Ostatni raz przy Bułgarskiej

W niedzielę, 6 listopada, o godzinie 17:30 zespół Lecha Poznań rozegra ostatni mecz u siebie w jubileuszowym 2022 roku. Kończy się powoli rok, w którym Kolejorz sięgnął po tytuł Mistrza Polski i awansował do 1/16 finału europejskich pucharów, a zbliża się okres podsumowań podczas trwania najdłuższej od kilkunastu lat zimy.



Dwanaście miesięcy temu Lech Poznań zakończył roczne zmagania dopiero 19 grudnia domową wygraną nad Górnikiem Zabrze 2:1. W tamtym spotkaniu Kolejorz przegrywał 0:1, by ostatecznie zwyciężyć przy Bułgarskiej wynikiem 2:1 za sprawą bramki w 9 minucie doliczonego czasu gry. Tamto zwycięstwo pozwoliło podopiecznym ówczesnego trenera Macieja Skorży liderować w tabeli do wiosny z dość wyraźną przewagą nad Pogonią Szczecin oraz Rakowem Częstochowa.

Rok później w grudniu przez zbliżający się mundial nie zagramy. Przed Lechem Poznań już tylko dwa ligowe spotkania w tym ostatnie przy Bułgarskiej. Przez zbliżające się Mistrzostwa Świata w Katarze zespół Kolejorza zakończy ligową rywalizację w roku najszybciej od 19 lat. Wtedy Lech także zakończył roczne zmagania już w listopadzie, 22 dnia tego miesiąca przegrał z Wisłą w Krakowie rozgrywając wcześniejsze spotkanie (ostatnie u siebie) 8 listopada 2003.

21 maja 2022 – Lech celebrujący tytuł Mistrza Polski
null

W niedzielę, 6 listopada 2022 drużyna Lech Poznań zanotuje przy Bułgarskiej już 26 mecz w tym roku kalendarzowym wliczając spotkanie z Wartą Poznań, w którym formalnym gospodarzem był przeciwnik. Mecz z Koroną Kielce to pożegnanie się z Bułgarską na wiele tygodni, pożegnanie dla wielu kibiców Kolejorza z rywalizacją w 2022 roku na obiekcie na którym 21 maja Lech Poznań odebrał złote medale ze zdobycie ósmego w historii klubu tytułu Mistrza Polski, a dnia 3 listopada dodał do mistrzostwa coś ekstra wywalczając awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji.

Jutrzejsze starcie dla wielu kibiców będzie ostatnią okazją, aby zobaczyć na żywo zespół Johna van den Broma, później w przyszłą sobotę Kolejorz rozegra jeszcze tylko jeden mecz z Jagiellonią. Niedzielny pojedynek z Koroną Kielce kończy jesienny maraton gier co 3 dni, po tym meczu znajdzie się nawet chwila na odpoczynek dla zawodników, bowiem niebiesko-biali w tygodniu przez odpadnięcie w 1/16 finału nie będą już rywalizowali w Pucharze Polski. Nasi piłkarze ostatni raz w 2022 roku wybiegną na murawę w odległym Białymstoku 12 listopada, wcześniej 10 listopada okaże się, czy Michał Skóraś załapie się do kadry na mundial.

3 listopada 2022 – Lech świętujący awans do 1/16 finału Ligi Konferencji
null

Zespół Lecha Poznań uda się na urlopy już 13 listopada, ale są reprezentacje narodowe mające zaplanowane gry towarzyskie, więc niewykluczone, że niektórzy lechici po wyprawie na Podlasie będą mieli jeszcze dodatkowe obowiązki. Zimowe urlopy niebiesko-białych potrwają miesiąc, 12 grudnia Lech Poznań wróci do zajęć i będzie trenował do 21 grudnia. Później zacznie się przerwa świąteczna, która zakończy się 2 stycznia. Dnia 3 stycznia Mistrzowie Polski znowu pojawią się przy Bułgarskiej, by 4 stycznia wylecieć na obóz do Dubaju z którego powrócą do kraju 14 stycznia.

Kolejorz przez ostatnie dwa tygodnie najdłuższej od kilkunastu zimy będzie ćwiczył na własnych obiektach. Od niedawna ma do dyspozycji nowe boisko treningowe z naturalną, podgrzewaną trawą, więc aura w drugiej połowie stycznia nie będzie mu straszna. Lech Poznań zainauguruje wiosnę 2023 dnia 27 stycznia, ale pierwszy raz przy Bułgarskiej zagra dopiero 4-5 lutego, zatem mecz z Koroną Kielce to ostatnie spotkanie na naszym obiekcie na wiele tygodni. Już dziś wiadomo, że podopieczni Johna van den Broma od 27 stycznia do 26 lutego będą rywalizować co 3-4 dni a jest to spowodowane awansem do 1/16 finału Ligi Konferencji. Kolejorz w tym okresie rozegra aż 8 meczów na 2 frontach, Lechowy terminarz znajduje się -> TUTAJ.

Uruchomione we wrześniu nowe boisko treningowe z naturalną, podgrzewaną trawą
null
null
null
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <