To już nie jest sen, to już ćwierćfinał! Djurgarden – Lech 0:3!

O godzinie 18:45 na stadionie Tele2 Arena w Sztokholmie, początek rewanżowego meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Konferencji sezonu 2022/2033, pomiędzy drużyną Djurgarden Sztokholm a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Djurgarden – Lech (16.03.2023)

null 127 meczów Polaków ze Szwedami wliczając Intertoto – 65-20-42, 219:171 i 15 Djurgardenu – 10-1-4, 32:19 na naszą korzyść
null Lech vs Szwecja: 4-2-6, 11:17 (12 meczów)
null 11 kolejnych wyjazdów Lecha w Europie bez wygranej (5 remisów, 6 porażek)
null Lech w Szwecji: 2-1-3, 6:8 (5 ostatnich meczów bez zdobytego gola w I połowie, 4 z rzędu remisy 0:0 do przerwy)
null 3 kolejne wygrane Lecha ze Szwedami bez straty gola (AIK Solna 1:0 w 2012, Hammarby 3:0 w 2020 i Djurgarden 2:0 w 2023 roku)
null Djurgarden wygrał w tym sezonie wszystkie pucharowe mecze na Tele2 Arenie: 6-0-0, 16:5
null W ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Bartosz Salamon

Zbiór wszystkich dotychczasowych materiałów na temat Djurgarden Sztokholm i rywalizacji Lecha Poznań z tym klubem znajduje się -> TUTAJ a na temat Ligi Konferencji -> TUTAJ.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Po awans, po marzenia! Do boju KKS!
1 min. – Rewanż rozpoczął Lech.
1 min. – I już strata. Bardzo złe, długie zagranie Salamona.
3 min. – Stały fragment gry dla rywala po którym piłkę wyłapał Bednarek.
4 min. – Niecelne uderzenie Asoro z daleka.
6 min. – Dwa dośrodkowania w pole karne Szwedów, piłkę wyłapał Zetterstrom.
6 min. – nullnKibice DIF zadymili piro całe swoje pole karne. Trzeba spróbować to wykorzystać, bo dymu przez zamknięty dach jest sporo.
9 min. – Zaczyna się. Pierwsza kartka dla przeciwnika za chamskie zachowanie.
10 min. – null Szymczak zgrał głową do Ishaka, który trafia w słupek! Powinno być 1:0!
12 min. – Kontra Lecha środkiem pola, w której piłkę stracił Szymczak.
13 min. – Lechici prawie z połowy boiska lobowali Zetterstroma, który mógł nie widzieć piłki przez wiele dymu. Szwed nie dał się jednak zaskoczyć.
15 min. – Niezły pierwszy kwadrans. Poznaniacy mają kontrolę.

null 16 – 30 minuta

19 min. – Ostre dośrodkowanie Rebocho z rzutu rożnego po którym wysilił się Zetterstrom.
20 min. – Kolejny korner dla Lecha, kolejna interwencja bramkarza. Za chwilę będzie już 3 rzut rożny.
20 min. – Znowu interweniował Zetterstrom, po chwili wrzutka Pereiry przeleciała minimalnie nad poprzeczką!
23 min. – Lech coraz lepiej czuje się na sztucznej murawie. Djurgarden jest zaskoczony tym, co grają poznaniacy.
24 min. – Tym razem dobra interwencja Salamona nogą po dośrodkowaniu Radetinaca.
26 min. – Groźne dośrodkowanie Wikheima do którego nikt nie dał rady wyskoczyć.
29 min. – Salamon gra na razie bardzo dobrze. Wszystko czyści, jest twardy, pewny siebie.

null 31 – 45 minuta

31 min. – Płaskie uderzenie Wikheima z lewej strony pola karnego wyłapał Bednarek.
34 min. – Djurgarden prowadził nieudolny atak pozycyjny, w którym wymienił wiele podań aż jeden z rywali faulował Sousę. To może irytować Szwedów.
36 min. – Złe dośrodkowanie Rebocho z rzutu wolnego. Lech gra trochę zachowawczo starając się przede wszystkim kontrolować boiskowe wydarzenia.
38 min. – Następna, świetna interwencja Salamona nogą po podaniu Wikheima na środek pola karnego!
41 min. – Kontra Lecha, w której Sousa przegrał pojedynek na szybkość z Lofgrenem
41 min. – null Sousa wymanewrował zawodnika i będzie rzut wolny z bardzo dobrej pozycji! Jeszcze jest kartka.
42 min. – null Kartka dla Karlstroma.
44 min. – null Po analizie VAR z boiska wylatuje Danielson! Czerwona a nie żółta kartka.
45 min. – Milić marnuje dobrą szansę dwa razy źle uderzając.
45+2 min. – VAR analizuje jeszcze karnego.
45+3 min. – Nie ma jedenastki, gramy dalej.
45+4 min. – Do przerwy 0:0.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Początek II połowy. Zostało 45 minut do ćwierćfinału Ligi Konferencji.
47 min. – Zetterstrom uprzedził Szymczaka po prostopadłym zagraniu Sousy!
49 min. – null To 5 kolejny mecz Lecha w Szwecji z wynikiem 0:0 do przerwy.

