Lechowa młodzież 2022/2023 – tydzień 5

W miniony weekend kolejne mecze w swoich ligach rozegrały cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Był to dużo lepszy weekend od tego poprzedniego. Pierwsze domowe zwycięstwo odniosły rezerwy, przełamali się też juniorzy młodsi i trampkarze starsi. Punkt w ostatniej minucie uratowali jeszcze juniorzy starsi.II-liga:

W sobotę Lech II Poznań wygrał drugi mecz w sezonie 2022/2023 i pierwszy u siebie. W składzie rezerw wystąpił m.in. m.in. Artur Rudko, Maksymilian Pingot, Mateusz Żukowski, Antoni Kozubal czy Artur Sobiech, a Lech II Poznań ograł u siebie dotychczasowego sąsiada w tabeli Motor Lublin 2:0 (to pierwsze zwycięstwo nad tym klubem w II-lidze). Po tym triumfie podopieczni Artura Węski są na bezpiecznym 14. miejscu w ligowej tabeli, ale nie mają żadnej przewagi nad strefą spadkową. W niedzielę o 12:30 czeka ich wyjazdowe spotkanie z drugim KKS-em Kalisz.

CLJ U-19:

Lech Poznań w CLJ U-19 już nie przegrał, ale też nie potrafił odnieść zwycięstwa. Juniorzy starsi zremisowali na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 1:1 strzelając gola w ostatniej minucie. Podopieczni Bartosza Bochińskiego z bilansem 2-1-2, 9:8 są na 9. miejscu po 5 kolejkach mając tylko 3 oczka przewagi nad strefą spadkową. W sobotę w samo południe Kolejorza czeka domowy mecz z niżej notowanym Śląskiem Wrocław.

CLJ U-17:

Lech Poznań U-17 prowadzony przez Jędrzeja Łągiewkę po dwóch kolejnych porażkach zdołał się przełamać. Juniorzy młodsi ograli u siebie Śląsk Wrocław 2:1 i po 5 kolejkach grupy zachodniej są na 7. pozycji. Lech Poznań gromadząc dotąd 9 punktów (3 wygrane, 2 porażki) traci do liderującego Rakowa Częstochowa 4 oczka. W sobotę o 11:00 juniorów młodszych Kolejorza czeka wyjazdowy mecz z trzynastą w tabeli Arką Gdynia.

CLJ U-15:

Trampkarze starsi po dwóch meczach bez wygranej wrócili na zwycięską ścieżkę. Tym razem Lech Poznań U-15 szkolony przez Damiana Sobótkę rozprawił się z liderem przed tym weekendem FASE Szczecin gromiąc go na swoim boisku aż 6:1. Niebiesko-biali w grupie B są teraz drudzy ze stratą 3 oczek do Pogoni Szczecin. W sobotę o 12:00 trampkarzy starszych Kolejorza czekają derby z Wartą Poznań na jej terenie.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2022/2023 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Motor Lublin 2:0
CLJ U-19: Raków Częstochowa – Lech Poznań 1:1
CLJ U-17: Lech Poznań – Śląsk Wrocław 2:1
CLJ U-15: Lech Poznań – FASE Szczecin 6:1

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: KKS Kalisz – Lech II Poznań (niedziela, 18 września, godz. 12:30)
CLJ U-19: Lech Poznań – Śląsk Wrocław (sobota, 17 września, godz. 12:00)
CLJ U-17: Arka Gdynia – Lech Poznań (sobota, 17 września, godz. 11:00)
CLJ U-15: Warta Poznań – Lech Poznań (sobota, 17 września, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <