Pierwsze mecze 1/16 Ligi Konferencji

W czwartek, 16 lutego odbyły się się pierwsze mecze w ramach 1/16 finału Ligi Konferencji 2022/2023 a dokładniej rundy barażowej do 1/8 finału rozgrywek. Za nami pierwsze wiosenne spotkania klubów, które jesienią zajęły drugie miejsca w grupach Ligi Konferencji z trzecimi drużynami w grupach Ligi Europy.

W czwartek w żadnej parze bramki nie strzeliły obie drużyny. Najwięcej goli padło w Portugalii, gdzie Sporting Braga uległ u siebie Fiorentinie aż 0:4 i niemal na pewno to Włosi awansują do kolejnej fazy Ligi Konferencji. Aż pięć meczów zakończyło się skromnymi wygranymi 1:0 gospodarzy.

Między innymi Karabach Agdam ograł tym wynikiem u siebie KAA Gent marnując jeszcze rzut karny. Faworyzowany Ludogorets Razgrad pokonał Anderlecht Bruksela a Trabzonspor na oczach prawie 27 tysięcy kibiców wygrał z FC Basel. W na papierze najsłabszej parze 1/16 finału AEK Larnaka także zwyciężył 1:0 triumfując nad SK Dnipro-1.

Wczoraj nieudała się wyprawa Karlo Muhara do Włoch, były zawodnik Kolejorza grał w Rzymie do 60 minuty, a CFR Cluj mimo gry w przewadze od 15 minuty poległo z Lazio 0:1. Cenne zwycięstwo rezultatem 1:0 odniósł z kolei Partizan Belgrad, który grając przez prawie całą drugą połowę w dziesiątkę pokonał na wyjeździe Sheriffa Tiraspol, który musiał grać przy pustych trybunach.

Dnia 16 lutego nikt nie trafił do siatki w konfrontacji Bodo/Glimt – Lech Poznań. Podopieczni Johna van den Broma nie oddali w Norwegii żadnego celnego strzału wykonując tylko 2 uderzenia wywożąc na końcu cenny bezbramkowy remis, który daje Mistrzowi Polski spore szanse na awans do kolejnej rundy.

Rewanżowe mecze 1/16 finału Ligi Konferencji zostaną rozegrane w czwartek, 23 lutego. Zwycięzcy w parach otrzymają 600 tysięcy euro i w 1/8 rozgrywek spotkają się z jednym z jesiennych triumfatorów ośmiu grup LKE. Losowanie tej fazy odbędzie się w piątek, 24 lutego, o godzinie 13:00 w szwajcarskim Nyonie, a mecze zostaną rozegrane 9 i 16 marca (rewanże). W rewanżach zwycięzcy grup Ligi Konferencji zagrają u siebie.

Pierwsze mecze barażowe Ligi Konferencji 2022/2023 (czwartek, 16 lutego)

Bodo/Glimt – Lech Poznań 0:0
Sporting Braga – ACF Fiorentina 0:4
Trabzonspor – FC Basel 1:0
Karabach Agdam – KAA Gent 1:0
Ludogorets Razgrad – Anderlecht Bruksela 1:0
Sheriff Tiraspol – Partizan Belgrad 0:1
AEK Larnaka – SK Dnipro-1 1:0
Lazio Rzym – CFR Cluj 1:0