1992, IFK Goteborg – Lech Poznań 1:0 (0:0)
1999, IFK Goteborg – Lech Poznań 0:0 (0:0)
2012, AIK Solna – Lech Poznań 3:0 (0:0)
2020, Hammarby – Lech Poznań 0:3 (0:0)
2023, Djurgarden – Lech Poznań (0:0)

49 min. – null Co się dzieje?! Szymczak w poprzeczkę, za chwilę Murawski w słupek! Dwie świetne szanse!
51 min. – Przy tej czerwonej kartce można liczyć na zwycięstwo. Wpadłyby 2 punkty do współczynnika, który wynosiłby wtedy 17.000.
54 min. – Djurgarden męczy się w ataku pozycyjnym.
54 min. – null Kartka dla Murawskiego za faul taktyczny w środkowej strefie. Nie zagra w ćwierćfinale.
55 min. – Salamon znowu był tam, gdzie powinien zatrzymując strzał głową Finndella.
58 min. – Djurgarden nadal prowadzi grę, Lech stosuje kontry, choć gra w przewadze.
60 min. – Fajna akcja Lecha, w której efektownie podał Sousa. Niestety był spalony.

null 61 – 75 minuta

63 min. – null Kartka dla Sousy za faul.
63 min. – Od paru minut nie gramy dobrze. Lech ma w końcu przewagę jednego piłkarza, powinien trochę śmielej podejść do rozgrywania piłki.
64 min. – Mamy wykartkowany cały środek pola. Może jakieś zmiany?
65 min. – null Zetterstrom broni strzał Skórasia!
66 min. – null NIESAMOWITE! Ishak z kilku metrów nie trafił głową do siatki. To była 200% okazja!
67 min. – null Kvekveskiri za Murawskiego, Marchwiński za Sousę. Dwóch z kartkami zeszło.
68 min. – Znowu Salamon interweniuje. Jest dziś nie do przejścia.
70 min. – Jeszcze 20 minut. Od dawna Djurgarden bije głową w mur, a Lech marnuje świetne okazje. Już dawno powinien prowadzić.
73 min. – null Zawodnik Djurgarden kopie naszego piłkarza. Nie ma czerwieni, są kartki dla Szymczaka i Anderssona.
74 min. – null Ba Loua za Szymczaka, Dagerstal za Karlstroma.

null 76 – 90 minuta

77 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Piłka ze środka na lewo do Rebocho. Portugalczyk podał po ziemi, a Marchwiński tylko przyłożył nogę i zdobył gola! 1:0!

null Marchwiński
null Rebocho.

80 min. – null Marchwiński strzelił 2 gola na Tele2 Arenie. 16 września 2020 strzelił bramkę Hammarby (3:0).
80 min. – Akcja Ba Loua prawą stroną po której obrońca wybił piłkę.
81 min. – null Sobiech za Ishaka.
83 min. – null Sobiech też zapisał się w protokole. Kartka.
85 min. – Po zagraniu Pereiry nawet Sobiech mógł pogrążyć Sobiech, ale nie ma gola.
87 min. – null Jakaś dziwna przypadkowa akcja Djurgarden i z bliska do siatki trafił Moros Gracia. Na razie jest spalony, będzie VAR.
89 min. – Ufffff. Długo to trwało, ale nie ma bramki! Spalony.
89 min. – Akcja Lecha lewą flanką, w której Rebocho trafił w boczną siatkę.
90+1 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! 2:0! Marchwiński był z piłką na lewej stronie, podał do Skórasia, jemu się nie udało, lecz był Kvekveskiri, który w 2 drugim kolejnym spotkaniu zdobył gola w doliczonym czasie gry!

null Kvekveskiri
null bez asysty

90+2 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeszcze jedna akcja po której efektownym uderzeniem do siatki trafia Skóraś! Akcja Kvekveskiriego, Marchwińskiego i ponownie Kvekveskiriego, który ma asystę!

null Skóraś

90+4 min. – Ostatnie 2 minuty i Lech zamelduje się w 1/4 UEFA Europa Conference League!
90+6 min. – Koniec! Jak w 2020 roku na Tele2 Arenie! Lech wygrywa w Szwecji 3:0 i pieczętuje awans do 1/4 finału. Dzięki za śledzenie relacji, zapraszamy na więcej na stronę główną KKSLECH.com!

null 1/8 Ligi Konferencji 2022/2023 (rewanż), czwartek, 16 marca, godz. 18:45
null Djurgardens IF – KKS Lech Poznań 0:3 (0:0)

null Bramki: 77.Marchwiński 90+1.Kvekveskiri 90+2.Skóraś

null Asysty: 1:0 – Rebocho 2:0 – bez asysty 3:0 – Kvekveskiri

null Żółte kartki: Danielson, Andersson, Sabović – Karlstrom, Murawski, Sousa, Salamon, Szymczak, Sobiech

null Czerwona kartka: 44 min. – Danielson (za faul taktyczny)

null Widzów: 25115

null Sędzia: Duje Strukan (Chorwacja)