Wymarzony jubel. Lech – Jagiellonia 3:0

O godzinie 20:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 26. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Jagiellonii Białystok. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null Lech przegrał Jagiellonią 3 kolejne mecze: 1:2, 2:3 (u siebie 20 marca 2021) i 0:1
null 22 ostatnie mecze z Jagiellonią to tylko 5 wygranych Lecha, 6 remisów i aż 11 porażek
null W 48 meczach obu drużyn na wszystkich frontach nigdy nie było remisu 0:0
null Bilans Lecha na nowej Bułgarskiej przy frekwencjach powyżej 30 tysięcy ludzi: 9-7-4
null Lech ma krótką serię 2 kolejnych meczów bez wygranej, Jagiellonia ma serię 4 z rzędu spotkań bez zwycięstwa
null Skorża nie ograł jeszcze Nowaka, zespół trenowany przez Nowaka nigdy nie strzelił gola w Poznaniu (3 wizyty z Lechią)

18:22 – Dobry wieczór z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Przed nami Lechowe święto jakiego nie było od 100 lat 🙂 tylko 3 punkty.

18:23 – Murawa wygląda dużo lepiej niż 2 tygodnie temu. Za chwilę pierwsze zdjęcia.

18:24 – Muzyka na stadionie dzisiaj ciekawa. Konik na biegunach, szklana pogoda i te sprawy 🙂

18:30 – Pod stadionem od kilkudziesięciu minut dużo więcej kibiców niż zwykle. Nie brakuje fajerwerków.

18:34 – null

18:36 – Lechici dojechali właśnie na stadion i odbywają spacer po murawie. Za chwilę skład na jubileuszowy mecz.

18:40 – W razie wygranej sytuacja w tabeli poprawi się. Lech byłby nadal trzeci, ale do lidera traciłby już tylko 1 punkt. Nie ma innej opcji, jak 3 punkty i to najlepiej w dobrym stylu.

18:44 – W sektorze gości już z kilkaset osób. Ma być ponad 1100 kibiców Jagiellonii.

18:46 – Poniżej skład Lecha. W porównaniu z przewidywanym jedna zmiana – Ramirez za Amarala. Po raz 3 w „20” nie ma Douglasa, jest Kędziora.

18:52 – null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie dzisiaj Joel Pereira.

18:59 – Kibiców powitał właśnie spiker. Na stadionie zaczęły się już śpiewy obu grup.

19:07 – null

19:11 – Kocioł już niemal pełny. Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę. Już czuć, że jest to zupełnie inny, wyjątkowy mecz.

19:15 – Jaga bez Pazdana, z debiutantem Cariocą, bez nominalnego napastnika od początku i z aż 3 młodzieżowcami. Dziwny ten skład.

19:26 – I są! Lech w komplecie na rozgrzewce.

19:30 – Stadion jest już mocno nabity. Wkrótce kolejne zdjęcia.

19:33 – Dużo ludzi na stadionie = problemy z internetem. Niektóre multimedią będą z opóźnieniem.

19:42 – Spiker czyta składy. Kilkanaście minut!

19:50 – Na żywo śpiewa właśnie Liber (utwór czysta gra). Na III trybunie jest już rozwinięta sektorówka.

20:02 – W przerwie powinny być wrzucone pierwsze multimedia z murawy i z kartoniady.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Obie drużyny w strojach retro. Jaga na czarno, Lech tradycyjnie.
2 min. – Pierwsza interwencja Alomerovicia po zagraniu z prawej strony.
5 min. – Lech od początku meczu w ofensywie.
7 min. – Jagiellonia ma problem z wyjściem z połowy.
8 min. – Fajnie w środku pola poklepał Ramirez. Piłka trafiła do Pereiry, który bardzo źle dośrodkował.
12 min. – Brakuje strzałów. Jagiellonia na razie uważnie się broni.
14 min. – Jest pierwsze celne uderzenie. Lekki strzał Karlstroma wybronił Alomerović.

