Warto wiedzieć: Pogoń – Lech (11.09.2022)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu kilkadziesiąt godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Pogoń Szczecin – Lech Poznań (11.09.2022)

O polepszenie bilansu – Wliczając wszystkie oficjalne mecze z Pogonią na wszystkich frontach jutro Lech spotka się z tym klubem 101 raz w historii i 81 w Ekstraklasie. Lepszy bilans ogólny ma Lech, ten ekstraklasowy jest już równy. W niedzielę poznaniacy powalczą o 38 zwycięstwo oraz 28 ekstraklasowe.

Przewaga ostatnich meczów – Wliczając wszystkie fronty Lech Poznań w 18 ostatnich meczach z Pogonią Szczecin zwyciężył 10 razy. Do tego 5 spotkań zremisował i 3 razy przegrał. Niedzielne starcie będzie już 19 od sezonu 2016/2017.

Kto trafi do siatki? – W 18 ostatnich meczach na 2 frontach od sezonu 2016/2017 tylko 5 razy zdarzyło się, aby w ciągu 90 minut gola strzelił zarówno Lech Poznań jak i Pogoń Szczecin. W 2 spotkaniach mieliśmy bezbramkowy remis.

Lech ostatnio nie przegrywał – Kolejorz nie przegrał w żadnym z 4 ostatnich meczów w Szczecinie (2 remisy, 2 zwycięstwa). Ostatni raz poległ na obiekcie Pogoni w październiku 2018 roku.

O 14 zwycięstwo w Szczecinie – W dotychczasowej historii Lech zwyciężył w Szczecinie tylko 13 razy (10 w lidze). Kolejorz triumfował w Szczecinie bez utraty bramki łącznie 9 razy (7 z rzędu), 4 razy wygrał z Pogonią na wyjeździe rezultatem 1:0.

W lutym 3:0 – Ostatni mecz Pogoń – Lech odbył się 26 lutego. Wtedy w ciągu 6 minut poznaniacy strzelili 3 gole, wygrali 3:0 i odzyskali prowadzenie w tabeli. Jednocześnie Kolejorz tamtym zwycięstwem wybił rywalowi z głowy jakiekolwiek nierealne marzenia o tytule Mistrza Polski.

O czwartą wygraną z rzędu – Lech Poznań wygrał ostatnie 3 mecze w lidze nie tracąc w nich żadnego gola. Pogoń ma za to drugą najlepszą ofensywę w tym sezonie Ekstraklasy (13 trafień).

Zakończyć passę Pogoni – W tym sezonie Pogoń rozegrała u siebie 6 meczów na 2 frontach i w żadnym spotkaniu nie przegrała. Szczecinie mają passę 8 kolejnych domowych spotkań bez porażki (6 ligowych). „Portowcy” ostatni raz przegrali przed własną publicznością dnia 20 kwietnia z Rakowem Częstochowa 1:2.

Jasny cel – Cel na niedzielę jest jasny. Lech nie może przegrać z Pogonią, bowiem wtedy szczecinianie odjechaliby mu na aż 9 punktów. Remis to minimum, wygrana tylko mocniej przybliżyłaby poznaniaków do podium.

Strzelić bramkę na 1:0 – Lech w tym sezonie ligowym wygrał wszystkie mecze, w których jako pierwszy obejmował prowadzenie. Jutro może to być klucz do zwycięstwa.

Komplet – Pogoń otwiera jutro nowe trybuny, niedzielny mecz obejrzy komplet ponad 17 tysięcy ludzi. W lutym spotkanie w Szczecinie śledziło na żywo 9138 widzów.

Mecz w dwóch stacjach – Mecz Pogoń – Lech pokaże C+ Sport i dodatkowo otwarty kanał TVP Sport. My zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo na KKSLECH.com.

Raczkowski rozjemcą – Arbitrem niedzielnych zawodów w Szczecinie będzie Paweł Raczkowski, który prowadził też lutowe spotkanie obu drużyn wygrane przez Mistrza Polski 3:0. W tym sezonie sędzia z Warszawy prowadził dwa nasze spotkania z Rakowem i z Wisłą (oba przegrane).

Lech nie jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w niedzielę, 11 września, o godzinie 15:00 będzie rywal. Średni kurs na wygraną Kolejorza wynosi 3.05, na remis 3.35 a na triumf Pogoni 2.35.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <