Mistrz jadący po swoje! Górnik – Lech 1:2

O godzinie 18:30 na Arenie Zabrze mieszczącej się przy ulicy Roosevelta 81 w Zabrzu, początek meczu 13. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Górnika Zabrze a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Górnik – Lech (16.10.2022)

null 3 mecze z Górnikiem w zeszłym sezonie, 3 wygrane (3:1, 2:1, 2:0 w PP)
null 2 fronty, 7 kolejnych meczów Lecha z Górnikiem bez porażki i aż 16 strzelonych goli
null Ostatnia porażka Lecha z Górnikiem: 15.03.2019 (0:3), ostatnia porażka w Zabrzu: 04.11.2017 (1:3)
null W 21 ostatnich meczach z Górnikiem na 2 frontach padał co najmniej jeden gol
null Ostatni raz w meczu Górnik – Lech rozegranym w Zabrzu nikt nie strzelił bramki jesienią 2004 roku
null W ostatnich 15 z 21 meczów na 2 frontach do siatki trafił zarówno Lech jak i Górnik.
null W ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Filip Marchwiński

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Tylko zwycięstwo! W razie wygranej Lech byłby już bardzo blisko podium.
1 min. – Mecz przez dym od piro zaczął się o 18:34.
2 min. – Kontra Górnika po stracie piłki. Zabrzanie za długo grali po ziemi, lechici zdążyli wrócić.
4 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! 1:0! Dość przypadkowa akcja, w której nie bardzo poradzili sobie Ba Loua z Marchwińskim. Po złym wybiciu piłki przez stopera Górnika mocny strzał zza pola karnego i z lewej nogi oddał Ishak, który zdobył bardzo ładnego gola!

null Ishak
null bez asysty

6 min. – Lechici grają piłką.
8 min. – Podolski strzela, broni Bednarek. Sędzia i tak odgwizduje jedenastkę za faul Milicia.
9 min. – VAR powinien sprawdzić sytuację.
10 min. – null Włodarczyk trafia z rzutu karnego na 1:1.
11 min. – null Już 7 kolejnych ligowych spotkań, w których bramkę strzelił Lech i Górnik.
13 min. – Powtórki telewizyjne pokazały, że karnego nie powinno jednak być, bo Podolski wcześniej się poślizgnął. W tym tygodniu Lech nie ma szczęścia do decyzji sędziów.
14 min. – Górnik nabrał wiatru w żagle i zaczął się rozkręcać.

null 16 – 30 minuta

18 min. – Lechici odzyskują już kontrolę nad meczem, poznaniacy będą mieli drugi rzut wolny w ciągu kilkudziesięciu sekund.
20 min. – Na razie wyrównane spotkanie z szarpaną grą. Lech nie potrafił dotąd złapać odpowiedniego rytmu w grze.
21 min. – Po stracie piłki Janzy szansę miał Ishak, który niestety nie skorzystał z prezentu od kapitana zabrzan.
23 min. – Niezłą wrzutkę Ba Loua wyłapał Bielica.
26 min. – Poznaniacy grali piłką aż w nieodpowiedzialny sposób stracił ją Marchwiński.
28 min. – null Fatalny błąd Milicia, strzał Okonukiego bardzo dobrze obronił Bednarek!
29 min. – Niecelna główka Milicia po dośrodkowaniu Rebocho z rzutu rożnego. Lech w lidze rzadko w ogóle oddaje strzały po kornerach. Warto odnotować to uderzenie.
30 min. – null Ostre zagranie Podolskiego, w którym ucierpiał Bednarek. Gdzie jest kartka?!

