Startuje nowy sezon II-ligi

W najbliższy weekend startuje nowy sezon 2022/2023 piłkarskiej II-ligi. Będą to kolejne z rzędu rozgrywki rezerw Kolejorza na szczeblu centralnych, w których Lech Poznań spotka się z siedmioma nowymi klubami. Dwie drużyny to zespoły rezerw innych ekstraklasowiczów.W II-lidze 2022/2023 nie będą grały ekipy Stali Rzeszów, Chojniczanki Chojnice i Ruchu Chorzów, które awansowały na zaplecze Ekstraklasy oraz drużyny Pogoni Grodzisk Mazowiecki, Sokoła Ostróda i GKS-u Bełchatów, które spadły do III-ligi. Z I do II-ligi został zdegradowany za to Stomil Olsztyn, GKS Jastrzębie Zdrój oraz Górnik Polkowice. Beniaminkami zostały drużyny Siarki Tarnobrzeg, Zagłębia II Lubin, Polonii Warszawa i Kotwicy Kołobrzeg. Dzięki wycofaniu się Wigier Suwałki w lidze pozostał Hutnik Kraków.

Latem z Lecha II Poznań odeszli Hubert Szulc, Jakub Niewiadomski, Arkadiusz Kaczmarek, Artur Marciniak, Sergei Krivets i Tymoteusz Klupś. Odejście ostatniej dwójki to dla rezerw spore osłabienie. Dotąd klub pozyskał jedynie dwóch piłkarzy podpisując kontrakt z Tomaszem Cywką (Chrobry Głogów) oraz z Bruno Żołędziem (Górnik Polkowice). Z wypożyczenia do Jaroty Jarocin powrócił jeszcze Kacper Wachowiak.

Podopieczni Artura Węski do nowego sezonu przygotowywali się od 17 czerwca, latem rozegrali trzy mecze kontrolne, w których przegrali ze Śląskiem II Wrocław 1:2, pokonali Zagłębie II Lubin 3:0 i zremisowali ze Świtem Skolwin. W sparingach brał udział m.in. wracający z wypożyczenia Antoni Kozubal, cofnięty do rezerw na stałe Miłosz Mleczko czy będący formalnie graczami pierwszej drużyny Jakub Antczak, Norbert Pacławski i Maksym Czekała.

Latem najwięcej meczów towarzyskich (po 6) rozegrały ekipy Znicza Pruszków oraz Raduni Stężyca. Do największej liczby transferów z i do klubu doszło w Motorze Lublin, Górniku Polkowice czy Olimpii Elbląg. Dużo działo się jeszcze w Stomilu Olsztyn, który spadł z I-ligi, zatem wielu piłkarzy odeszło z tego klubu. Pomijając rezerwy Śląska Wrocław najmniej transferów przeprowadził dotąd KKS Kalisz kontraktując tylko jednego zawodnika.

W sezonie 2022/2023 w II-lidze zagra 18 klubów, szczebel centralny opuszczą 4 najsłabsze drużyny. Do I-ligi awansują najlepsze 2 kluby, a ekipy z lokat 3-6 ponownie zagrają w barażach. Sezon 2022/2023 rozpocznie się w sobotę, 16 lipca, czyli w ten sam weekend co Ekstraklasy. Runda jesienna składająca się z 19 kolejek zakończy się 13 listopada, jesienią odbędą się 2 kolejki awansem przesunięte z wiosny.

Runda wiosenna 2023 wystartuje za to w ostatni weekend lutego. Ostatnia 34. kolejka zostanie rozegrana w pierwszy weekend czerwca, zatem sezon 2022/2023 w II-lidze potrwa tydzień dłużej niż ten w Ekstraklasie. W nowych rozgrywkach tylko jedna kolejka (6 seria spotkań) odbędzie się w środku tygodnia, 10 sierpnia Lech II Poznań zagra z Zagłębiem II w Lubinie. W każdej kolejce wybrany mecz będzie transmitowany na antenie TVP Sport, ewentualnie lokalnie na TVP3.

W nowym sezonie 2022/2023 ze względu na nagromadzenie meczów co 3-4 dni jesienią nie będziemy zapowiadać gier Lecha II Poznań w osobnych wiadomościach na KKSLECH.com, będą tylko krótkie wzmianki o nadchodzącym spotkaniu rezerw w „Lechowym Fleszu” oraz tradycyjne krótkie relacje ze spotkań w II-lidze i w Pucharze Polski. W każdą środę będziemy natomiast publikować krótkie podsumowanie danej kolejki z zapowiedzią następnej serii spotkań.

Na start nowego sezonu Lech II Poznań w sobotę, 16 lipca, o godzinie 17:00 zagra na wyjeździe z Hutnikiem Kraków. Na bieżąco aktualizowany terminarz rezerw Kolejorza jest się -> TUTAJ. Linki do planu gier drugiej drużyny znajdują się także na stronie głównej KKSLECH.com.Terminarz 1. kolejki II-ligi 2022/2023:

Sobota, 16 lipca

Zagłębie II Lubin – Pogoń Siedlce (13:00)
Hutnik Kraków – Lech II Poznań (17:00)
Siarka Tarnobrzeg – Znicz Pruszków (17:00)
Wisła Puławy – GKS Jastrzębie Zdrój (18:00)
Radunia Stężyca – Śląsk Wrocław (18:00)

Niedziela, 17 lipca

Garbarnia Kraków – Motor Lublin (13:00)
Kotwica Kołobrzeg – Stomil Olsztyn (17:00)
Olimpia Elbląg – Górnik Polkowice (17:00)

Środa, 14 września

Polonia Warszawa – KKS Kalisz (18:30)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Dodaj komentarz