Po 2 i przed 3 kolejką II-ligi

W dniach 22-24 lipca na łącznie 9 stadionach odbyła się 2. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2022/2023. W tej serii spotkań znowu zawiódł Lech II Poznań grający w bardzo mocnym składzie, na czele stawki z kompletem punktów jest za to spadkowicz z zaplecza Ekstraklasy.

W Lechu II Poznań wystąpili m.in. Krzysztof Bąkowski, Antoni Kozubal, Gio Tsitasihvili, Afonso Sousa, Filip Marchwiński oraz Filip Szymczak, którzy nie dali rady ograć beniaminka Siarki Tarnobrzeg. We Wronkach padł remis 1:1, ozdobą meczu był gol Jakuba Zagórskiego z rezerw strzelony z połowy boiska.

W ciekawym meczu 2. kolejki Znicz przegrywając z Radunią i tak wygrał 3:1, Stomil rozbił rezerwy Zagłębia 6:2, a Śląsk II uległ u siebie Kotwicy 0:2. Nadal rozkręcić nie może się faworyzowany Motor, który w drugim kolejnym meczu zanotował drugi remis tracąc tym razem gola w 89 minucie gry i to u siebie.

W ten weekend do rywalizacji w II-lidze przystąpiła Polonia Warszawa, która po porażce zamyka tabelę będąc jedynym zespołem pozostającym bez choćby jednego oczka. Z kompletem 6 punktów prowadzi za to Górnik Polkowice, który na wyjeździe wygrał z innym spadkowiczem GKS-em Jastrzębie Zdrój 2:0.

Przez trwające mecze rundy występnej Pucharu Polski 2022/2023 więcej spotkań 3. kolejki odbędzie się w niedzielę. Wtedy choćby Lech II Poznań powalczy na wyjeździe z Radunią Stężyca (o 15:00). Wcześniej w sobotę w ciekawym meczu liderujący Górnik Polkowice zagra z Motorem Lublin czy w Derbach Dolnego Śląska rezerwy Śląska Wrocław zmierzą się z Zagłębiem II Lubin.

Emocji z pewnością nie zabraknie w jedynej poniedziałkowej konfrontacji. W niej 1 sierpnia beniaminek szczebla centralnego Polonia Warszawa podejmie przy Konwiktorskiej spadkowicza z I-ligi Stomil Olsztyn. Ten pojedynek będzie transmitowany na żywo przez TVP Sport.