null 31 – 45 minuta

34 min. – Bardzo dobre, aczkolwiek niecelne uderzenie Rebocho z daleka.
36 min. – null A teraz Bielica zatrzymuje dobry strzał Ishaka!
39 min. – Marchwiński w swoim stylu stracił piłkę w środku pola. Górnik wyszedł z drugą kontrą po jego błędzie.
41 min. – null Ajjj. Niezła główka Velde po dośrodkowaniu z prawej strony. Było blisko.
43 min. – Ponownie zaatakował Górnik, który wykonał dwa rzuty rożne.
45 min. – W tej połowie pogramy jeszcze 2 minuty.
45+3 min. – Do przerwy 1:1. Lech jest lepszy i zasługuje na drugą bramkę. Przydałoby się jeszcze więcej jakości w środku pola, czas dać szanse Amaralowi.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Początek II połowy. Warto przypomnieć, że w tym sezonie Lech wygrał wszystkie mecze ligowe, w których prowadził 1:0 i oby tak pozostało.
49 min. – Lechici wymienili ładnych kilkanaście podań aż sfaulowany został Kvekveskiri. Szkoda tylko, że poznaniacy grali piłką właściwie na stojąco.
52 min. – null Murawski ukarany kartką.
53 min. – Niecelny strzał Podolskiego z daleka.
54 min. – Odpowiedź Lecha, po zagraniu Ishaka szczęśliwie interweniował Bjelica. Jeden ze stoperów zdobyłby samobója.
54 min. – I już idziemy w drugą stronę! Kolejne niecelne uderzenie Podolskiego z dystansu.
56 min. – Marchwiński wywalczył rzut wolny, ale daleko od bramki Bielicy.
57 min. – null Kartka dla Ishaka, który również ma dość amatorskiego sędziowania. Arbitrzy dziś kompletnie nie panują nad sytuacją.
57 min. – null A teraz Velde! Znowu niewiele brakowało, piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.
60 min. – Zmiany, zmiany! Van den Brom już powinien wprowadzać zmienników.

null 61 – 75 minuta

62 min. – Dwa zmarnowane kornery przez Kolejorza. Po drugim ucierpiał jeszcze Milić, ale nie ma mowy o karnym.
63 min. – null Lech ma aż 68% posiadania piłki. Czas w końcu przełożyć optyczną przewagę na gola.
63 min. – Jest VAR! Może będzie karny dla Lecha.
66 min. – Karny dla Lecha po faulu na Miliciu!
67 min. – GOOOOOOOOOOOOOL!!!! Ishak pewnie z 11 metrów! To jego 5 gol w tym sezonie ligowym. 2:1 dla Mistrza Polski!

null Ishak

69 min. – Cholewiak zgubił Satkę, ale podanie przeciął Milić.
71 min. – Tym razem Podolski celnie i broni Bednarek!
71 min. – Górnicy znowu ruszyli na naszą bramkę. Musimy zachować czujność.
73 min. – Velde -> Marchwiński -> Ba Loua. Iworyjczyk wszystko zepsuł, sam Marchwiński także się nie zorientował.
73 min. – Ucierpiał Kvekveskiri, lecz już wstał.
74 min. – Po błędzie Bednarka musiał faulować Milić. Będzie rzut wolny.
75 min. – Przydałby się gol na 3:1 po kontrze. Taka bramka definitywnie zakończyłaby emocje.
75 min. – null Dopiero pierwsza zmiana w Lechu. Karlstrom za Murawskiego.

null 76 – 90 minuta

78 min. – null I było blisko, jednak Velde trafia w Bjelicę! Bramkarz Górnika daje jeszcze nadzieję zabrzanom.
79 min. – Gdzie są następne zmiany? Velde z Marchwińskim już dawno powinni zejść. Tego drugiego od kilkunastu minut nie widać ani z przodu ani z tyłu.
81 min. – null Nie o takie zmiany chodziło. Wszedł Szymczak, ale za Ba Loua.
83 min. – Lech nie ma kontroli na grą Górnika. Środek nie funkcjonuje, Velde irytuje, Marchwińskiego nie ma.
84 min. – Bednarek łapie piłkę po strzale głową!
87 min. – Lechici ofiarnie się bronią, trener Lecha nie reaguje. On nie wie, że ma jeszcze zmiany?!
87 min. – Kontra Szymczaka zakończona stratą piłki.
88 min. – null Pereira za Velde. Marchwiński zagra więc pełne 90 minut. Nie do wiary i niemożliwe za kadencji poprzedniego trenera.
90 min. – null Bednarek broni uderzenie Okonukiego, który wcześniej łatwo ograł Pereirę!
90 min. – Jeszcze aż 8 minut.
90+3 min. – null Kartka dla Kvekveskiriego, który nie zagra w Krakowie.
90+3 min. – Bardzo dobra interwencja Satki w polu karnym.
90+4 min. – null Bednarek broni strzał Janzy! Super!
90+5 min. – Znowu Bednarek łapie piłkę! Może zostać dziś cichym bohaterem Lecha.
90+7 min. – Jeszcze minuta nerwów.
90+7 min. – Okunuki skiksował za polem karnym.
90+8 min. – null Kartka dla Bednarka.
90+9 min. – Już jest po czasie. Frankowski nie kończy meczu.
90+10 min. – KONIEC! Lech wygrywa 2:1 i jest już 3 punkty od podium. Brawa, brawa dla Kolejorza, który będąc drużyną lepszą, ale nieskuteczną zasłużenie zwycięża! Jedziemy dalej po swoje!

