Spokój

Za nami już 6. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022 z której kibice tym razem mogą być umiarkowanie zadowoleni. Przed meczem z Pogonią Szczecin remis byłby złym wynikiem, po meczu można być z niego zadowolonym.

Po czerwonej kartce w 63 minucie i wyniku 0:1 w 85 minucie remis wydawał się być marzeniem. Pedro Tiba uratował go golem w doliczonym czasie gry zapewniając nam wszystkim spokój. Remis okazał się być podwójnie cenny, pozwolił zachować przewagę nad „Portowcami”, w niedzielę nie wygrał Raków, przegrała Legia, szkoda tylko zwycięstwa Śląska, który zbliżył się do czołówki.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 1 (nietrafiony)
Termalica Nieciecza – Cracovia Kraków 1 (nietrafiony)
Górnik Zabrze – Piast Gliwice 2 (trafiony)
Lechia Gdańsk – Radomiak Radom 1 (nietrafiony)
Stal Mielec – Górnik Łęczna 1 (trafiony)
Warta Poznań – Jagiellonia Białystok 1 (nietrafiony)
Wisła Kraków – Legia Warszawa x (nietrafiony)
Wisła Płock – Raków Częstochowa x (trafiony)
Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 2 (trafiony)

Tabela jest w tej chwili mocno spłaszczona, między szesnastym Zagłębiem będącym w strefie spadkowej a szóstą Lechią, która niespodziewanie rozstała się z Piotrem Stokowcem są tylko 3 punkty różnicy. Przed nami 2 tygodnie pierwszej tej jesieni, wrześniowej przerwy na kadrę a później w 7. kolejce będzie się działo bardzo, bardzo dużo.

Mecz Raków Częstochowa – Lech Poznań to tylko jeden z hitów. Wcześniej Śląsk Wrocław zagra z Legią Warszawa, a Wisła Kraków podejmie Lechię Gdańsk. Po zawirowaniach w Gdańsku wiślacy będą faworytem. Faworytem za 2 tygodnie będzie też m.in. Pogoń w Radomiu czy Piast w starciu z Zagłębiem. Przy tych parach remis Kolejorza w Częstochowie to absolutnie wynik minimum, lecz trzeba sobie zdawać sprawę, że w przypadku braku wygranej z przewagi Lecha zostanie już niewiele.

Wrzesień to czas wielu trudnych meczów nie tylko dla Lecha Poznań. Pary są ciekawe, w nowym miesiącu dojdzie do wielu bezpośrednich starć zespołów z czołówki czy czołowych drużyn zeszłych rozgrywek. W przypadku Kolejorza np. zwycięstwo nad Rakowem Częstochowa można by śmiało uznać za wygraną za tzw. „6 punktów”.