Rocznicowe zwycięstwo nawet za 6 punktów! Widzew – Lech 1:2!

O godzinie 17:30 na stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Piłsudskiego 138 w Łodzi, początek meczu 25. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Widzewa Łódź a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null Widzew (5 zespół przed tym weekendem) vs Lech (3 drużyna w tabeli mająca 3 punkty więcej od rywala)
null 6 kolejnych meczów Lecha z Widzewem bez porażki (5 bez straty gola)
null Ostatnia porażka z Widzewem (2011 rok 0:1), ostatnia porażka z Widzewem w Łodzi (2006 rok 2:3)
null 5 kolejnych gier Lecha w Łodzi bez przegranej (4 bramkowe remisy)
null W ostatnich 5 spotkaniach pomiędzy pomiędzy obiema drużynami zawsze były gole
null W 12 ostatnich meczach z Widzewem zespół Lecha przegrał tylko raz
null Zmiana sędziego. Kontuzjowanego Szymona Marciniaka z Płocka zastąpi Damian Kos z Gdańska

16:30 – Dzień dobry z Łodzi! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo tym razem prosto z obiektu Widzewa. W dniu 101. rocznicy założenia Kolejorza bronimy podium grając o 6 punktów przewagi nad goniącym Kolejorza beniaminkiem.

16:35 – Od kilkunastu minut poniżej jest skład Lecha. Są rotacje, ale nie w linii obrony.

16:35 – Obie drużyny są już na stadionie, niebawem rozgrzewka, wkrótce pierwsze zdjęcia.

16:37 – Poniżej także skład rywala. Sporo zmian, szczególnie w środkowej strefie.

16:37 – null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Adriel Ba Loua.

16:37 – null W Warszawie rezerwy od 5 minuty prowadzą z Polonią 1:0 po pięknym golu Wilaka. Mecz leci na TVP Sport.

16:40 – null Pierwsze zdjęcia z Łodzi. Pełna fotorelacja w nocy.

16:45 – Do meczu 45 minut. Jest to pierwsza wizyta Lecha na nowym obiekcie Widzewa. Wcześniej poznaniacy gościli w Łodzi wiosną 2014 roku remisując 2:2 mimo prowadzenia 2:0.

16:47 – Kończy się aktualnie mecz Fiorentiny i Nice. Basel dopiero zaczęło grać a Djurgarden przegrywając 0:3 za moment odpadnie w 1/2 finału Pucharu Szwecji. Raport z tych spotkań w osobnym newsie pojawi się na KKSLECH.com wieczorem.

17:02 – Stawka meczu jest dziś duża. W razie wygranej Lech odskoczyłby na 3 punkty Pogoni i na aż 6 punktów Widzewowi. W razie porażki wszystkie te 3 drużyny będą miały po 40 oczek.

17:04 – Trwa rozgrzewka obu ekip, stadion powoli się zapełnia, mecz w Łodzi obejrzy komplet około 18 tysięcy ludzi.

17:11 – W Warszawie w meczu rezerw jest już 2:2. Znowu „popis” dał popularny Gio, więcej o spotkaniu około 18:30.

17:13 – null Lech gra dziś o pierwsze zwycięstwo w Łodzi od jesieni 2012 roku (1:0 po golu Murawskiego). Wcześniej maju 2012 także w Łodzi miał miejsce ostatni mecz Lecha z Widzewem, w którym nie było bramek.

17:15 – Dziś trzeba być czujnym do końca. Widzew 23 z 30 bramek zdobył w drugich połowach, po 90 minucie zaliczył aż 5 trafień.

17:20 – Jesienią Lech wygrał u siebie z Widzewem 2:0 po golach w końcówce zmienników Amarala i Ishaka. Dziś ten pierwszy zawodnik jest już na aucie.

17:22 – Rozgrzewka zakończona, czekamy na pierwszy gwizdek, nasz zespół zagra w Łodzi w 3 komplecie strojów.

17:26 – Piłkarze już w tunelu, za chwilę zaczynamy!

