Jubileuszowe mecze z Jagiellonią

SONY DSC

Sobotni mecz z Jagiellonią Białystok będzie już piątym spotkaniem Lecha Poznań z tym rywalem rozgrywanym 19 marca lub blisko tej daty w ciągu ostatnich lat. Część z tych meczów miało jubileuszową otoczkę, inne nie, terminy gier z białostoczanami przy Bułgarskiej często są podobne, Jagiellonia w meczu rocznicowym staje się powoli klubową tradycją.Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 1:0 (08.03.2009)

Wiosną 13 lat temu obchodów rocznicy założenia Kolejorza nie było. Był za to marcowy mecz z Jagiellonią Białystok w Poznaniu blisko daty 19 marca. Pojedynek z Lecha z drużyną z Podlasia odbył się krótko po odpadnięciu w 1/16 Pucharu UEFA, ale po wygranej ligowej w Bełchatowie 3:2 i po pucharowej w Krakowie na Wisłą 1:0.

W meczu, który sędziował Tomasz Mikulski będący obecnie Przewodniczącym Kolegium Sędziów zespół Lecha Poznań wygrał z Jagiellonią Białystok 1:0. Zwycięskiego gola na początku drugiej połowy strzelił Robert Lewandowski. To spotkanie na przebudowywanym obiekcie obejrzało 14 tysięcy ludzi siedzących na II ora IV trybunie.

Skład Lecha: Kotorowski – Wojtkowiak, Bosacki, Arboleda, Djurdjević – Injac, Bandrowski – Lewandowski (90.Henriquez), Murawski, Wilk (46.Cueto) – Rengifo.

null
null

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 2:0 (21.03.2010)

Rok później graliśmy z Jagiellonią w Poznaniu dwa dni po urodzinach klubu. Na grząskiej murawie i w deszczu Kolejorz pokonał białostoczan 2:0 za sprawą trafień Roberta Lewandowskiego oraz Tomasza Mikołajczaka. Mecz podczas mistrzowskiej rundy wiosennej 2010 z trybun stadionu obejrzało tylko 11166 widzów. Mogło więcej, ale wielu kibiców wtedy nawet nie wiedziało, że w kasach są jeszcze bilety na obie czynne trybuny.

Skład Lecha: Burić – Injac, Bosacki, Djurdjević, Gancarczyk – Bandrowski, Zapotoka (62.Możdżeń) – Mikołajczak (69.Chrapek), Stilić (87.Bereszyński), Krivets – Lewandowski.

null
null

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 2:0 (19.03.2011)

Mecz rocznicowy z Jagiellonią 11 lat temu miał już lepszą otoczkę. Przede wszystkim odbył się dokładnie 19 marca, a na trybunach zasiadło wtedy wielu kibiców, frekwencja wyniosła 24 tysiące widzów. W Kotle zostały ukazane m.in. flagi i duża sektorówka w kształcie ówczesnej koszulki. Na fatalnej murawie, która wyglądała jak wyglądała lepiej poradzili sobie lechici. W 62 minucie na prowadzenie wyprowadził nas Semir Stilić, któremu w końcówce pomogło fatalne boisko, piłka źle odbiła się od „murawy”, trafiła pod nogi Bośniaka, a ten z bliska strzelił gola na 2:0.

Skład Lecha: Kotorowski – Kikut, Bosacki, Arboleda, Henriquez – Injać (65.Krivets), Djurdjević (85.Wołąkiewicz) – Stilić, Murawski, Ślusarski (65.Mikołajczak) – Rudnevs.

null
nullLech Poznań – Jagiellonia Białystok 2:3 (20.03.2021)

Rok temu w okolicach 99. rocznicy również graliśmy z Jagiellonią w Poznaniu. Dnia 20 marca przez obostrzenia trybuny dla kibiców było zamknięte. Obie drużyny znajdowały się w kiepskiej formie, przy Bułgarskiej przełamali się białostoczanie. Już na początku spotkania goście zdobyli gola, jeszcze przed przerwą Kolejorz zdołał strzelić 2 bramki. Po zmianie stron czerwoną kartkę zobaczył jeden z piłkarzy Jagiellonii, drużyna Lecha grała w przewadze, jednak prowadząc 2:1 i tak poległa 2:3 za sprawą dwóch kontr gości prawą flanką. Tym samym mecz Lecha Poznań w okolicach 99. rocznicy wypadł najgorzej jak mógł, z racji braku kibiców żadnych klubowych obchodów wtedy nie było i raczej słusznie. Atmosfera panująca wokół Kolejorza była wówczas fatalna, ten mecz najlepiej podsumował tamtą wiosnę, wszystko to, co wtedy się działo.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Kibic z Bydgoszczy pisze:

    Kto tam będzie bronił w Jagiellonii bo nie wiem czy już mamy się obawiać nazwiska czy po prostu tego, że jest to bramkarz ekstraklasy i jego drużyna gra z Lechem 😉