null null 13. kolejka PKO Ekstraklasy 2022/2023, niedziela, 16 października, godz. 18:30
null Górnik Zabrze – KKS Lech Poznań 1:2 (1:1)

null Bramki: 10.Włodarczyk – k. – 4 i 67.Ishak

null Asysty: 1:0 – bez asysty 2:1 – bez asysty

null Żółte kartki: Kotzke, Verhovec, Janza – Murawski, Ishak, Kvekveskiri, Bednarek

null Widzów: 15918

null Sędzia: Frankowski (Toruń)

null Sędzia techniczny: Piszczelok

null Sędziowie boczni: Boniek, Winkler

null Sędziowie VAR: Jakubik, Obukowicz

null Górnik: Bielica – Szcześniak (90+2.Paluszek), Bergstrom, Jensen – Okunuki, Kotzke, Verhovec (80.Pacheco), Janza – Dadok (62.Olkowski), Włodarczyk (46.Cholewiak), Podolski.

null Rezerwowi: Broll, Paluszek, Olkowski, Kamber, Cholewiak, Wojtuszek, Pacheco, Marosa, Krawczyk.

null Lech: Bednarek – Czerwiński, Satka, Milić, Rebocho – Murawski (75.Karlstrom), Kvekveskiri – Ba Loua (81.Szymczak), Marchwiński, Velde (88.Pereira) – Ishak.

null Rezerwowi: Rudko, Pereira, Pingot, Żukowski, Karlstrom, Tsitaishvili, Amaral, Sobiech, Szymczak.

null Kapitanowie: Janza – Ishak

null Ustawienia: 1-3-4-3 – 1-4-2-3-1

null Trenerzy: Gaul – Van den Brom

null Obserwacja „Oko na grę”: Marchwiński

null Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)

null Pogoda: +17°C, pogodnie

null Miejsce: Arena Zabrze (ul. Roosevelta 81, Zabrze)

304 komentarze

1. tomek27 pisze:

Czyli on jednak nie drukuje , on jest taki słaby

2. Bigbluee pisze:

Karny którego nie było oraz karny którego nie bylo. Zamiast 0:1 jest 1:2.

3. Pawel68 pisze:

Teraz 3 i wracamy do domku!

4. Levin_9 pisze:

To jest ten sam zawodnik Górnika który ręką „faulował” Jędze w Warszawie i z karnego strzelili na 1:2 ?.

5. robson pisze:

Obu karnych być nie powinno, ale skoro gwizdnął za taką pierdołę w pierwszej połowie, to musiał być konsekwentny i gwizdnąć też dla nas.

6. Max Gniezno pisze:

Sędziowanie i var to jedno ale to co odpierdalają gadające matoly w c+ do dopiero świństwo.

7. Pawelinho pisze:

I tak sędzia ode mnie dostanie jedynkę za całokształt, który jest tak gówniany jak ta cała sędziowska klika drukarzy.

8. Mario85 pisze:

Oby to utrzymali to kontakt z czołówka by był a i zaległy mecz. Gdyby nie zjabany początek sezonu to by było już teraz ok.

9. Max Gniezno pisze:

Jak nie wciśniemy szybo trzeciej to będzie horror do samego konca

10. Jakub80 pisze:

Najlepiej jakby strzelili jeszcze ze dwie i nie byłoby żadnych wątpliwości ,ale obawiam się obrony Czestowowy z naszej strony.

11. Pawelinho pisze:

Dobra ale gdzie są zmiany w Lechu?!

12. Mansfield pisze:

Komentator w C+ jest udany ,Podolski upadał po dotknięciu Milica (bez szans na strzał ) karny ewidentny,Milicz walnięty w papę w polu karnym,mam wątpliwości.
    Myślałem ze nie podyktuje.

