Noc jest nasza, jutra nie ma! Lech – Austria 4:1

O godzinie 21:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 2. kolejki grupy C piłkarskiej Ligi Konferencji sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Austrii Wiedeń. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null Mistrz Polski 2021/2022 vs trzeci zespół Bundesligi 2021/2022
null Lech wygrał w tym sezonie wszystkie domowe mecze w Europie (4-0-0, 12:1)
null Austria nie zwyciężyła w żadnym z 7 ostatnich spotkań w Europie (ostatnia wygrana: 02.11.2017 z HNK Rijeka na wyjeździe 4:1)
null 4 mecze Lecha z Austriakami w historii (3-0-1, 8:3)
null 2 mecze Lecha z Austriakami w Poznaniu = 2 wygrane (2008, Austria 4:2 d. i 2010, Salzburg 2:0)
null Lech w pucharowych meczach wrześniowych u siebie – 6-1-3, 17:8 (aż 7 spotkań na 0 z tyłu)

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej o Austrii Wiedeń i o dwumeczu Lecha Poznań z tym rywalem? Komplet artykułów KKSLECH.com znajdziesz -> TUTAJ

19:27 – Dobry wieczór z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. I TO JEST EUROPA! Po 14 latach gramy z Austrią Wiedeń o pierwsze od listopada 2020 roku zwycięstwo w fazie grupowej europejskich pucharów. To będzie wieczór, oby to była niezapomniana noc!

19:29 – Po ładnym zachodzie słońca nad stadionem, w Poznaniu mamy już ciemno. Na murawie rozłożono już duże logo UEFA Conference League. Za chwilę pierwsze zdjęcia i składy.

19:30 – null Pierwsze fotki:

19:31 – Poniżej skład Lecha. Wrócił Amaral, miejsce w składzie utrzymał Szymczak oraz Satka.

19:35 – Piłkarze obu ekip dotarli na stadion, trwa spacer po murawie.

19:39 – null Poniżej skład Austrii. Goście zagrają w systemie 1-3-4-3 przechodzącym na 1-4-3-3. Holland będzie raz defensywnym pomocnikiem, raz będzie środkowym obrońcą. Po odpowiednich analizach łatwo rozgryźć taktykę przeciwnika.

19:44 – null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Pedro Rebocho.

19:56 – Słychać kibiców Austrii.

20:00 – Równo godzina do meczu. Jak na 60 minut do pierwszego gwizdka na stadionie już jest wielu kibiców. Widać, że jest to zupełnie inny mecz niż od tych rozgrywanych w ostatnich miesiącach.

20:06 – null Wygrana w grupie C jest warta 500 tysięcy euro, za remis kluby otrzymają 166 tysięcy euro.

20:11 – Bramkarze obu ekip są już na rozgrzewce.

20:20 – Lech w komplecie na rozgrzewce. Z Kotła – „Kolejorz, jesteśmy z Wami!”.

20:27 – null Lech Poznań w pierwszym meczu u siebie w fazie grupowej zaliczył dotąd bilans 1-2-1.

20:30 – 30 minut:

20:44 – Na murawie są rozkładane kolejne bannery Ligi Konferencji.

20:45 – Rozgrzewka obu ekip już zakończona.

20:50 – Czytane są składy Lecha i Austrii. Za parę minut zabrzmi hymn Ligi Konferencji.

20:50 – Coraz bliżej.

20:59 – Hymn Ligi Konferencji odegrany, obie drużyny już na boisku. Zaraz zaczynamy!

20:59 – Najpóźniej w przerwie aktualizacja pierwszych zdjęć.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

2 min. – Od początku ciekawe, ofensywne spotkanie. Obie drużyny chcą grać w piłkę.
5 min. – Austria zostawia dużo miejsca w środkowej strefie.
7 min. – Jeszcze nikt nie przejął kontroli nad meczem, gra toczy się głównie w środku boiska.
9 min. – Na razie Austriacy lepiej czują się na boisku, wymieniają więcej podań, pokazują, że będą groźni.
11 min. – Lech ma problemy, nie może wyjść spod pressingu.
14 min. – null Pierwsza akcja Lecha i już powinien być gol! Prostopadłe podanie do Amarala, który uderzając z lewej nogi posłał piłkę nad poprzeczką!

null 16 – 30 minuta

17 min. – Błąd Austriaków, urwał się Skóraś, jednak miał piłkę na gorszej nodze uderzając na końcu daleko obok bramki.
22 min. – Piłkę przejął Pereira, który oddał niecelny strzał z dużej odległości.
23 min. – Austria nie gra już tyle piłką, co na początku meczu.
23 min. – Znowu w dobrej sytuacji Amaral wszystko popsuł
23 min. – null Kontra Austrii prawą stroną i świetnie broni Bednarek!
27 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!! Amaral wypuścił Ishaka, nie było spalonego, Szwed biegł sam na sam i strzelił swojego 15 gola dla Lecha w Europie.

null Ishak
null Amaral

29 min. – null Błyskawiczna odpowiedź Austrii. Akcja lewą flanką, na końcu z kilkunastu metrów na dwa razy uderzył Braunoder, który pokonał Bednarka. 1:1.
29 min. – Rozpadło się nad stadionem.

