Duże trenerskie roszady w akademii

Przed rozpoczęciem nowego sezonu 2021/2022 w akademii Lecha Poznań doszło do wielu zmian w sztabach szkoleniowych. Kilka osób odeszło, kilku trenerów przyszło, zupełnie nowi szkoleniowcy poprowadzą Kolejorza do lat 15.W Lechu Poznań U-15 całkowicie zmienił się trenerskie duet. Marcina Kardelę i Jędrzeja Łągiewkę zastąpią szkoleniowcy z poznańskiej części akademii – Damian Sobótka oraz Michał Dolata. Łągiewka od sezonu 2021/2022 będzie asystentem Bartosza Bochińskiego w Lechu do lat 17, natomiast Marcin Kardela odszedł z Kolejorza zostając asystentem Dariusza Żurawia w Zagłębiu Lubin.

Pierwszy trener nie zmienił się też w Lechu Poznań U-18. Nadal będzie nim Hubert Wędzonka, ale jego asystentem został Grzegorz Wojtkowiak, który w czerwcu zakończył piłkarską karierę. Jednocześnie z klubu odeszli dotychczasowi asystenci ekip młodzieżowych, Jakub Leosz oraz Sebastian Madera, który przeniósł się do akademii Widzewa Łódź.

CLJ U-18
Trener: Hubert Wędzonka
Asystent: Grzegorz Wojtkowiak

CLJ U-17
Trener: Bartosz Bochiński
Asystent: Jędrzej Łągiewka

CLJ U-15
Trenerzy: Damian Sobótka & Michał Dolata

Analityka tego lata stracił Lech II Poznań. Tomasz Przekaza przeniósł się do Warty Poznań, w której został analitykiem pierwszej drużyny. Wkrótce rezerwy będą miały nowego analityka, do klubu trafił już analityk Filip Zaranek, który będzie współpracował z Pawłem Rzeszowskim odpowiadającym za analizę w młodszych zespołach juniorskich.

Warto przypomnieć, że już wcześniej nowym trenerem bramkarzy w rezerwach został Maciej Borowski, który na tym stanowisku zastąpił Zbigniewa Pleśnierowicza. Doświadczony szkoleniowiec pracuje teraz z dziećmi w poznańskiej części akademii.

Rezerwy Lecha Poznań nowy sezon 2021/2022 rozpoczynają w sobotę, a pozostałe najstarsze młodzieżowe drużyny do lat 18, 17 i 15 wrócą do rywalizacji w połowie sierpnia. Dokładny terminarz juniorów młodszych oraz trampkarzy starszych nie jest jeszcze znany.

>> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
>> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
>> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

 1. inowroclawianin pisze:

  Zmiany takie bardziej kosmetyczne niż jakieś radykalne, które miałyby zdecydowanie poprawić szkolenie.

  • Ostu pisze:

   No przecież szkolimy najlepiej…
   A „poważna” zmiana trenerów byłaby przyznaniem się do porażki..