13. Pawelinho pisze:

Zagranie łokciem w twarz Kvekveskiri’ego gdzie jest kartka pajacu z gwizdkiem?!

14. Bart pisze:

Frankowski chyba wiedział że ten karny dla Górnika był z dupy i chciał się zrehabilitować. Ta sytuacja uratowała mu dupę. Wyszło na zero. Nikt już sędziemu nie zarzuci że decyzjami wypaczył wynik.

15. Kibic z Bydgoszczy pisze:

Emocje jak na naszą ligę spore. Jak zwykle w meczu Górnik-Lech.

16. tomasz1973 pisze:

Tego Mielcarskiego, że nie chcieli w Lechu, gdy grał w Olimpii to już wiemy, ale on ma od zawsze taka niechęć dla nas, że zastanawiam się czy któryś z kiboli z Kotła nie zrobił mu kiedyś z dupy jezioro?

17. fox pisze:

Tulipan nie ma zmian przecież oni oddychają rękawami.

18. Pawelinho pisze:

Karlstrom jest pierwsza zmiana, a Marchwiński zostaje…..

19. Jakub80 pisze:

Jesper musi uspokoić środek bo za duża kopanina.

20. koles z gostynskiego pisze:

Mam dosyć tej płóniemieckiej ścierki

21. MaPA pisze:

Cud!Bednarek interweniował poza linią bramkową.

22. Pawlisko pisze:

Bednarek wychodzi do dośrodkowania -> kibice Lecha mają zawał.

23. tomasz1973 pisze:

Jak kurwa można było tego nie strzelić? Velde idź i nie wracaj.

24. Pawelinho pisze:

Powinno być 1:3 dla Lecha, szkoda tego strzału w bramkarza….

25. robson pisze:

Velde jak z Płockiem. Co za jełop.

26. El Companero pisze:

widzieliście varowców? Tuż po faulu było jedno takie ujęcie z kamery na wprost z bliska, gdzie widać jak Milic dostał w ryj z łokcia. Frankowski idzie do monitora a te ćwoki z var notorycznie pokazują mu milion powtórek z innych kamer, na których niewiele widać. To cwaniactwo. Tu Frankowski wytrzymał ciśnienie na szczęście. A co do meczu komentator mnie usypia a ja odczuwam zażenowanie oglądając grę Marchwińskiego, Murawskiego i Kvekve.

• Pawelinho pisze:

Tego akurat z varowcami nie widziałem, ale jeśli to prawda to wszystkich powinni zawiesić na rok jak nie dłużej! To jest cyrkus i skandaloza jakie wałki robią i niech mi ktoś powie, że w polsce sędziowanie jest uczciwe bo nie jest tylko zmienili miejscówkę. Szkoda, że przez takich szmaciarzy polski futbol nigdy nie wyjdzie z tego bagna w jakim jest.

27. Mansfield pisze:

Brom zdejmij Velde bo będzie klops!

28. Bigbluee pisze:

Velde kurwa mac. Zamiast jebac na 1:3 to zaraz zjebie na 2:2

29. kibic007 pisze:

Styczeń się zbliża, mam nadzieję, że twórcy kompilacji już wysyłają na YT skróty z golami Velde. Nasi się złapali

30. tomasz1973 pisze:

Pozostawieniem Velde na boisku VdB prosi się o kłopoty.

31. Didavi pisze:

Zmieniaj! Czerwiński, Marchwiński i Velde out.

32. tomasz1973 pisze:

8 min, kurwa szkoda, że nie z 15.

33. legat79 pisze:

8 minut! Frankowski bez jaj

34. Pawelinho pisze:

Tylko i aż 8 minut dłużej aż dziw bierze, że nie 15 minut!!!

35. koles z gostynskiego pisze:

sędziego za jaja na 2 tygodnie go kaloryfera i przez okno, tę azjatycką szmatę

36. robson pisze:

Mówcie co chcecie, Bednarek w tym sezonie jest TOP.

37. tomasz1973 pisze:

Redakcja pisze o 90 min Marchewy jako niemożliwe za poprzedniego trenera…właśnie dlatego zdobyliśmy majstra, Skorża nie pozwolił narzucić sobie zbędnej promocji, Holender już tak. Powstaje pytanie czy my o coś w takim razie gramy? Faceta nie ma po 15 min I połowy, w II kompletnie niewidoczny i „będzie” na boisku cały mecz.

