Przedsezonowe kursy bukmacherów. Lech wysoko

W firmach bukmacherskich na całym świecie można zawierać zakłady długoterminowe na zbliżający się nowy sezon 2021/2022 piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Mimo fatalnej 11. pozycji w zeszłych rozgrywkach firmy bukmacherskie stawiają Lecha Poznań w gronie czołowych polskich klubów, które powalczą o najwyższe lokaty.Kurs na końcowe zwycięstwo Lecha Poznań jest podobny jak w poprzednich latach. Kurs na awans do europejskich pucharów jest za to bardzo niski.

Jeden faworyt

Według legalnie działających na polskim rynku bukmacherów zdecydowanym faworytem do zdobycia tytułu Mistrza Polski w sezonie 2021/2022 jest Legia Warszawa. W firmach Betfan, Fortuna i BetClic kurs na tytuł dla tej drużyny waha się między 1.40 a 1.50. Drugi w kolejce jest Lech Poznań (kursy od 5.25 do 6.00). Kurs na mistrzostwo dla Rakowa jest prawie 2 razy wyższy, buki ewidentnie nie wierzą w częstochowską ekipę, eksperci w tych firmach wyżej stawiają nawet szanse Piasta niż Pogoni, która raczej nie powtórzy już tak dobrego wyniku na koniec rozgrywek.

Kursy na mistrzostwo w firmie Betfan:

1.45 – Legia Warszawa
6.00 – Lech Poznań
12.00 – Raków Częstochowa
20.00 – Piast Gliwice
25.00 – Pogoń Szczecin
40.00 – Lechia Gdańsk
40.00 – Śląsk Wrocław

Kursy na mistrzostwo w firmie Fortuna:

1.50 – Legia Warszawa
5.25 – Lech Poznań
12.00 – Raków Częstochowa
20.00 – Piast Gliwice
20.00 – Pogoń Szczecin
45.00 – Śląsk Wrocław
50.00 – Lechia Gdańsk

Kursy na mistrzostwo w firmie BetClic:

1.40 – Legia Warszawa
6.00 – Lech Poznań
12.50 – Raków Częstochowa
20.00 – Piast Gliwice
25.00 – Pogoń Szczecin
40.00 – Lechia Gdańsk
40.00 – Śląsk Wrocław

Lech pewniakiem do podium

Według buków Lech Poznań jest niemalże pewniakiem do zajęcia miejsca na podium na koniec sezonu 2021/2022. Przykładowo kurs w Fortunie na wywalczenie pucharów przez Kolejorza to raptem 1.67 a w firmie TotalBet 1.85. Firma Fortuna przygotowała nawet zakład, kto będzie wyżej po 34. kolejce? Lech czy Raków? Kurs na Lecha to jedynie 1.60, na wyższe miejsce dla Rakowa wynosi on na ten moment 2.19. Tym samym stawiając pieniądze na podium dla Kolejorza w sezonie 2021/2022 nie zarobimy zbyt wiele.

Faworyci do spadku

Warta Poznań znajduje się wśród 5 klubów najczęściej wymienianych wśród najpoważniejszych kandydatów do spadku z PKO Ekstraklasy. Przykładowo na BetClicu niższy kurs jest tylko na Górnika Łęczna, na „Zielonych” wynosi on obecnie 2.50. W ofercie BetFan i TotalBet kursy są już nieco inne. Najniższe kury na spadek są przypisane wszystkim trzem beniaminkom.

Kto królem strzelców?

Zakłady, kto zostanie królem strzelców polskiej ligi w sezonie 2021/2022 można zawierać np. w firmie BetFan. Faworytem są tam dwaj napastnicy Legii, trzeci jest Mikael Ishak. Za złotówkę postawioną na koronę strzelców dla Szweda można zarobić 7 złotych. W gronie najpoważniejszych kandydatów do wywalczenia tytułu najlepszego strzelca PKO Ekstraklasy jest też Artur Sobiech (kurs 15.00).

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

6 komentarzy

 1. Ostu pisze:

  Przez pewien okres zeszłego sezonu patrzylem jak wyniki meczów korelują z obstawianiem buków – ale potem ta korelacja stawała się odwrotnie proporcjonalna – niestety obawiam się, że i w tym sezonie Kolejorz po raz kolejny „wymknie się” racjonalnym wyliczeniom i prognozom…

 2. inowroclawianin pisze:

  Nie wiem skąd u nich takie stawianie rzeczy. Ok tirowka w tym sezonie murowany faworyt, ale ze Lech 2? No bez jaj, to nie jest skład na podium. 5 miejsce z tym składem będzie sukcesem no chyba że oni mają jakieś pewne info o wzmocnieniach 😉

  • 100h2o pisze:

   Wiesz zawiodłem się na Tobie. Przecież powinieneś napisać: w tym sezonie Lech będzie bronił się przed spadkiem… albo…. co najwyżej miejsce w środku tabeli.

   Przecież w klubie dalej rządzi PR i Klimczak i Rząsa więc… wniosek Twój powinien być oczywisty ( patrz wyżej).

   Pisząc co innego to jakbyś jednak wierzył w miejsce 1-3 dla Kolejorza… no i stąd moje zaskoczenie.

   Ja osobiście jestem pewny że w tej buraczanej lidze, po zawalonym sezonie, z nowym trenerem i nieco ustabilizowanym składem ( w lecie nikt z zasadniczych graczy nie odszedł co jest wydarzeniem) Lech spokojnie będzie 1…2…3.

 3. Tadeo pisze:

  Urodzony optymistą w wszystkich działaniach zarządu Lecha.Szkoda tylko że twój optymizm nie jest poparty żadnymi argumentami. Jak wszycy wiemy , kibice czekają na sukcesy o których piszesz , latami.

 4. inowroclawianin pisze:

  Jak to nie odszedł? Puchacz. Grał w podstawie. Mocniejsza kadrowo zbytnio nie jesteśmy. Było miejsce 11 więc teraz ewentualnie może być ciut lepiej czyli np. 5-10. Na czym tu się zawiodłeś? Oczywiście to Ekstraklasa, w Lechu źle się dzieje więc może być też walka o utrzymanie. Na mistrza nie ma szans. Legła się nie osłabiła póki co, pozyskali ciekawego napastnika. Raków wydaje się nadal mocny jak na swoje możliwości, Pogoń to samo. Lech nie ma ławki i nie ma skrzydeł i nie ma bramkarza. Kto zagra na lewej obronie gdy Douglas złapie kartki? Co jeśli ci niby skrzydłowi dalej będą robić takie liczby jak w ubiegłym sezonie?

 5. inowroclawianin pisze:

  To do 100h2o