Rozegrano III rundę kwalifikacyjną Ligi Konferencji

W dniach 2-11 sierpnia na kilkudziesięciu stadionach odbyły się mecze w ramach III rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Konferencji sezonu 2022/2023. Najważniejszą wiadomością jest dalsza gra o fazę grupową dwóch polskich klubów.



Raków Częstochowa postawił kropkę nad i ogrywając u siebie Spartaka Trnava 1:0 (na Słowacji było 2:0), a Lech Poznań po porażce na Islandii 0:1 u siebie pokonał po dogrywce Vikingur Reykjavik 4:1. Oprócz Kolejorza straty z pierwszego wyjazdowego spotkania u siebie odrobiła Universitatea Craiova, Rapid Wiedeń, który wygrał z Azerami po dogrywce czy AZ Alkmaar, który rozbił Szkotów aż 7:0. Na wyjeździe stratę odrobiło za to CSKA Sofia, po karnych dalej gra też FC Basel eliminując pogromcę Pogoni Szczecin – Brondby Kopenhaga.

Niespodziankę w czwartek, 11 sierpnia sprawił maltański zespół Hamrun Spartans wyrzucając za burtę po rzutach karnych Levskiego Sofia czy FC Vaduz, które w Turcji zwyciężyło miejscowy Konyaspor wynikiem 4:2. Dalej o Ligę Konferencji walczy klub Pedro Tiby, którym od czerwca jest Gil Vicente.

Przed nami w dniach 18 i 25 sierpnia (rewanże) ostatnia IV runda kwalifikacyjna. W czwartek o 20:30 drużyna Lecha Poznań zagra u siebie z F91 Dudelange, a wcześniej o godzinie 18:00 ekipa Rakowa Częstochowa podejmie Slavię Praga. Pary play-off Ligi Konferencji znajdują się poniżej. W ścieżce mistrzowskiej jest pięciu spadkowiczów z III fazy eliminacyjnej Ligi Europy.



Wyniki pierwszych meczów III rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji 2022/2023:

Ścieżka mistrzowska:

Vikingur Reykjavik – Lech Poznań 1:0
RFS Ryga – Hibernians Paola 1:1
FC Ballkani – KI Klaksvik 3:2
Szachtior Soligorsk – CFR Cluj 0:0
Zrinjski Mostar – Tobol Kostanay 1:0

Ścieżka niemistrzowska:

Riga FC – Gil Vicente 1:1
Viborg FF – B36 Torshavn 3:0
Wolfsberger – Gzira 0:0
DAC Dunajska Streda – FCSB 0:1
AEK Larnaka – Partizan Belgrad 2:1
Fenerbahce Stambuł – FC Slovacko 3:0
KuPS Kuopio – Young Boys Berno 0:2
Spartak Trnava – Raków Częstochowa 0:2
Paide – Anderlecht Bruksela 0:2
AIK Solna – Shkendija Tetovo 1:1
APOEL Nikozja – Kyzylzhar Petropawł 1:0
CSKA Sofia – St. Patrick Athletic 0:1
Lillestrom – Antwerp 1:3
Maccabi Tel-Awiw – Aris Saloniki 2:0
Molde – Kisvarda 3:0
Nefci Baku – Rapid Wiedeń 2:1
Slavia Praga – Panathinaikos Ateny 2:0
Viking Stavanger – Sligo Rovers 5:1
Zorya Ługańsk – Universitatea Craiova 1:0
Hamrun Spartans – Levski Sofia 0:1
Cukaricki Belgrad – Twente Enschede 1:3
FC Lugano – Hapoel Beer-Sheva 0:2
Sepsi Sfantul Gheorghe – Djurgardens Sztokholm 1:3
FC Vaduz – Konyaspor 1:1
Brondby Kopenhaga – FC Basel 1:0
Breidablik – Basaksehir 1:3
Fehervar – Petrocub Hincesti 5:0
Dundee United – AZ Alkmaar 1:0
Hajduk Split – Vitoria Guimaraes 3:1
Zrinjski Mostar – Tobol Kostanay 1:0

Wyniki rewanżowych meczów III rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji 2022/2023:

Ścieżka mistrzowska:

Lech Poznań – Vikingur Reykjavik 4:1 d.
CFR Cluj – Szachtior Soligorsk 1:0
KI Klakvsik – FC Ballkani 2:1 k.3:4
Hibernians Paola – RFS Ryga 1:3
Toboł Kostanay – Zrinjski Mostar 1:1

Ścieżka niemistrzowska:

Raków Częstochowa – Spartak Trnava 1:0
Gzira – Wolfsberger 0:4
B36 Torshavn – Viborg FF 1:2
Vitoria Guimaraes – Hajduk Split 1:0
Kyzylzhar Petropawł – APOEL Nikozja 0:0
Toboł Kostanay – Zrinjski Mostar 1:1
FC Basel – Brondby Kopenhaga 2:1 k.3:1
Djurgardens Sztokholm – Sepsi Sfantul Gheorghe 3:1
Hapoel Beer-Sheva – FC Lugano 3:1
Konyaspor – FC Vaduz 2:4
Petrocub Hincesti – Fehervar 1:2
Twente Enschede – Cukaricki Belgrad 4:1
Antwerp – Lillestrom 2:0
FCSB – DAC Dunajska Streda 1:0
Panathinaikos Ateny – Slavia Praga 1:1
Universitatea Craiova – Zorya Ługańsk 3:0
Basaksehir – Breidablik 3:0
Anderlecht Bruksela – Paide 3:0
Aris Saloniki – Maccabi Tel-Awiw 2:1
Levski Sofia – Hamrun Spartans 1:2 k.1:4
Shkendija Tetovo – AIK Solna 1:1 k.2:3
Sligo Rovers – Vikingur Stavanger 1:0
Rapid Wiedeń – Nefci Baku 2:0 d.
St. Patrick Athletic – CSKA Sofia 0:2
AZ Alkmaar – Dundee United 7:0
Gil Vicente – Riga FC 4:0
Kisvarda – Molde 2:1
Young Boys Berno – KuPS Kuopio 3:0

Pary IV rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji 2022/2023:

Ścieżka mistrzowska:

Lech Poznań – F91 Dudelange
NK Maribor – CFR Cluj
RFS Ryga – Linfield Belfast
Zrinjski Mostar – Slovan Bratysława
FC Shkupi – FC Ballkani

Ścieżka niemistrzowska:

Raków Częstochowa – Slavia Praga
APOEL Nikozja – Djurgardens Sztokholm
Maccabi Tel-Awiw – Nicea
Universitatea Craiova – Hapoel Beer-Sheva
Basaksehir – Antwerp
FCSB – Viking Stavanger
Partizan Belgrad – Hamrun Spartans
Fiorentina – Twente Enschede
Villarreal – Hajduk Split
FC Koeln – Fehervar
West Ham United – Viborg FF
Young Boys Berno – Anderlecht Bruksela
FC Slovacko – AIK Solna
Molde – Wolfsberger
AZ Alkmaar – Gil Vicente
CSKA Sofia – FC Basel
FC Vaduz – Rapid Wiedeń

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <





Dodaj komentarz