Kłopot Olimpii z zapełnieniem stadionu na półfinał

Dokładnie za tydzień we wtorek, 5 kwietnia, o godzinie 18:00 zespół Lecha Poznań o swój 11 w historii finał Pucharu Polski powalczy na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. III-ligowiec robi wszystko, by zapełnić swój kameralny obiekt na bój z Kolejorzem, jednak w sprzedaży wciąż jest wiele biletów.Olimpia Grudziądz nie ma ostatnio dobrej passy. W sobotę na oczach przedstawicieli Lecha Poznań pucharowy rywal tylko zremisował na wyjeździe z Jarotą Jarocin 1:1 tracąc gola po uderzeniu byłego zawodnika Kolejorza, Antoniego Prałata. Strata 2 oczek kosztowała Olimpię Grudziądz utratę pozycji lidera grupy 2 III-ligi na rzecz Kotwicy Kołobrzeg.

W piątek Olimpię czeka domowy mecz z Sokołem Kleczew, a we wtorek najważniejszy pojedynek w historii klubu, jakim będzie spotkanie z Lechem Poznań o finał Pucharu Polski. Klub z Grudziądza dostał zgodę na wpuszczenie 3500 kibiców. Sprzedaż wejściówek na mecz z Kolejorzem trwa od 22 marca, ale w kasach wciąż pozostało jeszcze wiele biletów.

Do tej pory wyprzedano bilety na tylko 9 spośród 16 sektorów w tym na sektor VIP. Dostępnych jest jeszcze wiele wejściówek na 4 sektory wzdłuż boiska oraz sporo biletów na 3 sektory za bramkami. Normalna wejściówka na mecz z Lechem Poznań kosztuje w Grudziądzu od 30 do 35 zł w przedsprzedaży. Nabywać można także bilety kolekcjonerskie za 80 zł (normalny w przedsprzedaży).

Bilet kolekcjonerski zawiera miejsce na jednym z trzech najlepszych sektorów + okazjonalny szalik. Klub z Grudziądza sprzedaje też same okazjonalne szaliki za 50 zł (łączony szalik z nazwami obu klubów i herbami). Organizatorzy meczu 5 kwietnia spodziewają się na swoim kameralnym stadionie 600 kibiców Lecha Poznań.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

4 komentarze

 1. 07 pisze:

  Oj będzie świeto w Grudziądzu. Tam królem będzie Dani Ramirez. 😉 .

 2. Pawelinho pisze:

  Idealny rywal pod Ramireza oraz innych rezerwowych Lecha, którzy będą mogli się pokazać na tle Olimpii.

 3. Piknik pisze:

  „Olimpia Grudziądz gra w piłkę nigdy nie nudząc” ;) No cóż jak tu nie kochać PP w półfinale tych rozgrywek jedziemy do Grudziądza. Apel do włodarzy Olimpii jeśli macie problemy z wyprzedaniem biletów na najważniejszy mecz waszego klubu od lat to myślę, że fanatycy Lecha mogą wam pomóc i chętnie kupią resztę dostępnych biletów. ;)
  Żarty, żartami a ten mecz trzeba potraktować zupełnie serio. Olimpia w drodze do półfinału wyeliminowała drużyny z Ekstraklasy osiągnęła historyczny sukces. Lech na pewno jest faworytem, ale do znudzenia to powtarzam nie wolno na tym poziomie rozgrywek nikogo lekceważyć. Pełna koncentracja i jazda z nimi…
  Grudziądz prawie 100 tysięczne miasto. Jak to wygląda kibicowsko. W mieście działa aktywne FC Widzewa, natomiast Olimpia ma też swoją „ekipę sportową” i swoich ultrasów, aby dodać kolorytu klimatom kibicowskim oraz sportowym w mieście jest jeszcze GKM klub żużlowy. Jeśli w 100 tyś mieście działają aż trzy grupy kibicowskie to z wypełnieniem trybun na stadionie Olimpii mogą być problemy. A jeśli już wspominam sam stadion to mały obiekt ale który ma swój klimat. Obiekt ma też bieżnie ponieważ Olimpia jest klubem wielosekcyjnym : piłka nożna, lekkoatletyka, judo i tenis stołowy. Podobno Ci od tenisa stołowego to najwięksi fanatycy… Piknik ma bogatą wyobraźnie i jak by te mecze tenisa stołowego (swoją drogą bardzo fajny sport) wyglądały gdyby klimat kibicowski przypominałby klimaty piłki kopanej… szok dobra ale to taka mała dygresja. Kosy Olimpii: Sparta Brodnica, Legia Chełmża, Elana Toruń, Włocłavia Włocławek, Olimpia Elbląg, Stomil Olsztyn, Chojniczanka Chojnice, Chełmianka Chełm, Motor Lublin, wspomniany już żużlowy GKM Grudziądz. Układy: Wigry Suwałki, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Zgody aktualnie.. brak. Po układach i kibicowskich kosach widać, że Olimpia grała na różnych szczeblach rozgrywkowych. Tyle Piknikowego raportu…

Dodaj komentarz