Wyniki sondy: Dobre postrzeganie Velde

Przez ostatni tydzień w jednej z wiadomości na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica” trwała sonda dotycząca postrzegania Kristoffera Velde przez kibiców Lecha Poznań. Po 7 dniach pora na wyniki ankiety, w której rezultaty nie ułożyły się równo.

Wyniki ankiet na KKSLECH.com często są wyrównane, kibice na wiele tematów mają różne opinie, tym razem już tak nie było. Aż 73,3% ankietowanych uważa Kristoffera Velde za co najmniej dobrego piłkarza, który jeszcze sprawi nam wiele radości a być może stanie się także gwiazdą Kolejorza w kolejnym sezonie. Najwięcej internautów (61,3%) zaznaczyło odpowiedź – „Dobry piłkarz nad którym trzeba nadal pracować. Ma 24 lata, jeszcze nam wiele da.”

Tego typu sonda powstała, gdyż Kristoffer Velde ostatnio króluje w prowadzonych przez Was dyskusjach m.in. dzięki ostatnim występom. To obecnie jeden z nielicznych piłkarzy będący w formie oraz jeden z najlepszych zawodników Lecha Poznań tej wiosny, którego liczby robią wrażenie.

Norweg w trwającym sezonie 2022/2023 na wszystkich frontach strzelił już 14 bramek (5 w lidze) i zaliczył 6 asyst (2 w Ekstraklasie). Skrzydłowy, który w europejskich pucharach zdobył dla Kolejorza więcej goli niż np. Robert Lewandowski, w Lechowej klasyfikacji kanadyjskiej wyprzedził już innego innego bocznego pomocnika Michała Skórasia.

W sondzie przez 7 dni udział wzięło 7021 kibiców. Wszystkim internautom dziękujemy za opinie i zachęcamy do licznego udziału również w kolejnych ankietach na KKSLECH.com. Następna pojawi się na przełomie maja oraz czerwca.Wyniki sondy: Co myślisz o Kristofferze Velde?

61,3% – Dobry piłkarz nad którym trzeba nadal pracować. Ma 24 lata, jeszcze nam wiele da
12,0% – Bardzo dobry skrzydłowy, w przyszłym sezonie będzie gwiazdą Lecha
8,7% – Średni, choć pożyteczny skrzydłowy. Nie przeszkadza mi jego obecność, ale lepszy już nie będzie
5,8% – Przeciętny gracz, który takich liczb już nie powtórzy. Trzeba go szybko sprzedać
4,6% – Słaby piłkarz z dobrymi liczbami. Dobry na ławkę rezerwowych w Lechu
3,8% – Nie lubię go, jego liczby nie robią na mnie wrażenia, chcę jego szybkiej sprzedaży
3,4% – Nie mam zdania na temat Kristoffera Velde, poczekam na kolejny sezon
0,4% – Nie obchodzi mnie ten zawodnik, nie zwracam na niego uwagi, nie znam nawet jego dokładnych liczb

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

 1. John pisze:

  Postrzeganie Velde się zmieniło,bo zaczął grać coraz lepiej,a liczby ma świetnetym bardziej, patrząc ile minut spędził na murawie.
  Jeszcze kilka miesięcy temu był postrzegany jako szrot, który potyka się o własne nogi, szczególnie w ekstraklasie,bo tak wtedy grał,ale i tu jest wyraźny postęp.
  W ostatnich spotkaniach nawet jak Lech nie grał dobrze,to Velde należał do najlepszych zawodników.
  Sam kilka miesięcy temu pisałem,że jak odejdzie Skóraś to Lech zostaje bez skrzydłowego,bo pozostała 3 skrzydłowych Gio,Ba Loua, Velde do wypie*dolenia.
  Teraz zmieniam zdanie bo Velde mnie do tego zmusił swoją grą,i nie wiem czy Lech powinien go sprzedać nawet w przypadku bardzo dobrej oferty,a takie mogą się pojawić.
  Od niewypału do dużego transferu niedaleka droga.
  Wcale bym się nie zdziwił gdyby pojawiły się oferty rzędu 4-5 mln €,ci którzy chcieli Skórasia mogą zarzucić sieci na Velde.
  Dobrasz twierdzi,że jeśli pojawi się oferta na 4 mln € to Lech Velde sprzeda a te oferty mogą być nawet wyższe,to jest praktycznie rówieśnik Skórasia,liczby zbliżone,w Europie pokazał się świetnie również a rozegrał 1400 minut mniej w sezonie od Skórasia.

  • Pawelinho pisze:

   Najlepszym przykładem takiego niewypału jest niestety Ba Loua, którego można spisać na straty bo raczej mało prawdopodobne jest, że odpali w kolejnym sezonie. Co do Velde to po pierwszej rundzie nie pokazał się z jak najlepszej strony, ale w tym zrobił tak piszesz zrobił wyraźny dostrzegalny postęp i chyba nawet dużo większy niż Skóraś. Wyda się ta opinia mocno kontrowersyjna, ale uważam że Velde to odkrycie tego sezonu pomimo różnych mankamentów przestojów i jak ładnie określił latający tulipanek mianem wzlotów i upadków, które idealnie definiują nie tylko Rebocho, ale przede wszystkim Velde lub Veldao jak co poniektórzy go nazywają. Generalnie podpisuje się pod tym co napisałeś w kwestii norweskiego skrzydłowego.

 2. Komarny pisze:

  To jest najlepszy sezon Velde w karierze. ale nie jest powiedziane, że następny będzie równie dobry.
  Z drugiej strony lepszy Velde w garści… tym bardziej że chyba już się zaaklimatyzował i najwyraźniej trenerowi z nim po drodze.