sezonie 2020/2021 odniósł 23 września nad Apollonem w Nikozji (5:0), natomiast u siebie 6 grudnia z Podbeskidziem 4:0. Najwyżej przegrał w grudniu – 0:4 z Benfiką w Lizbonie i z Pogonią w Poznaniu.

Najwięcej porażek

Lech Poznań w 44 meczach sezonu wygrał jedynie 16 razy w tym 6 spotkań u siebie. Poniósł aż 17 porażek, zaliczył bilans 16-11-17, gole: 65:59.

Ogólny bilans: 16-11-17, 65:59 (44 mecze)
Bilans u siebie: 6-7-7, 27:26 (20 meczów)
Bilans na wyjeździe: 10-4-10, 38:33 (24 mecze)
Bilans w Ekstraklasie: 9-10-11, 39:38 (30 meczów)
Bilans w Pucharze Polski: 2-1-1, 7:6 (4 mecze)
Bilans w Lidze Europy: 5-0-5, 19:15 (10 meczów)