Wypowiedzi trenerów po meczu

Wypowiedzi obu trenerów po meczu. Szkoleniowca gości Manfreda Schmida oraz opiekuna gospodarzy Johna van den Broma na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu 2. kolejki grupy C piłkarskiej Ligi Konferencji sezonu 2022/2023, KKS Lech Poznań – FK Austria Wiedeń w czwartek, 15 września, o godzinie 21:00.

Manfred Schmid (trener Austrii):„Gratuluję Lechowi zwycięstwa, ale jeśli ktoś oglądał ten mecz przez 70 minut, to widział, jak dobrze graliśmy w tym spotkaniu. Na końcu każdy mógł być zaskoczony wynikiem. Lech grał skutecznie, w dodatku jego bramkarz obronił rzut karny. Niepotrzebnie też straciliśmy bramkę na 1:2. Naszej drużynie brakuje doświadczenia w takich meczach. Popełniliśmy za dużo błędów, można było ich uniknąć. Wynik 1:4 jeszcze niczego nie przekreśla, mimo tej porażki nadal mamy szanse na wyjście z grupy.”

John van den Brom (trener Lecha):„Mecz z Austrią 4:2 był legendarny, dziś po 4:1 znowu można pomyśleć o tym spotkaniu. Na pewno mecz z Austrią był spotkaniem na europejskim poziomie, w którym świetnie dopingowali kibice. Szczególnie w pierwszej połowie było to trudne spotkanie, Austria grała wysokim pressingiem i nie mogliśmy grać tak jak chcieliśmy. Wiedzieliśmy jednak o przestrzeniach na boisku, które zostawia rywal i w ten sposób zdobyliśmy gola na 1:0. W drugiej połowie widziałem już europejski futbol, taka piłka mnie cieszyła. Moi piłkarze dobrze się spisywali, dobrze grali także rezerwowi. Każdy musi dawać z siebie wszystko – zawszę o tym mówię. Pokazaliśmy dziś team-spirit, zawodnicy ciężko pracowali na boisku. Mieliśmy mentalność zwycięzcy, która pozwoliła nam wygrać.”

„Dzisiaj Austria Wiedeń w pierwszej połowie pokazywała dużą intensywność gry. Może dlatego w drugiej połowie wyglądali gorzej i to my kontrolowaliśmy wtedy mecz. Uważam, że od 4-5 meczów gramy dobrze. Poprawiliśmy naszą grę, poprawiliśmy kontrolę na boisku i jeszcze umiemy przeważać. Zawodnicy czują się dobrze fizycznie, mogę również korzystać z większej liczby obrońców. Mogę rotować składem, a każdy zawodnik, który gra dobrze się spisuje. Rotacje, jakie przeprowadzam nie osłabiają zespołu.”

„Praca po wygranych jest łatwiejsza, a na pewno bardziej przyjemniejsza. Zawsze jestem pozytywnie nastawiony do pracy. Ostatnie mecze pokazują DNA klubu. Przychodząc tutaj widziałem, jak Lech grał w ubiegłym sezonie i m.in. dlatego zdecydowałem się tutaj przyjść. Ostatnio także to widzę. Wielu zawodników pokazuje się z dobrej strony, choć niedawno wszyscy domagali się wzmocnień. Po Villarrealu wszyscy nas chwalili, ale przegraliśmy, po Szczecinie także nas chwalono, jednak remis był dla nas jak porażka. Wyniki w ostatnich dwóch meczach były niezadowalające. Dziś była dobra gra i zwycięstwo. Oto w tym wszystkim chodzi.”