17:28 – null

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Gramy o puchary!
1 min. – Mecz zaczął Lech, Salamon od razu wykonał długie crossowe zagranie, ale lepsze niż na początku w Szwecji.
3 min. – null Dobra akcja Widzewa prawą stroną, podanie w pole karne, gdzie akcje świetnie wyjaśnił Pereira.
5 min. – Dynamiczny początek. Widzew zechce zabiegać Lecha.
6 min. – Łatwo zmarnowany rzut wolny przez złą wrzutkę Rebocho do Milicia.
9 min. – Lechici zaczynają grać w piłkę.
10 min. – Spotkanie psuje jakaś melodyjka z dworca PKP, która co pewien czas towarzyszy komunikatom.
10 min. – Dynamiczny rajd Ba Loua prawą stroną, jednak podanie do tyłu było niecelne.
15 min. – Od paru minut mało się dzieje. Gra toczy się w środku pola, Widzew też chce grać w piłkę, lecz za wiele mu nie wychodzi.

null 16 – 30 minuta

18 min. – Lech jeszcze za wiele nie pokazał. Nie forsujemy tempa, gramy tak jakby na remis.
19 min. – Ucierpiał Ba Loua po tym jak zaatakował go Hanousek. Pierwsza kartka w tym meczu.
23 min. – Ostatnie minuty dla Widzewa. Zespół Lecha jest powolny i bezzębny.
25 min. – Dwa prostopadłe zagrania padły łupem Ravasa.
25 min. – null Ravas i Bednarek zachowali w tym sezonie ligowym po 11 czystych kont.
29 min. – Lech stara się podchodzić wysoko, ale niewiele z tego wynika.

null 31 – 45 minuta

32 min. – null Pierwszy oddany strzał przez Lecha w tym meczu. W niegroźnej sytuacji został zablokowany Velde.
33 min. – W ofensywie nie gramy nic. Lech pojechał do Łodzi po remis.
36 min. – Widzew w ofensywie pokazuje trochę więcej. Gra przede wszystkim z większym zębem oddając mimo wszystko strzały z dystansu, które są blokowane.
38 min. – Terpiłowski przegrywa pojedynek 1 na 1 z Bednarkiem, choć i tak był spalony.
39 min. – 2 strzał Lecha w tym meczu i 2 autorstwa Velde. Norweg nie trafił.
43 min. – Coraz ciężej ogląda się to widowisko. Może po przerwie mecz się otworzy.
45 min. – Widzew chciał wymusić rzut karny.
45+1 min. – Do przerwy nudne 0:0. Nikt nie oddał celnego strzału, Lech wykonał tylko 2 uderzenia i ma wyższe posiadanie piłki. Tyle.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Gramy dalej. John van den Brom nie przeprowadził żadnych zmian. Najwidoczniej oddając 2 strzały (0 celnych) gramy dobrze.
47 min. – 3 strzał, 3 Velde i 2 zablokowany. On chociaż próbuje.
50 min. – Co chwilę któryś z rywali kładzie się na murawie. Kos przesadza z tym gwizdkiem.
52 min. – Akcja Velde -> Pereira -> Szymczak. Napastnik odegrał w polu karnym do Ba Loua, który nie bardzo wiedział, co robić.
54 min. – Kontra Terpiłowskiego po błędzie Murawskiego. Pomocnik Lecha zrehabilitował się.
57 min. – null Dużo fauli, dużo walki, mało gry w piłkę. Jeszcze Murawski trzyma się za bark.
57 min. – null Kartka dla Karlstroma.
59 min. – null Sousa za Ba Loua, Kvekveskiri za Murawskiego.

