Po 11 i przed 12 kolejką II-ligi

W sobotę, 17 września oraz w niedzielę, 18 września na łącznie 9 stadionach odbyła się 11. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2022/2023. Dopiero drugi raz w tych rozgrywkach punkty straciła rewelacyjna Kotwica Kołobrzeg, na 2. miejsce wskoczył Znicz Pruszków, znowu gładko poległ Motor Lublin, a Lechowi II Poznań ponownie udało się utrzymać pozycję tuż nad strefą spadkową.

Drugim klubem, który zatrzymał liderującą Kotwicę Kołobrzeg stał się inny beniaminek Polonia Warszawa, która przegrywając już w 1 minucie 0:1 dała radę wyrwać remis 1:1. Mimo prowadzenia domowe baty od rewelacyjnej Wisły Puławy 2:6 zebrał ostatni Motor Lublin. Show dał Maciej Firlej, który hat-trickiem dał Zniczowi Pruszków wyjazdowe zwycięstwo nad Pogonią Siedlce 4:3 i jednocześnie pozycję wicelidera.

W Olsztynie spadkowicz z I-ligi Stomil pokonał rezerwy Śląska Wrocław 1:0 po golu w ostatniej minucie, a w Kaliszu rezerwy Lecha Poznań zremisowały z miejscowym KKS-em 2:2 dzięki czemu zajmują bezpieczne 13. miejsce w ligowej tabeli mając oczko przewagi nad strefą spadkową. W weekend skromnie zwyciężył Górnik Polkowice, który wygrał z Hutnikiem Kraków wynikiem 1:0 po bramce byłego zawodnika tego klubu Abdallaha Hafeza.

Następna 12. kolejka II-ligi 2022/2023 odbędzie 24 i 25 września. Lech II Poznań z powodu powołań do reprezentacji przełożył swój mecz z Pogonią Siedlce na środę, 5 października na godzinę 13:00. Dzień wcześniej odbędzie się spotkanie Kotwicy Kołobrzeg z Garbarnią Kraków. Inne kluby zagrają planowo w najbliższą sobotę oraz w niedzielę.

Interesująco zapowiada się starcie Znicza ze Stomilem i Wisły Puławy z KKS-em, a więc mecz dwóch zespołów będących obecnie w strefie barażowej o awans do I-ligi. W sobotę dojdzie też do spotkania czwartego Zagłębia II Lubin z piątą Polonia Warszawa czy do konfrontacji szesnastego Hutnika Kraków z ostatnim Motorem Lublin (w niedzielę).