Dogrywka: Miedź – Lech 2:2

Środowy mecz z Miedzią Legnica zakończył się remisem tylko ze względu na niedojrzałą grę Lecha Poznań. Kolejorz miał wszystko, żeby pokonać słabego przeciwnika, który zdobył 2 gole po oddaniu 2 celnych strzałów. Dla naszej drużyny było to rekordowe spotkanie pod względem przebiegniętych kilometrów, na dobrym poziomie stała też liczba celnych strzałów, posiadanie piłki czy liczba udanych zagrań. Nic to nie dało. Drużyna Johna van den Broma straciła 2 punkty i nadal nie jest na podium.

1-3-4-3 przechodzące na 1-5-4-1

Abramowicz – Gulen, Niewulis, Carolina – Masouras, Dominguez, Drygas (69.Chuca), Matynia – Obieta (69.Zapolnik), Henriquez (90+3.Kostka), Narsingh (69.Kobacki).

1-4-2-3-1 przechodzące na 1-4-4-2

Bednarek – Pereira, Salamon, Milić, Czerwiński – Karlstrom, Murawski – Ba Loua (81.Szymczak), Marchwiński (81.Sousa), Skóraś (81.Velde) – Ishak (89.Sobiech).

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

76 minuta – Akcja obnażająca Lecha, której jakoś John van den Brom chyba nie widział bredząc jakoby jego zespół grał dobrze. Nie grał dobrze, parę minut przed golem na 2:2 już nie miał boiskowej kontroli dając się w 76 minucie zaskoczyć bramką, która nie miała prawa paść. Wszystko zaczęło się od wybicia bramkarza Miedzi na środek boiska, gdzie znowu źle był ustawiony Alan Czerwiński przegrywając pojedynek z zawodnikiem z którym powinien powalczyć Jesper Karlstrom. Lewy obrońca Kolejorza wyszedł ze swojej strony i po przegranym pojedynku nie wrócił na czas do defensywy, która jednym podaniem na prawą flankę do Masourasa została rozklepana. Nie zdążył Alan Czerwiński, nie zdążył zbyt wolno wracający Michał Skóraś, do Greka na czas nie doszedł również Antonio Milić. Kibice za gola obwiniają Filipa Bednarka, jednak piłka mocno uderzona przez Masourasa była naprawdę trudna do obrony. Bramkarz Lecha mógł nawet nie spodziewać się celnego uderzenia, zawodnikowi Miedzi futbolówka po prostu naszła, jakoś zmieścił ją pod poprzeczką trafiając tuż przy słupku. W 76 minucie poznaniacy rozluźnili się na boisku, zostawili przeciwnikowi dużo miejsca na murawie, znowu źle ustawił się Alan Czerwiński, który ponosi sporą winę także za utratę bramki na 0:1.