• tomasz1973 pisze:

Właśnie w tym momencie pokazał ile jest wart…

• Bigbluee pisze:

Zgadzam się z Tobą. Jedziemy „na udo”. Udo się albo nie. Jak się uda to ok a jak nie to się powie ze reszta zmęczona i inni musieli grac a wcale nie muszą. Nie w naszej podwórkowej lidze. Nasz klub zachowuje się jakby grali w nim polamatorzy niezdolni do wysiłku. Wytrenowany organizm jest zdolny do wysiłku. Amator nie jest. Grałem długo w piłkę i mi nikt nie przepowie ze zawodowy piłkarz umiera grając do 3 dni. Jeden wielki mit i wycieranie sobie gęby tym mitem aby promować młodzież kosztem wyników

No właśnie, mnie to też nigdy nie przekonywało, co w takim razie mieliby powiedzieć piłkarze z z Anglii?

38. El Companero pisze:

ja prd Szymczak wolniejszy na sprincie od obrońcy Górnika…

43. Max Gniezno pisze:

Niech to się tak skończy i wreszcie będziemy mogli mówić że Bednarek uratował nam mecz w lidze.

44. Pawelinho pisze:

Jprdl ta kartka dla Bednarka to śmiech na sali….

45. kibic007 pisze:

Co robi Marchwiński…? Co chwila strata

46. tomasz1973 pisze:

Dzisiejsze 3 pkt zawdzięczamy Ishakowi i Bednarkowi, to dzieki nim wygraliśmy. Pozostali niech im porządną flachę kupią.
    Trener za brak właściwych zmian u mnie dzisiaj ma 1.

• Maciej1981 pisze:

a kogo niby miał wpuścić? widziałeś ławkę?

Przestań za przeproszeniem pierdolić, mówię o Marchwińskim. Mówi Ci to coś? Nawet Mariusz Skrzypczak byłby bardziej użyteczny.

A tak na poważanie – jeżeli na środek był Amaral, jeżeli wszedł Szymczak i Marchewa zszedł na skrzydło, to za niego na skrzydło Gruzina (najwyżej kiwałby sie sam ze sobą, ale przynajmniej przytrzymałby na chwilę piłkę, a nie traciłby jej za każdym razem)

47. Sapuaro pisze:

Ufff, jebać okoliczności (i sędziego), ważne kolejne 3 punkty.

48. Pawelinho pisze:

Uff koniec. Pomimo próby wydrukowania meczu przez sędziego w pełni zasłużone zwycięstwo Lecha.

49. Maciej1981 pisze:

3 pkt dzięki Beddiemu, ale prawda taka że gdyby nasz Cristiano wykorzystał swoją dwusetkę to byśmy mieli spokojną końcówkę meczu.

50. Jakub80 pisze:

Ważne zwycięstwo na trudnym terenie. Jedziemy dalej.

53. Didavi pisze:

Tak jest!!!!! Takimi meczami, przeciwko wszystkim.
    O to chodziło. Gonimy Raków. Reszta już jest blisko.
    Krół Mikael Ishak pokazał niemieckiej jak się w to gra. Brawo Bedi. To był bardzo dobry mecz w jego wykonaniu. Kilka strzałów obronił.
    Jedziemy z wszystkimi po kolei!

54. Mansfield pisze:

I ten smutek Mielcarskiego ze jednak Lech wygrał.On ma naprawdę jakiś problem z kolejorzem.

55. smigol pisze:

Ważne trzy punkty, brawo!

56. leftt pisze:

Najważniejsze, że są trzy punkty i teraz można cały tydzień spokojnie popracować.

57. Levin_9 pisze:

Blisko, coraz bliżej (jak w tytule popularnego kiedyś serialu o losach śląskiej rodziny Pasterników) do ligowej czołówki. Kolejny dobry mecz Bednarka, Ishak marka sama w sobie.

58. Michu87 pisze:

Gratki Lech jakoś dowiezli to. Widać bylo, że nasi opadli z sił. Trochę zmiany mnie dziwią dlaczego Marchewe tak długo trzymany jest na boisku. I dlaczego Ba Lua schodzi pierwszy jak Velde nadawał się do zmiany. To samo Szymczak na cholerę pchają go na skrzydło gość nie ma szybkosci, wystarczyło zostawić Ba Lua i była by sytuacja 1 na 1 a tak gość który porusza się jak ociążały indyk. Jak mnie wkurwia promowanie drewna.