null 31 – 45 minuta

31 min. – Austriacy nadal w ataku.
34 min. – Z akcji Lecha wyszła kontra rywala i karny po faulu Rebocho. Niestety.
36 min. – Bednarek broni rzut karny!
38 min. – Lech musi uspokoić grę, poznaniacy grają bardzo nerwowo. To nie jest ten Lech z ostatnich meczów.
39 min. – Kocioł pod bramką Austrii po podaniu Rebocho z lewej strony. Amaralowi zabrakło wzrostu przy wyskoku do piłki.
43 min. – Austria lepiej czuje się na grząskiej płycie. Lech nie gra swojej piłki, za dużo jest strat, niecelnych podań, poznaniacy nie umieją dłużej utrzymać się przy piłce.
45 min. – Do przerwy 1:1. Lech miał lepsze okazje, ale więcej z gry miała Austria, która lepiej operuje piłką. Trwa bardzo ciekawe, ofensywne spotkanie.

Aktualizacja pierwszych zdjęć:

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Początek II połowy. W przerwie zmiana. Douglas za Rebocho.
49 min. – Piłką znów grała Austria, lepszą okazję miał Lech a konkretnie Amarala, którego strzał na korner sparował bramkarz.
51 min. – Akcja 1 na 1 autorstwa Skórasia, który wrzucił piłkę za bramkę.
52 min. – Prostopadłe zagranie Skórasia do Amarala, Portugalczyk niestety nie dał rady trącić piłki.
55 min. – Teraz dla odmiany dwie akcje Austrii, ale bez strzału.
56 mim. – I znowu w ataku Lecha, dwa niecelne podania Amarala oraz Ishaka. Za dużo tego dzisiaj.
57 min. – null Kartka dla Szymczaka.
58 min. – null Velde za Szymczaka i Murawski za Kvekveskiriego.
59 min. – Widzów: 20102.

null 61 – 75 minuta

62 min. – Ufff. Minimalnie niecelny strzał Grubera zza pola karnego.
64 min. – GOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:1! Miękka wrzutka w pole karne, gdzie nogę przystawił Skóraś, który z powietrza zdobył gola!

null Skóraś
null Pereira

66 min. – null Kartka dla Douglasa.
68 min. – null I dla Bednarka też.
69 min – Akcja Skórasia z Pereirą. Niestety, Portugalczyk dograł źle.
70 min. – null Marchwiński za Amarala.

null 76 – 90 minuta

76 min. – GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! 3:1! Po fajnej akcji Lecha i wrzutce z prawej strony, w polu karnym z piłkę efektownie odwrócił się Velde, który lewą nogą wpakował piłkę po długim rogu.

null Velde
null Ishak

77 min. – Następna szansa Lecha po akcji prawą stroną, niestety znowu piłka została zagrana za plecy.
82 min. – Lech w końcu ma kontrolę na grą Austrii, która od kilkunastu minut nic nie gra.
84 min. – Kontra Kolejorza środkiem pola, źle po długim rogu uderzył Skóraś.
85 min. – null Dagerstal za Ishaka.
90 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Mistrz Polski gromi Austriaków, Lech strzela gola na 4:1 po złym wybiciu piłki po rzucie wolnym. Do siatki znowu trafia Velde!

null Velde
null bez asysty

90+1 min. – Jeszcze 3 mnuty.
90+3 min. – Lechici kontrolują mecz. Nic im nie grozi
90+4 min. – Koniec! Mistrz Polski pobija Europę! Austria Wiedeń na kolanach, Lech wygrywa 4:1 i jest w grze o awans do 1/16 finału Ligi Konferencji!

null 2. kolejka grupy C Ligi Konferencji 2022/2023, czwartek, 15 września, godz. 21:00
null KKS Lech Poznań – FK Austria Wiedeń 4:1 (2:1)

null Bramki: 27.Ishak 64.Skóraś 76 i 90.Velde – 29.Braunoder

null Asysty: 1:0 – Amaral 2:1 – Pereira 3:1 – Ishak 4:1 – bez asysty

null Żółte kartki: Rebocho, Szymczak, Douglas, Bednarek – Gruber, Galvao, Braunoder

null Widzów: 20102

null Sędzia: Peter Kjaesgaard (Dania)

null Sędzia techniczny: Jakob Sundberg

null Sędziowie boczni: Dennis Rasmussen, Ole Kronlykke

null Sędziowie VAR: (brak)

null Lech: Bednarek – Pereira, Satka, Milić, Rebocho (46.Douglas) – Karlstrom, Kvekveskiri (58.Murawski) – Szymczak (58.Velde), Amaral (70.Marchwiński), Skóraś – Ishak (85.Dagerstal).

null Rezerwowi: Rudko, Pingot, Czerwiński, Żukowski, Douglas, Dagerstal, Murawski, Marchwiński, Sousa, Velde, Tsitaishvili.

null Austria: Fruchl – Holland (71.Teigl), Muehl, Galvao – Ranftl, Braunoder, Fischer, Martins (77.Kreiker) – Gruber (77.Tabaković), Fitz (71.Keles), Jukić (60.Husković).

null Rezerwowi: Kos, Teigl, Koumetio, Kreiker, Miesl, Polster, Keles, Tabaković, Husković, Vucić.