Lechowa młodzież – tydzień 1

Połowa sierpnia to czas startu nowego sezonu 2021/2022 w CLJ U-18, U-17 oraz U-15. Inaugurację rundy jesiennej mają już za sobą juniorzy starsi, którzy doskonale rozpoczęli nowe rozgrywki. Za tydzień do rywalizacji powrócą juniorzy młodsi i trampkarze starsi.

Rezerwy:

W ten weekend Lech II Poznań rywalizował w dwóch różnych dniach. W piątek po 19:00 prowadził on 1:0 po pięknym golu z rzutu wolnego Sergeia Krivetsa. W przerwie doszło do awarii oświetlenia, drugą połowę rozegrano sobotę po godzinie 11:00, rezerwy utrzymały prowadzenie wygrywając 2 raz z rzędu. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Artura Węski są na wysokim 5. miejscu.

Już w środę o 16:00 w ramach 4. kolejki II-ligi rezerwy zmierzą się u siebie z Ruchem Chorzów. Następnie w niedzielę, 22 sierpnia, o godzinie 12:00 czeka ich wyjazdowy mecz z rezerwami Śląska Wrocław.

CLJ U-18:

Inaugurację sezonu 2021/2022 w CLJ mają za sobą juniorzy starsi prowadzeni przez Huberta Wędzonkę. Lech Poznań do lat 18 rozgromił na wyjeździe Gwarka Zabrze aż 6:1 zostając pierwszym liderem. Na Górnym Śląsku popisał się Filip Wełniak, który zdobył hat-tricka.

Lech Poznań kolejny mecz rozegra w sobotę o 12:00 z beniaminkiem ligi, Polonią Warszawa, która w 1. kolejce zwyciężyła 6:3.

CLJ U-17:

W najbliższą sobotę o 12:00 nowy sezon zainaugurują juniorzy młodsi trenowani przez Bartosza Bochińskiego. Lech Poznań do lat 18 w grupie B CLJ U-18 zmierzy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

CLJ U-15:

Inauguracja sezonu 2021/2022 jest także przed trampkarzami starszymi, których szkoli teraz Damian Sobótka. Lech U-15 gościł niedawno w Czechach, gdzie podczas międzynarodowego turnieju Bican Cup zajął 2. lokatę przegrywając w finale ze Spartą Praga. W sobotę o 12:00 w 1. kolejce grupy B CLJ U-15 trampkarze starsi Kolejorza zmierzą się na wyjeździe z Lotosem Gdańsk.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2021/2022 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.

Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Znicz Pruszków – Lech II Poznań 0:1
CLJ U-18: Gwarek Zabrze – Lech Poznań 1:6

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Ruch Chorzów (środa, 18 sierpnia, godz. 16:00)
II-liga: Śląsk II Wrocław – Lech II Poznań (niedziela, 22 sierpnia, godz. 12:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Polonia Warszawa (sobota, 21 sierpnia, godz. 12:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Lechia Gdańsk (sobota, 21 sierpnia, godz. 12:00)
CLJ U-15: Lotos Gdańsk – Lech Poznań (sobota, 21 sierpnia, godz. 12:00)