59. tylkoLech pisze:

3 pkt z Velde i Marchwińskim- duże osiągnięcie. Kolejny mecz z obroną Częstochowy w końcówce. Zero litości dla serc kibiców. Wielkie brawa dla Filipa 👏👏
    Mielcarski jest straszny

60. Mansfield pisze:

A w C+ rozstrzygają druga sytuacja a pierwsza to nie kontrowersja?

61. Wielkopolanin pisze:

Dokładnie padolino Podolskiego jak narazie bez echa…

62. kibol z IV pisze:

Wygrywamy kolejny mecz. Zdobywamy kolejne punkty. W lidze gramy o najwyzsze cele , do tego mamy realne szanse na awans w Europie. Pewnie dużej grupie forumowiczów narażę siętym co napiszę. Ale możecie przestać narzekać. Jesteśmy na wszystkich możliwych frontach. Jak punktujemy , tak puktujemy…ale szanujmy te wygrane. Gramy Marchewą , Szymczakiem , Velde , Amaralem , Bednarek ( wymienię najbardziej krytykowanych) Gramy i wygrywamy… Gramy kiepsko , słabo , beznadziejnie….Ale kurwa jakoś nikt nie może nas rozpierdolić. My na 13 meczy przegrywamy RAZ ! Przegrywamy po bdb meczu z Villrealem. Przy odrobinie szczęscia dorobek Lecha moglby być jeszcze bardziej okazały ( legła , śledzie)… Faworyzowanae przez wszystkich papszuny …cudem wygrywają z Piastem i Miedzią. Na początku przygody Holendra z Lechem mocno go skrytykowałem. Teraz uważam że jest to trener godny Lecha.
    Najlepszy transfer tego roku. Śmiem twierdzić że Lech skutecznie będzie walczył o obronę majstra. Ludzie gramy wszędzie …w odróznieniu od innych z tej ligi. Gramy i wszyscy muszą się z nami liczyć… Muszą bo potrfimy grać i wygrywać grając piłkarski maraton , przy którym żaden polski klub by nie ujebł. Na obecną chwilę liczą się pkt …one są . Piłka to nie gimnastyka czy łyzwiarstow figurowe. To czasami kunktatorstwo.
    Holender o tym wie….Mielismy piękne i historyczne mecze z Juve , City w Europie w 2010 r i w tym samym czasie totalne wtopy w lidze. Przypomnę tylko bilans tamtego sezonu 5 msc i 11 porażek w lidze. Po 12 rozegranych meczach w tamtym sezonie bilans Lecha to 3-3-6…Wszystkiego niekiedy mieć nie można.
    Jestem pewny ze Lech w tym sezonie będzie do samego końca walczył o majstra i wiosną zagra w Europie….Jest chujowo ? To co mają powiedzieć inni w tej lidze. Inni którzy nie potrafią wygrać z Lechem mającym w składzie mocno rotującego LECHA…
    PS
    Bednarek – na obecną chwilę jeden z najpewniejszych zawodników Lecha.

• Wielkopolanin pisze:

Cóż kibic Lecha już wiele rozczarowań przeżył więc jest wymagający i nigdy nie wiemy co zrobi zarząd a raczej czego nie zrobi bo chciał kupić tego czy tamtego a ten nie chciał i nie kupili tego itd. A tak naprawdę nie kibice Lecha i pseudo eksperci z pseudo dziennikarzami myśleli że Lech będzie szorował na dnie tabeli przez europejskie puchary bo tradycji musi stać się zadość a tu takie rozczarowanie …

• Michu87 pisze:

Kibol z IV masz rację patrząc na całokształt to wyniki Lecha są nieźle. Jest szansa na wiosnę grać w LK i fajnie to wyg w lidze. Co nie zmienia faktu, że człowiek już tyle przeżył negatywnych emocji tak jak pisze Wielkopolanin, że ma prawo wymagać. Emocje u mnie opadły i na spokojnie można stwierdzic, że wygląda to dobrze. Ciekawy jestem w jakim składzie zagramy PP.