null 16 – 30 minuta

18 min. – Tym razem celnie zza pola karnego uderzył Kamiński. Lech rozkręca się bardzo powoli.
21 min. – Goście odpowiedzieli dopiero teraz. Płaski strzał bez trudu wybronił Bednarek.
25 min. – Brakuje prostopadłych podań w pole karne, dośrodkowań też jest niewiele. Lech nie może przebić muru.
30 min. – Za nami mało ekskluzywne 30 minut. Niewiele się dzieje, strzały tylko z dystansu, poznaniacy wciąż nie mają takiej formy, jaką mieli jesienią.

null 31 – 45 minuta

33 min. – null

37 min. – Znowu strzał z dystansu, znowu Kamiński. Takie uderzenie są dla Alomerovicia za słabe, zbyt czytelne.
39 min. – Kolejny rywal dobrze się ustawił na Lecha i są problemy.
41 min. – Kontra Jagi po której Bednarek parował piłkę na rzut rożny.
42 min. – Kontra tym razem Lecha. Wszystko zostało zmarnowane przez zwlekanie z uderzeniem.
45 min. – Do przerwy nudne 0:0.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Amaral za Ramireza i gramy dalej.
47 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Długie zagranie w pole karne, tam piłkę głową zgrał Karlstrom a 14 gola w sezonie mocnym uderzeniem z bliska strzelił Ishak! 1:0!

null Ishak
null Karlstrom

49 min. – null Karlstrom notuje pierwszą asystę w sezonie, a Lech już 16 ligową bramkę między 46 a 60 minutą gry!

51 min. – Lech wyszedł na drugą połowę niesamowicie naładowany.
53 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL 2:0! Akcja Kamińskiego prawą stroną, który świetnie dostrzegł wbiegającego w pole karne Amarala. Portugalczyk czubkiem buta podwyższył prowadzenie!

null Amaral
null Kamiński

55 min. – Goście ruszyli do przodu.
60 min. – null Widzów: 40072

null 61 – 75 minuta

61 min. – Niezła wrzutka Ba Loua z lewej strony. Jagiellonia zaczęła się gubić w defensywie, Lech z miejsca to wykorzystuje.
65 min. – Ba Loua efektownie wymanewrował obronę rywala, ale podanie było już złe.
67 min. – Chwilowa przerwa w grze przez dym. Zaraz gramy dalej.
70 min. – null Kędziora za Pereirę, Kownacki za Ba Loua.
73 min. – GOOOOOOOLL 3:0! Świetna akcja Kamińskiego, Amarala i Kownackiego. Piłka szła jak po sznurku, Kownaś golem na 3:0 dobił Jagę.

null Kownacki
null Amaral

74 min. – Aj! znów było blisko, Alomerović na raty obronił uderzenie.

null 76 – 90 minuta

76 min. – null Tiba za Karlstroma, Marchwiński za Kamińskiego.
80 min. – null Kartka dla Marchwińskiego.
80 min. – Lech totalnie zdominował Jagę w drugiej połowie. Gościom brakuje piłkarskich argumentów, pachnie kolejną bramką dla poznaniaków.
84 min. – W Kotle ciąg dalszy zabawy. Zdjęcia z drugiej oprawy i z pokazu piro zostaną uzupełnione w ciagu godziny.
88 min. – Nic się nie dzieje. Przy takim wyniku ma prawo.
90 min. – Jeszcze 2 minuty.
90+2 min. – Koniec. To był wymarzony jubel. Lech ogrywa Jagę na oczach ponad 40 tysięcy 3:0 i wciąż walczy o dublet!

null null 26. kolejka PKO Ekstraklasy 2021/2022, sobota, 19 marca, godz. 20:00
null KKS Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 3:0 (0:0)

null Bramki: 47.Ishak 53.Amaral 72.Kownacki

null Asysty: 1:0 – Karlstrom 2:0 – Kamiński 3:0 – Amaral

null Żółte kartki: Marchwiński – Romanchuk, Matysik

null Widzów: 40072

null Sędzia: Raczkowski (Warszawa)