II-liga: Lech II Poznań – Wisła Puławy 4:1

W meczu 2. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2021/2022, Lech II Poznań wygrał u siebie z beniaminkiem ligi, Wisłą Puławy 4:1 (2:0) i oddalił się od strefy spadkowej.

Trener Maciej Skorża na dzisiejszy mecz II-ligi zesłał do rezerw wielu rezerwowych piłkarzy lub zawodników, którzy wczoraj grali mniej. W sobotę dwie bramki w tym jedną z rzutu karnego zdobył Aron Johannsson, który w 43 minucie opuścił boisko z powodu urazu ręki. Trzeciego gola w drugiej połowie strzelił Filip Marchwiński, wynik na 4:1 w ostatniej minucie ustalił Norbert Pacławski.

Lech II Poznań z 3 punktami na swoim koncie i z bilansem 1-0-1, 4:2 zajmuje w tej chwili 5. miejsce w ligowej tabeli (ta seria spotkań jeszcze trwa). Podopieczni Artura Węski kolejne spotkanie rozegrają w piątek, 13 sierpnia, o godzinie 19:00. Wtedy rywalem rezerw Kolejorza na wyjeździe będzie Znicz Pruszków.

2. kolejka II-ligi 2021/2022, sobota, 7 sierpnia, godz. 17:00
KKS Lech II Poznań – KS Wisła Puławy 4:1 (2:0)

Bramki: 2 i 17.Johannsson 61.Marchwiński 90.Pacławski – 67.Furtado

Asysty: 1:0 – bez asysty 2:0 – bez asysty 3:0 – bez asysty 4:1 – Wilak

Żółte kartki: Kozubal, Murawski, Palacz – Cheba

Czerwona kartka: 90 min. – Furtado (za brutalny faul)

Widzów: (bez udziału publiczności)

Sędzia: Łukasz Ostrowski (Szczecin)

Lech II: Mrozek – Borowski, Skrzypczak, Rogne, Palacz – Murawski (77.Gogół), Kozubal, Marchwiński – Sykora (77.Wilak), Johannsson (43.Pacławski), Karbownik (81.Kołtański).

Rezerwowi: Radliński, Wachowiak, Malec, Norkowski, Ławrynowicz, Gogół, Kołtański, Wilak, Pacławski.

Wisła: Owczarzak – Cheba, Cyfert (87.Wiech), Pielach, Kuban – Bartosiak (46.Kacprzycki), Skałecki (46.Puton), Kondracki (46.Lisowski), Carlos Daniel, Furtado – Paluchowski (67.Drozdowicz).