• kibol z IV pisze:

@Michu87 – Powiem krótko. Zaczynam ufać Tulipanowi.Farta mozna mieć raz,dwa ,góra trzy…ale moim zdaniem ten gość wie co robi rotując składem.
        Musi to robić. Musi tym co ma….Wymagajmy, ale nie krytykujmy , gdy coś zaczyna się układać. Osobiście wolę do końca sezonu wymęczone 1- 0 niż super mecz i porażkę . Wiesz dlaczego ? Bo wynik obroni każdą krytykę…

Kibol z IV masz rację. Jak to mówią mądrego miło posłuchać. :p

Ja się podłączę pod ocenę trenera, też miał ode mnie masę krytycznych uwag, ale nalezy otwarcie powiedzieć, że ogarną temat. Gdyby jeszcze nie dał się tak prowadzić w kwestii wystawiania kompletnie nieprzydatnych Marchwińskiego i Szymczaka byłbym skłonny powiedzieć, że jest idealny. Na razie jest… dobry.

@tomasz1973 – On musi nimi grać. Psychologia szatni i budowa atmosfery to konieczność. Myslisz że on nie widzi słabości Marchewy ? On zdaje sobie z tego sprawę. Ale dołując go jeszcze bardziej nigdy go nie odbuduje. Dziś Marchewa spierdolił przy naszym golu…ale gdyby go tam nie było to ten obrońca Górnika by się nie zamotał i wystawił patelnię Ishakowi. To czasem jest wykładnikiem sukcesu. Jedno zagranie. Jechałem po Tulipanie …ale teraz próbuję dostrzec jego filozofie i sposób szafowania składem. Gramy jak gramy i kim gramy…ale ci co grają z nami nie potarfią z nami wygrać…

Jego się nie da odbudować, on jest po prostu za chujowy. Nie dało rady za Żurawia, za Skorży i nie da Holendra. Szkoda tylko, że rutki tego nie dostrzegają i dla nich ważniejszy jest handel, a nie realna walka o kolejny tytuł, a co za tym idzie o kolejną grupę pucharów, a co za tym idzie za kolejne realne pieniądze.

• leftt pisze:

Jeżeli handel jest ważniejszy to może niech wreszcie pohandlują? Nie wiem, czy z Marchewy już nic nie będzie, ale prawdopodobnie nic z niego nie będzie w Lechu. Będzie lepiej dla wszystkich, jeśli pohandlują.

• inowroclawianin pisze:

Kibol, bardzo często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami. Tutaj mogę zgodzić się połowicznie. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę że sezon bardzo słabo zaczęliśmy, poniżej możliwości, a także okno zostało tradycyjnie olane. Szybko odpadliśmy z eliminacji do LM, były też kolejne wstydliwe porażki jak ta z Mielcem, czy Vikingurem. Nie zapominajmy o tym. Ostatnio nie przegrywamy to fakt, ładna jest ta seria, ale trochę mi tu zwycięstw brakuje. Szczególnie w Szczecinie, u siebie z legła i na wyjeździe z rzymianami. Gra po przerwie wygląda gorzej. Jeżeli na półmetku sezonu wyjdziemy z grupy i strata do lidera w lidze będzie wynosiła 2-4 punkty to nie będzie źle. Na razie trzeba gonić w lidze i wyjść z grupy w pucharze pasztetowej. Na co zresztą liczę i jest duża szansa.

63. El Companero pisze:

Leci Liga +Extra. CIprowadzący są chyba idiotami. Wmawiają kilku mionom widzów że karny był, bo Milic chwycił się za twarz. No normalnie matoły. Milic dostał w twarz i był to cios nokautujący. Po uderzeniu nie mógł kontynuować walki o piłke bo upadał na ziemię i po takim uderzeniu nie był w stanie powstać. Niech sobie obejrzą komentatorzy powtórki ale dokładnie powtórkę z przodu na wprost, gdzie widać jak na dłoni że Milic dostaje w twarz. A ci sie opierają na tych powtórkach z kamery za bramką. Po prostu ci eksperci są nieuczciwi, pewnie w życiu na co dzień też są nieuczciwi i potrafiliby ocyganić babcię przy sprzedaży pietruszki…

64. pe pisze:

Jak dla mnie Bednarek – man of the match! Mega ważne 3 punkty. Jest suuuuper :)

