Tylko czterech piłkarzy wyjedzie na kadrę

Zbliża się powoli pierwsza tej jesieni, wrześniowa przerwa na kadrę, która w przypadku Lecha Poznań potrwa ponad 2 tygodnie. Po sobotnim meczu z Pogonią Szczecin (początek o 17:30) na obozy reprezentacji narodowych wyjedzie tylko czterech piłkarzy Kolejorza.Podczas wrześniowej przerwy na kadrę trener Maciej Skorża będzie miał duży komfort pracy, bowiem nominację do reprezentacji otrzymali jedynie Lubomir Satka, Jakub Kamiński, Michał Skóraś oraz Filip Marchwiński. Ostatnia trójka będzie miała szansę wystąpić w dwóch eliminacyjnych meczach młodzieżowych Mistrzostw Europy, natomiast Lubomir Satka może zagrać w aż trzech spotkaniach kwalifikacji Mistrzostw Świata.

Na ten moment do kadry Gruzji nie został powołany Nika Kvekveskiri, ale niewykluczone, że zostanie jeszcze do niej dowołany. Powołanych lechitów na wrześniowe mecze reprezentacji narodowych jest oczywiście więcej, choćby do kadry U-19 nominację otrzymali Filip Borowski, Krystian Palacz i Maksymilian Pingot, jednak ci zawodnicy nie grają w pierwszym zespole, Pingot nie trenuje nawet z pierwszą drużyną.

Cała czwórka lechitów ćwicząca na co dzień pod okiem Macieja Skorży powróci do klubu w czwartek, 9 września opuszczając tym samym zamknięty sparing z Zagłębiem Lubin, który jest w planach. Lech Poznań do ligowych zmagań po wrześniowej przerwie na kadrę wróci dopiero w niedzielę, 12 września. Tego dnia o godzinie 17:30 zmierzy się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.Lechici w reprezentacjach – wrzesień 2021

Lubomir Satka
eMŚ, Słowenia – Słowacja (środa, 1 września, godz. 20:45)
eMŚ, Słowacja – Chorwacja (sobota, 4 września, godz. 20:45)
eMŚ, Słowacja – Cypr (wtorek, 7 września, godz. 20:45)

Jakub Kamiński, Michał Skóraś i Filip Marchwiński
eMME, Łotwa – Polska (piątek, 3 września, godz. 16:00)
eMME, Polska – Izrael (wtorek, 7 września, godz. 20:00)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. El Companero pisze:

    i gitara, im mniej wyjedzie na kadry tym lepsza forma po przerwie reprezentacyjnej. W spokoju potrenują. Plan jest prosty, po flądrze na śniadanie, śledzie na obiad i 4-5 pkt przewagi przed przerwą na kadrę.