null 61 – 75 minuta

62 min. – Kibice Widzewa chcą karnego po ręce w polu karnym.
62 min. – Groźne uderzenie Shehu minęło lewy słupek bramki Bednarka.
63 min. – null Głupie zachowanie Szymczaka, faul od tyłu, żółta kartka.
66 min. – Widzew zaczyna podkręcać tempo. Dla przypomnienia po przerwach strzelił 23 z 30 goli i 5 bramek po 90 minucie.
66 min. – Gdzie jest Ishak? Przecież na kadrę nie jedzie, a ten mecz jest bardzo istotny w kontekście pucharów.
67 min. – null Sobiech za Szymczaka.
69 min. – Wrzutka Velde do Sobiecha. Nic z tego.
71 min. – Lech jest przyczajony czekając na kontry.
71 min. – null 1:0 dla Widzewa. Lech został rozklepany, z lewej strony pola karnego do siatki trafił Pawłowski.
73 min. – GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! 1:1! Akcja Lecha w ataku pozycyjnym, miękka wrzutka Kvekveskiriego ze środka, dobrze do piłki wyskoczył Marchwiński i głową wyrównał.

null Marchwiński
null Kvekveskiri

null 76 – 90 minuta

76 min. – Lech złapał wiatr w żagle. Nawet zaczął szybciej biegać.
76 min. – null Czerwiński za Marchwińskiego.
78 min. – Lech po pierwszym celnym strzale w meczu zdobył gola. Ciekawe.
79 min. – GOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!! Po dośrodkowaniu z prawej strony głową do siatki Velde. 2:1 dla Lecha! Co tu się dzieje?! Z 0:1 na 2:1 po golach tych zawodników?! Fantastycznie!

null Velde
null Pereira

83 min. – Lech po kontrze i asyście Velde strzela bramkę na 3:1, ale sędzia nie uzna gola Sousy. Spalony.
84 min. – Mamy świetny wynik. Wytrzymać to!
86 min. – Ishak już dziś nie wejdzie, 3 tury czasowe w II połowie zostały wykorzystane.
87 min. – Lech próbuje oddalić grę od własnego pola karnego.
89 min. – Mądre zachowanie Velde, który wywalczył faul. Czas ucieka.
90 min. – Jeszcze 4 minuty.
90+3 min. – Nic się nie dzieje. Lech prowadzi grę kradnąc czas.
90+3 min. – 30 sekund i Lech odejdzie Widzewowi na 6 punktów będąc nadal na 3. miejscu.
90+4 min. – I koniec!!! Po niemożliwym spotkaniu Lech w dniu 101. urodzin wygrywa w Łodzi 2:1 pozostając na 3. miejscu w ligowej tabeli! CO TO BYŁ ZA MECZ! Po 20 w historii wygranej nad Widzewem czeka nas bardzo spokojna przerwa na kadrę. Dziękujemy za śledzenie relacji, zapraszamy na więcej tekstowo-fotograficznych materiałów na stronę główną KKSLECH.com.

null null 25. kolejka PKO Ekstraklasy 2022/2023, niedziela, 19 marca, godz. 17:30
null RTS Widzew Łódź – KKS Lech Poznań 1:2 (0:0)

null Bramki: 71.Pawłowski – 73.Marchwiński 79.Velde

null Asysty: 1:1 – Kvekveskiri 2:1 – Pereira

null Żółte kartki: Hanousek, Ciganiks – Karlstrom, Szymczak

null Widzów: 17489

null Sędzia: Kos (Gdańsk)

null Sędzia techniczny: T.Marciniak

null Sędziowie boczni: Sokolnicki, Heining

null Sędziowie VAR: Kwiatkowski, Listkiewicz

null Widzew: Ravas – Stępiński (89.Kreuzriegler), Szota, Żyro – Zieliński (89.Ciganiks), Hanousek, Shehu (79.Letniowski), Kun – Terpiłowski (79.Hansen), Sanchez, Pawłowski (89.Sypek).

null Rezerwowi: Wrąbel, Chorbadzhiyski, Kreuzriegler, Zawadzki, Sypek, Normann, Ciganiks, Letniowski, Zjawiński.

null Lech: Bednarek – Pereira, Salamon, Milić, Rebocho – Karlstrom, Murawski (59.Kvekveskiri) – Ba Loua (59.Sousa), Marchwiński (76.Czerwiński), Velde – Szymczak (67.Sobiech).

null Rezerwowi: Holec, Satka, Dagerstal, Czerwiński, Douglas, Kvekveskiri, Sousa, Ishak, Sobiech.