65. Bender pisze:

Mecz zaoferował emocje znacznie większe, niż można było się spodziewać. Słabszy występ obrońców (pojedyncze błędy Milicia, Szatki czy Rebocho były kuriozalne, Czerwiński nie do końca rozumiał się z kolegami, a wejście Pereiry na końcówkę było mocno nieudane) nie przełożył sie na utratę punktów, bo – po pierwsze – mamy Ishaka (klasa sama dla siebie), a po drugie – najlepszy mecz sezonu zagrał Bednarek. Dziś wybronił wszystko co mógł, karny to jednak jest loteria. Aż żal, że zaliczył taki fajny występ i nie zachował czystego konta…
    Pomoc dość nonszalancko (Ba Loua, Velde, Marchwiński), a nawet denerwująco, ale mimo wszystko nie słabo.
    Podsumowując – trzy punkty po ciężkim meczu, kilka dni po spotkaniu w Izraelu i kilka dni przed Pucharem Polski, wywalczone w dość eksperymentalnym zestawieniu. Trzeba te punkty szanować, al o mankamentach mimo wszystko zapomnieć. Oby tak dalej! :)

66. Ekstralijczyk pisze:

Brawo Lech.!

Brawo drużyna.!

67. ArekCesar pisze:

Frankowski i komentatorzy w C+ mega słabi. Podolski na poślizgu i równie dobrze mógł ściąć innych. Poza tym dograł dobrze i padł strzał, więc korzyści nie stracił.
    Sam mecz dla nas, jedynie ta końcówka dla gospodarzy. Najlepsi Bednarek i Ishak. Mamy 7 miejsce i jest szansa na wskoczenie na 3 po wygranej z Miedzią. Niemniej strata do Rakowa jest konkretna. Ale do odrobienia :)

68. Wuchta pisze:

Jak na zakończenie jesieni nie będziemy mieć większej straty do Rakowa jak 5 pkt. mając jeszcze w zanadrzu zaległy mecz, to bedzie to dobra sytuacja wyjściowa.

69. kibic79 pisze:

Zgadzam się w pełni z kibolem z IV. Gdyby w sierpniu po rewanżu z Vikingurem (i stylu w jakim straciliśmy bramkę w doliczonym czasie 2 połowy) i porażce ze Śląskiem u siebie powiedzieć ze Lech będzie w grupie LKE miał 5 pkt po 4 kolejkach i 2 miejsce grupie, a w lidze zdobędzie 20/24 możliwe punkty to każdy z nas „brałby w ciemno” takie wyniki.
    Ciagle wracanie do szerokości kadry i kiepskich transferów jest jak legendarna „wina Tuska”, ile można pisać to samo.
    Dla mnie trener za wyniki w przekroju sezonu, przygotowanie zawodników , dobór taktyki i mając na względzie potencjał ludzki, napięty kalendarz i kontuzje moim zdaniem 8/10. Za szybko żeby porównywać go ze Skorżą, ale dywagacje ze gdyby Skorza został byłyby lepsze wyniki tez są niczym nieuprawnione.
    Z wyników (mając na względzie obiektywne okoliczności czyli zmiana trenera i kontuzje, bo transfery to już akurat mógł zarząd lepiej przeprowadzić ) jestem zadowolony. Są lepsze niż bym zakładał przed meczem o Superpuchar i znacznie lepsze niż przewidywałem po porażce ze Śląskiem w sierpniu. Doceńmy to zamiast ciagle narzekać. Stan na 16 października po meczu z Górnikiem jest bardzo dobry. Panie i panowie kibice w ostatnich 14 meczach to jest 8 zwycięstw (6 w lidze), 5 remisów (2), 1 porażka (4:3 na wyjeździe z rezerwowym składem Villareal). Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem …

• tomek27 pisze:

To samo mowiłem od poczatku sezonu ,ze zmiana trenera , ze sezon dopiero sie zaczął itd , to byłem oplacany przez Rutka albo Tomkiem Rząsą :) Wiadomo jak to jest , wiekszosc kibicow umie tylko narzekac … zreszta sezon jeszcze długi i tak wszystko sie wyjaśni w maju

70. inowroclawianin pisze:

Gra wyglądało dość słabo z perspektywy sektora gości. Na pewno swoje zrobił Ishak, jak również Bednarek. Chciałbym aby promocja na siłę takich zawodników jak Velde, czy Marchwinski w końcu się skończyła. Wyjazd bardzo fajny jak zwykle.