Jeszcze bez szansy

Na początku sezonu 2021/2022 trener Maciej Skorża skorzystał z usług łącznie 19 zawodników. W pierwszych 6 kolejkach wystąpił tylko 1 bramkarz, 6 nominalnych obrońców, 10 pomocników oraz 2 napastników. Jedynie Mickey van der Hart, Lubomir Satka i Bartosz Salamon rozegrali komplet 540 minut.Obecnie kadra Lecha Poznań liczy aż 30 nazwisk. Niedawno kadra Kolejorza była jeszcze liczniejsza, znajdowali się w niej np. Jan Sykora i Aron Johannsson, którzy odeszli w końcówce okienka. Byli w niej także wychowankowie Tymoteusz Klupś (rocznik 2000) oraz Miłosz Mleczko (rocznik 1999 – brak statusu młodzieżowca). Obaj piłkarze Kolejorza nie widnieją na liście zgłoszonych do rozgrywek znajdującej się na stronie Ekstraklasy SA.

Oprócz nowych zawodników w postaci Pedro Rebocho, Adriela Ba Louy i Roko Baturiny szansy gry w tym sezonie nie otrzymali jeszcze dwaj bramkarze. Mający status młodzieżowca Bartosz Mrozek po powrocie z dwuletniego wypożyczenia do GKS-u Katowice pomaga II-ligowym rezerwom, natomiast Filip Bednarek każdy mecz pierwszego zespołu oglądał z ławki rezerwowych. Zmiennik Mickiego van der Harta latem rozegrał tylko jedno spotkanie o stawkę notując 90 minut w pojedynku rezerw z Hutnikiem Kraków 2:0.

Miłosz Mleczko
null

O dużym rozczarowaniu może mówić Thomas Rogne. Norweg latem stracił opaskę kapitańską i został usunięty nawet z rady drużyny. Trzy z sześciu meczów Lecha Poznań w PKO Ekstraklasie 2021/2022 obejrzał z ławki rezerwowych, w pierwszym zespole nie zagrał ani razu, zaliczył tylko dwa spotkania w II-lidze. Rezerwy z Rogne na murawie straciły 2 gole, kontrakt 31-latka z Kolejorzem kończy się w grudniu i nie zostanie przedłużony. Norweg jest głębokim rezerwowym, swoich szans na grę musi upatrywać w Pucharze Polski, ewentualnie w lidze przy urazach kolegów z linii defensywnej.

Thomas Rogne
null

Żadnej szansy po powrocie z nieudanego wypożyczenia do Puszczy Niepołomice i Stomilu Olsztyn nie otrzymał jeszcze Mateusz Skrzypczak. Trener Maciej Skorża w letnich sparingach wystawiał tego zawodnika na stoperze, młodzieżowiec Kolejorza znalazł się w meczowej dwudziestce trzy razy na sześć meczów. 21-latek pomagał już Lechowi II Poznań w II-lidze notując na trzecim froncie łącznie cztery występy.

Mateusz Skrzypczak cieszący się z gola Pedro Tiby
null

Latem całkowicie pomijani przez Macieja Skorżę byli młodzi piłkarze sprawdzani przez niego w przedsezonowych sparingach. Według szkoleniowca nie ma teraz czasu na dawanie szans młodym zawodnikom i na promowanie ich, Skorża mówił o tym otwarcie podczas jednej z konferencji prasowych. I tak jeszcze ani razu w kadrze meczowej Kolejorza na mecz Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 nie znaleźli się uprawieni do gry Filip Borowski, Krystian Palacz, Norbert Pacławski, Antoni Kozubal i Jakub Karbownik. Cała piątka wychowanków oraz młodzieżowców stanowiła o sile II-ligowych rezerw.

Antoni Kozubal
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <