Dogrywka: Lech – Stal 3:1

Mecz ze Stalą Mielec był popisem mocy ofensywnych piłkarzy Lecha Poznań. Szybko stracony gol nic nie zmienił, pewny swoich umiejętności Kolejorz równie szybko wrzucił wyższy bieg rozstrzygając to spotkanie po 49 minutach gry. Trzecia bramka o dziwo spuściła powietrze z naszej drużyny, która nie kontrolowała meczu, ale i tak powinna wygrać wyżej niż różnicą dwóch goli. Niestety znowu piętą achillesową zespołu była skuteczność stojąca na kiepskim poziomie. W niedzielę niebiesko-biali oddali raptem 4 celne uderzenia.

1-4-2-3-1

Van der Hart – Pereira (62.Kędziora), Satka, Milić, Rebocho – Murawski, Tiba (75.Kvekveskiri) – Skóraś, Amaral (75.Kownacki), Kamiński (75.Ba Loua) – Ishak (89.Marchwiński).

1-3-4-3 przechodzące na 1-3-5-2

Strączek – Chorbadzhiyski, Matras, Flis – Żyro (67.Kłos), Kasperkiewicz (76.Granlund), Urbańczyk (58.Zawada), Getinger (58.Wawszczyk) – Sitek (67.Wrzesiński), Domański, Steczyk.

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

31 minuta – Będący na połowie rywala i grający wysoko Milić popisuje się świetnym prostopadłym podaniem do Rebocho. Chorwat zagrał w strefę, gdzie było aż trzech zawodników Stali, mimo liczebnej przewagi gości Portugalczyk poprzez swoje dynamiczne wejście i tak wszystkich zgubił potrafiąc płasko dograć w pole karne. Na poniższych screenach doskonale widać, ilu naszych piłkarzy wchodziło w pole karne oraz kogo kryją piłkarze z Mielca. Kryli tak naprawdę siebie nawzajem lub powietrze, zupełnie nie kontrolowali tego, gdzie są nasi zawodnicy mający w tej sytuacji spore szanse na oddanie przynajmniej strzału. Piłka po podaniu Rebocho trafiła do Ishaka, Szwed efektownie podbił ją sobie i z półobrotu oraz z małą pomocą niezdarnego bramkarza zdobył gola na 2:1. W tej sytuacji na uwagę zasługują trzy rzeczy: 1) prostopadłe podanie Milicia 2) wejście Rebocho 3) krycie obrońców Stali siebie nawzajem